Chaos in the Old World

xxxxxxxxxo hodnoceno 105x (Seznam vlastníků)

Chaos in the Old World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, intriky
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Znovuhratelnost

Jak je to se znovuhratelnosti CitOW? Vykrystalizovaly uz nejake zarucene strategie, kdy za jednotlive hrajete vzdy stejne, nebo je hra pokazde jina? Rozmyslim se nad koupi...
4.10.2010 15:27:37

SHaitan
Zaručené strategie podle mě moc možné nejsou, jelikož jakmile někdo vymyslí strategii, která válcuje ostatní, nezbývá jim nic jiného, než přizpůsobit své strategie. Tím se neustále vyvíjí herní styl. Nemám sice CitOW natolik nahraný )trestuhodný nedostatek času), ale tohle mi obecně přijde jako vlastnost her s rozdílnými schopnostmi hráčů (Dune...). Navíc také hodně záleží na herní skupině (viz BGG, kde se nemohou shodnout, zda je Khorne nejsilnější nebo nejslabší).

4.10.2010 15:32:29

to SHaitan
Tak strategie existují, ale jsou asi tak dobré, jako protistrategie hrané ostatními hráči. Tahle hra je hodně taktická, kde svá rozhodnutí musíš měnit podle kroků ostatních, obzvláště, když udělají krok, se kterým jsi nepočítal. Vysoká interakce a nutnost reagovat na tahy nepřátel tak tuhle hru vystřelují daleko od šedých polí jednotvárnosti do duhových luk znovuhratelnosti :-)

4.10.2010 16:17:41

SHaitan
..imho nie je taka.. jednak 7 nahodnych 'kingdom' karat z 50tich robi svoje a tiez max 14 chaos karat z XY ktore sa v jednej hre maximalne kazdy otoci (az na Tezeentch-a tusim) robi tiez dostatocny 'priestor'.. zatial to vidim na 'kalkul' NEmoznosti superov podla uz pouzitych karat, fest vela intuicie a trocha blafovania;) inak suhlas so Sydom a Kadaverom..

-jedinu akoze strategicku 'linku' vidim v danom poradi kariet vyplienenia resp. ich bodov za jednotlive regiony, no este som to poriadne nenastudoval, no nemyslim,ze sa da o to nejak extra opriet, uvidim..

..krom toho, kocky si 'nespocitas', sadli do toho jak r*t na serbel!:)) (-:posledne to bolo extra huste..isiel som uz-uz vyhrat na body, posledne kolo, ale stastny osamoteny Blodthrister spravil so 4kockami 7 (!!!) zasahov a poslal mi VSETKYCH 7 kultistov v regione domov, cim sa moja istota rozplynula do nezmama, darmo mi tam bol 'jeden velky necisty' v kombe s 'A Great Foul Consumption'.. ;-) napatie a nervy do konca, fakt malo takych hier pozanam..
..nevahaj, neolutujes..husta pecka prave pre 4och;)

4.10.2010 16:39:51

Diky
V tom pripade si hru vratim zpet do wish-listu a budu nad ni jeste premyslet :) Prave prochazim shop a premyslim, cim si tak pred Vanocema udelat radost...

14.10.2010 12:45:33

Shaitan
Přesně jak píší kolegové, variabilita je zaručená díky různým Kingdom kartám a vždycky jiné situaci na mapě. Každopádně ti možná s výběrem může pomoct můj postřeh: Vřele doporučuji hrát ve 4, ve 3 hráčích podle mě dost ztrácí...

14.10.2010 12:51:53

Vybíráme z Bazaru

Zombicide Invader : Comic Book Extras Vol. 2
Zombicide Invader : Comic Book Extras Vol. 2
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas