Chicago Poker - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Albi Polska
PHALANX
Autoři: Bruno Cathala
Bruno Faidutti
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Chicago - Dvacátá léta dvacátého století

V noci na dnešek došlo k další přestřelce. Tentokráte v klubu Sky High Club. Tento týden se jedná již o třetí případ nepokojů. Policie se zatím nechce z důvodu probíhajícího vyšetřování vyjadřovat k podrobnostem případu, jediné, co je známé, že po přestřelce zůstalo v klubu několik mrtvých těl. Očití svědkové uvádějí, že po incidentu viděli odjíždět velkou rychlostí limuzínu, do které nejprve ve spěchu nastoupili ozbrojení muži. Velmi pravděpodobná je souvislost s předcházejícími incidenty a nechá se tak tady usuzovat, že se jedná o vyřizování účtů gangů podsvětí.

Z Chicaga Ben Smith.

 

Ve hře Chicago poker se hráči v rolích bossů organizovaných zločinných gangů snaží získat co největší vliv nad zdroji příjmů – podniky nesoucí zisk.

Jak už sám název napovídá, jedná se především o karetní hru. Hra je tak poměrně skladná (balíček karet (gangsterů) a paklík šestiúhelníkových karet podniků – asi jako tácek od piva) a na přípravu velmi jednoduchá – stačí oba balíčky dobře zamíchat, každému hráči rozdat 5 karet a podle počtu hráčů otočit 2 až 4 podniky.

Oproti běžnému pokeru, který se hraje s 52 kartami (4*13), Chicago poker se hraje s 81 kartami (5 barev od 1 do 15 plus nějaké speciální). Nejčastěji budete mít v ruce karty s gangstery, tedy kartu s hodnotou od 1 do 15 v jedné z 5 barev. Tyto se snažíte kombinovat dle známých pravidel pro poker (pár, trojice, full-house...), která jsou však díky existenci pěti barev rozšířena o několik nových možností. Prostor dostává i blufování, protože podobně jako v Texas hold’em u některých podniků zůstávají některé karty ostatním spoluhráčům skryty.

Hráč na tahu má 3 akce, což v zásadě znamená líznutí karty nebo vyložení karty z ruky. Jednotlivými pokerovými kombinacemi se snažíte přebít soupeře a získat tak pro sebe kartu podniku. V jednom okamžiku tak skládáte hned několik (klidně i 5!) různých kombinací, což dává možnost sestavit vzácnější kombinace častěji, než by se vám povedlo v klasickém pokeru.

Vítězem Chicago pokeru se stane hráč, kterému se podaří získat vliv ve všech 4 odvětvích (herny, kabarety, jazz-kluby a likérky), nebo monopol v jednom odvětví (3 karty stejného druhu), nebo 5 libovolných podniků.

Autor: Pelly

Offcanvas