Chaos in the Old World

xxxxxxxxxo hodnoceno 105x (Seznam vlastníků)

Chaos in the Old World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, intriky
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve 3 nebo ve 4 hráčích?

Vzhledem k tomu, že na ZH koloje delší dobu idea a obavy, že Chaos in the Old World bude ve třech hráčích nevyvážený, tak bych rád otevřel na toto téma diskusi. Zajímalo by mě, jestli to už někdo ve 3 hráčích opravdu hrál a jaké jsou jeho dojmy.

Většinou se tady totiž někdo ozve s tím, že si myslí, že to bude nevyvážené. Tak by zajímalo jak je to doopravdy.
26.10.2010 16:21:30

Parxel
Jde o to, že v této hře se jednotlivý bohové vzájemně doplňují a vyrovnávají a vynecháním jednoho aspektu se naruší rovnováha. Podobně jako Duna se nedá moc hrát v pěti tak i Chaos by utrpěl vypuštěním jednoho boha.

26.10.2010 16:32:26

sydo
Tohle všechno chápu, ale otázka zůstává stejná. Zkoušel jsi to hrát ve 3?

Pokládám jí mimo jiné i proto, že by mne zajímalo, jestli třeba někdo může porovnat různé kombinace bohů.

26.10.2010 16:35:50

Hra ve 3
Hráli jsme zatím 2 hry ve 3, jednou bez Tzeentche a jednou bez Nurgla.
Hrát se to dalo v obou případech, každá ta hra byla jiná a obě byly zajímavé, ale nemáme to nahráno natolik, aby se dalo říct, jestli byl někdo oproti hře ve 4 vyloženě ve výhodě...

26.10.2010 16:47:06

Vlad
No vida, tak přece se někdo objevil. A co ti přišlo zajímavé? Mohl by jsi to trochu rozepsat? Prosím.

26.10.2010 16:49:01

Parxel
Zkoušel a díky absenci Khorna (FFG doporučuje vynechat právě jeho při hře ve třech) jsem si s Tzeentechem nerušeně doběhl pro vítězství. Jak říkal náš učitel na matematiku - Dá se to, ale je to jako jíst polívku vidličkou :)

26.10.2010 17:18:26

Parxel
Přišlo mi, že v prvním kole dalo Khornovi větší práci otočit si ciferník - na plánu nebylo tolik figurek, které by mohl zabíjet. (A když konečně nastartoval, tak mu dva nejlukrativnější regiony zablokovala Old World karta.) Ale hlavně jsme si hru zatím spíš osahávali, zkoušeli, co který bůh umí, takže jsme byli nadšení z toho, co naši miláčkové umí, a na hlubší úvahy o vyváženosti nebyl čas - taky nemáme zatím odehráno dost her ve 4, aby se to dalo objektivně porovnat. Ale pokud si někdy v blízké době zase zahrajeme, rád se pochlubím s novými postřehy ;)

26.10.2010 17:29:27

sydo
Hmmm. No nedá mi to a alespoň jednou si to zkusím.

Nicméně už u hry ve 4 jsem si všimnul, že pokud hráči nehlídají své protivníky,
tak jim pak někdo uteče a Tzeentche k tomu inklinuje nejvíc.

26.10.2010 17:32:54

Vybíráme z Bazaru

Hra Vesmirna agentura
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas