Caylus - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Quined White Goblin Games (QWG)
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: William Attia
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

herní strategie

Ahoj příznivci této hry. Mám náhráno pouze několik málo partií. Slovy asi dvacet. Mě osobně se vždy osvědčilo nevykašlat se na hrad, ale také nehrát pouze na něj. Vždy jen tak, aby mi to přineslo přízeň. To je vlastně můj cíl. Přízně. Hraju na ně často, zejména na suroviny a budovy. Peníze vydělávám pomoci právníka a budovy stavím z přízní. Každou druhou hru se mi podaří postavit v posledním kole katedrálu. Jaké "zaručené" tipy máte vy?
29.1.2009 18:30:17

2 Richmond
tak prodat vsechno hned je silne slovo. Neprodavam rozhodne vsechno. Ten Caylus dostal sice ode me desitku ze perfektni herni mechanismus, ale to nemeni nic na tom, ze me ne az tak zaujal coz jsem psal hned po par prvnich partiich. Bohuzel zablesku zabavy bylo fakt jen nekolik a pak nam Caylus lezel doma ladem a nechtelo se nam jej ani vytahovat. Vzdy jsme sahli po necem jinem. NEni to jen Euro vs Ameritrash. Caylus zabavne propadl celkove. Radsi si zahraji Tikal, Agricolu, Antike, Elasund, proste neco co majakysi zabavni naboj. Zatim jsem prodal jen Mr. Jack, kteremu jem 10 nedal ani nahodou, Maharaju, ktere jsem dal 7, Pandemic, ktery byl od pocatku spatnou koupi a ted Caylus, ktery patril mezi hry typu: "tohle se mi musi libit", jenze ono bohuzel ne. Z toho museni se libit, pekna grafika, promakany herni mechanismus, tezba materialu, stavba budov a hradu...to vyustilo defakto ve vynucenou desitku o ktere jsem dlouho musel presvedcovat sam sebe a nepresvedcil, byt jsem tu desitku napsal. Ona to neni vubec spatna hra, ale ja jsem preci jen rozpolozenim dobrodruznejsi povahy nez statista. Samozrejme urcity posun u me je, a je to dano mnozstvim her. Vubec nehraje roli jestli jsme dva nebo je nas vice. Agricolu hrajeme ve dvou v pohode a mam ji nejradeji prave v tomto poctu. Ac se ze me stal sberatel, tak rozhodne jsem dalek toho napakovat doma skrine 50ti hrami. Chci jen fakt vystavni kousky, s podminkou, ze me budou bavit a ne lezet ladem. To velke mnozstvi hr je kapku na skodu, clovek zacne pocitovat jakousi inflaci. Mnohe napady a herni mechanismy se zacnou opakovat a clovek pak saha opravdu jen po vybranych titulech.

Ad 4 lidi na Caylus - 2 hodiny - heh, dve hodiny je to ve dvou. Ve ctyrech pridej dalsi dve.

21.4.2009 16:34:15

re: Ringo
Mně tedy opakování herních mechanismů vůbec nevadí, nikdy to není na 100% kopie, vždy je tam něco navíc, co dělá tu hru jinou. S tím "zábavním nábojem" máš pravdu, akorát že třeba já ho našel u velké spousty her (ne jen těch, které vlastním). Hotl si musí každý najít to, co mu sedne nejvíc.

Caylus jsem počítal 2 hodiny v naší rodině :)) Moje děti rozhodně netrpí problémem analysis-paralysis a nestrpí to ani u nás, takže partie většinou plynou rychle i za cenu, že holt se dělají chybné rozhodnutí :) Ale zábava je přednější.

21.4.2009 17:27:15

Richmond
nene, ono nejde o analysis paralysis, ta hraproste tak dlouho trva. Jako ja s ni uplneneprekonatelny problem nemam. Me to treba tesi jen si takstavet atezit suroviny. Manzelku ne. Dokonce rekla, ze uz teda radeji hraje ty hry u kterych ji nastvu nez tenhle bezemocni dychanek pri pokladani karticek budov a tezeni z nich barevne kosticky:-)

21.4.2009 18:02:40

...
tak Caylus neprosel Aukrem, tak jsem se rozhodl ze mu dam jeste sanci a zkusim to nekdy ve vice hracich a s nekompromisnim pouzivanim draba, treba to preci jen dostane grady. Nakonec jsem si rikal, ze bych toho prodeje jeste mohl nekdy pozdeji litovat:-)

1.5.2009 18:55:32

ro Ringo
No já sem tu hru dlouho chtěl a jak jsi to hodil do bazaru, tak jsem po tom pokukoval ... ale ty Tvoje analýzy tady mě odradily :D ... tak tomu dám šanci někdy později, až se mi ohraje to, co mám doma.

1.5.2009 21:10:26

Tangram
koukam ze bylo nerozumne nahodit analyzy drive nez bych to prodal:-D Ale ja s tim tak kapku pocital:-) Kdyz jsem to daval do prodeje, tak veme poradne hlodal divny pocit:-) Nakonec jsem rad ze to na Aukru nikdo nevzal, tady jsem to z bazaru stahnul a jak rikam, sanci tomu dam. Kdybych mel vsechno brat ta kzbrkle a hned prodavat veci, u kterych mam pocit ze s prichodem veci novych uz po tech starych nesahnu, tak bych musel zacit prodavat kde co a nove hry kupovat uz s myslenkou, ze az prijde zase neco noveho, tak to stejne zase prodam. To by pak moje vysnena skrinka s 20 spickovymi tituly zela prazdnotou a vyhrivaly by se tam mozna tak 3 HOT hry.

1.5.2009 22:59:47

trochu pozde...
caylus v 5 lidech, kde to 2 moc neumeli - cca 3 hodiny.

ve 2 to hrajeme hodne rychle, 2 hodiny urcite ne

19.11.2013 13:39:26

2v5
Mě Caylus ani teď po letech nepříjde nezáživný, ale je to hlavně o hráčích. Svého času jsem hodně partii nahrál na netu ve dvou, ale největší zábava je právě při hře ve více. Málo místa na mapě anebo je mapa zase prázdná a low cash zapasuje takže ostatním dost prodraží hraní. Navíc čím víc hráčů tím je taktickej a strategickej význam brány větší. Tam kde se dráb ve dvou posune max o 6 a to ještě za 4 mince v 5 ti proletí půlkou cesty, že ani nevíš a nakonec ho i sám posuneš ještě dozadu protože když ty nic tak ostatní taky nic. Možnosti domluvy na posouvání drába. Atd

Po čase jsem to ve dvou přestal hrát protože mne to už nebavilo. Hry byly častěji a častěji stejné protože už víš jak začít a jak reagovat. Tím se sice hra značně zrychlí, ale i když narazíš na dobrého protivníka tak pořád jsou možnosti jež může udělat omezené a defacto lehce spočítatelné. Uděláš chybku za 1-2 body a už se vezeš. Hlavně to víš a hrát půl hry s tím, že jsi "jasně" prohranej/vyhranej na zábavě rozhodně nepřidá.

23.3.2017 01:09:19

Vybíráme z Bazaru

Minutová říše, poštovné v ceně
Minutová říše, poštovné v ceně
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas