Černé historky: Skutečné příběhy

xxxxxooooo hodnoceno 36x (Seznam vlastníků)

Černé historky: Skutečné příběhy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 15
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra, logická, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Moses Verlag
Autoři: Holger Bösch
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Bohůžel, po hraní dobře poloviny karet, nemohu tuto hru doporučit. I žáci sedmé třídy ZŠ dokázali mnoho (skoro polovinu) historek uhádnout bez otázek (jen z názvu a obrázku). To je hlavní problém. Pár karet bylo ovšem lahodně zapeklitých a pěkných, ale to bohůžel nestačí.
4.8.2010 22:15:00

PJ

Moje první dojmy
Se Štěpánem tentokrát spíše nesouhlasím. Zatím jsme odehráli sice pouze tři karty a je pravda, že jednu jsme uhodli velice rychle, ale ty zbylé dvě se hrály přibližně stejně dlouhou dobu jako "klasické" černé historky. A protože ve "skutečných historkách" je i historické pozadí, může chtít vypravěč po hráčích i další detaily. Pokud obrázek či název karty hodně napovídají, není je problém skrýt...

Jinak myslím, že podobným neduhem trpí částěčně i klasické historky - některé historky je prostě "předávají" ústně či písemně a při pohledu na název/obrázek si vzpomenete, oč jde...

5.8.2010 19:33:09

Stepan

PJ
No, uvidime co dalsi hry. Faktem zustava, ze ja jsem nehral "klasicke" historky, takze srovnavat nemuzu. Vzdelavaci funkci, ale tyhle historky urcite maji.
PS: Slysel jsem o nejakem pravidelnem uternim hrani v Plzni. Je na tom neco pravdy?

5.8.2010 23:34:16

PJ
My většinou hráváme tak, že neukazujeme obrázek karty, protože často moc napovídá...

6.8.2010 10:11:43

Stepan
U klasickych historek byva pribeh dost sroubovanej, takze dost casto hadas docela dlouho. Ja jsem nehral Skutecne pribehy, tak taky nemuzu srovnavat...

6.8.2010 10:43:10

slabota
Pozitivně naladěn z předchozích dílů jsem si to pořídil, ale už po "odehrání" prvních deseti karet to šlo zas pryč. Vážně slabota... Příběhům chybí vtipná pointa a většinou i motivace se o jejich uhádnutí vůbec pokoušet. Od autorů mi to přišlo jako krok vedle.

3.2.2011 11:22:04

Stepan
Hlavní problém bych viděl spíš v tom, že mnohdy příběhu chybí nějakej plot twist (jako Romeo a Julie v prvním dílu klasických Historek) a pointa. Nechci moc spoilovat, kdo hrál, určitě ví, co myslim. Kolikrát je samotná historka fajn když se vypráví, ale na hádání už to neni taková zábava. Bohužel převládaly po uhodnutí spíš reakce typu "Ah, ok, to je celý? Dobrý no."

18.8.2014 15:38:32

Vybíráme z Bazaru

Legendary: A Marvel Deck Building Game
Legendary: A Marvel Deck Building Game
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas