Ceylon - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ludonova
Autoři: Chris Zinsli
Suzanne Zinsli
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tradiční sekce. Tato hra mě zaujala tématem. Mohu poprosit lidi, co mají nahráno o nějaké shrnutí dojmů?

Beru to jako relax hru pro rodinu
8.7.2020 21:39:42

Hrál jsem to jednou ve třech hráčích, takže nahráno úplně nemám, ale dovolím si napsat první dojem, který udělal Ceylon velice dobrý.

Všichni jsme se shodli na tom, že si chceme hru zahrát znovu. Mechanismus, kdy hráč z karty vybírá akci a soupeři můžou zahrát tu spodní (nebo vždy prostřední peníze/pohyb), je hodně povedený a hra díky němu pěkně odsýpá. Téma je pěkné a myslím, že dobře provázané s mechanismy. Zpracování působí dobře, plán vypadá suprově, slabší desky hráčů (archy papíru) a karty by bylo lepší obalit.

Pro hráče příjemná oddechovka, pro hráčské rodiny v pohodě a pro ty nehráčské možná už trochu moc. Ještě dodám, že hra je jazykově nezávislá, pravidla jsou zde ke stažení, takže kdo hledá dobrou hru s tématem pěstování čaje, tomu doporučuju

5.5.2021 12:06:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Koukali jsme na to už v Essenu 2018, nakonec jsme to pak koupili až později tady v ČR.

Hrál jsem to asi 5x, je to příjemná jednoduchá hra, ale přitom se tam dá ledacos vymyslet a je tam dobrá interakce mezi hráči. Jinak viz níže, v podstatě to mohu všechno potvrdit. Fajn herní doba (cca hodinka).

Podle mě trochu neprávem zapomenutá hra.

5.5.2021 18:58:30

Vybíráme z Bazaru

Duna:Impérium + Vzestup Iksu + Nesmrtelnost+Proma
Duna:Impérium + Vzestup Iksu + Nesmrtelnost+Proma
Akt. cena: 4850 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas