Caverna: Sedláci z jeskyní

xxxxxxxxxo hodnoceno 311x (Seznam vlastníků)

Caverna: Sedláci z jeskyní - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

DC

čeština

Nevíte náhodou někdo, jak to bude s překladem, nebo dokonce s českým vydáním této hry???
4.12.2013 13:30:39

CZ verze
Ahoj, psal jsem na Mindok a dle jejich vyjádření by tuto hru měli vydat, snad květen/červen. Škoda, že už vynechali několik dobrých "Rosenbergovek", které vydávat neplánují:(

6.1.2014 08:52:17


Každopádně
to má výborně recenze i hodnocení na BGG, vesměs to lidi chválí, protože je to jako Agricola, ale s odstraněním věcí které jim tam vadily (profese a MV, vesměs stejná cesta k vítězství pro všechny atd.), jediný problém je, že to bude drahé, počítám minimálně 1500..

6.1.2014 09:54:15

DC

všem
Tak už je jasné, že do toho MIND OK jde a to je super. Jen je škoda, že to má být až v květnu - to je straaaaašně dlouhá doba. Na tuto hru se fakt moc těším.

16.1.2014 10:50:25

České vydání
Ano, už pracujeme na překladu. Pokud by chtěl někdo (ideálně někdo, kdo už hru hrál) pomoci s korekturami pravidel, budeme moc rádi. Případně se mi ozvěte do pošty.
Ohledně termínu vydání: Prozatím nemohu nic říct přesně, jelikož konunikace s Lookout Games je dosti složitá. Až budeme nějaký termín znát, určitě ho nebudeme tajit.

16.1.2014 23:36:27

super
Tak hlavně hodně štěstí ať je v překladu co nejméně chyb, ideálně žádné. Agricola je super, tak tohle doufám bude taky.

17.1.2014 07:48:35

kdy už? Caverna vs. Agricola
kdy už asi vyjde? Kolik asi bude stát? Netušíte někdo? Má to cenu mít když už máme Agricolu?

6.6.2014 13:42:00

kdy
Mindok uvádí srpen, je to ve výrobě. Já bych řekl, že proti Agricole se to hraje hladčeji. Nejsou tam ty karty, takže všichni mají vyrovnanější startovní pozici, nekomplikují to stovky pravidel na kartách a méně často je člověk v bezvýchodné situaci. Vždy existuje několik rozumných alternativ, co udělat. Je to vyzrálejší. Kolik bude stát, to nevím.

6.6.2014 14:57:51

DC

kdy
Tak na stránkách MIND OKu vydání opět o měsíc posunuli (aktuálně 1.9. 2014). já se snad nedočkám :-(

18.7.2014 10:05:36

Caverna
Já z toho byl ze začátku nadšený, protože se to opravdu hraje tak nějak přirozeněji. Navíc je všeho tak nějak dost. Problém ale podle mě je, že (kromě pořadí, ve kterém přicházejí akce do hry) není ve hře žádná náhoda. Což mě u Agricoly a jejích karet právě bavilo. Takhle se bojím, aby to nesvádělo k opakování strategií (se mi líbí chodit na výpravy, tak prostě budu každou hru zbrojit...)

18.7.2014 14:36:21

karty
JJ pro mě je v agricole prvních 5 minut hry (studium karet a plánování, jak je nakombím) jedna z velmi zábavných částí. Pak se pustím do hry a pokusím se plán realizovat, popřípadě jej za chodu operativně změnit.

to kew -> JJ to je ta mrkvička :)

18.7.2014 15:02:06

1.9. :(
No taky jsem se těšil, že s hrou pojedu už na srpnovou dovolenou, ale radši ať to udělají pořádně, než ať se to nějak uspěchá..
Karty profesí mě osobně taky tolik nevadily, ale je fakt, že některé z nich (a nedejbože komba) byly lepší než jiné, na druhou stranu šla hra vyhrát bez vyložení jediné profese.. předpokládám, že vyloženě stejná taktika tady bude znemožněna jak náhodou při obracení karet kol, tak tahy ostatních hráčů.

28.7.2014 09:24:12

DC

Tak už se to blíží??
Snad tedy klapne termín 1.9. Už se fakt těším :-)

26.8.2014 07:50:57

hm
Prepokladám, že tam bude dáky prvok ako bol v Agricole karty, ktoré navedú hráča na ten určitý postup. Postup v agricole závislí aj od počtu hráčov aj od kariet, aj keď ja som v podstate vždy išiel hlavne na pestovanie, len sa obmieňala taktika ako to dosiahnúť. Ináč, čítanie kariet a kombenie taktiky a následná ne/realizácia v Agricole bavila aj mňa :)

Som ináč veľmi rád že hru vidajú. Som rád že neboli vidané predošlé hry od Rosenberga (Ora et labora) na úkor Caverny, pretože táto hra ma veľmi láka, práve pre podobnosť s Agricolou, asi jedinou € ktorú mám skutočne rád a dlhé roky som hľadal niečo na podobný štýl a nič :) tak uvidíme čo to prinesie- must buy. Mindok, do vianoce máte čas, ale cez sviatky to už chcem mať doma!!! :)))

26.8.2014 11:49:07 | Upraveno autorem (porovnej)

stOKYi
není tam nic "soukromého". Jsou tam budovy, které jsou na pomezí karet vybavení (malého i velkého) a profesí. Ale jsou ve společné nabídce, takže ti je může někdo vykoupit a navíc jsou pro každou hru stejné. To je asi jediný výrazný prvek, který utváří strategii ("aha, mám budovu, co mi dává extra body za psy, tak budu sbírat psy a tím pádem můžu rovnou i ovce")...

26.8.2014 12:02:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Kew
V jaskyni budova?? heh :) A tie budovy sa nevyťahujú náhodne? No budem si to musieť ešte naštudovať :)

26.8.2014 14:50:57

stOKYi
No prostě si tu jeskyni přetvoříš k obrazu svému :) nn, jsou od začátku vyložené všechny tak, jako bylo v Agricole velké vybavení

EDIT: blbě jsem to dole napsal, myslel jsem samozřejmě místnosti :-[

26.8.2014 15:24:11 | Upraveno autorem (porovnej)

1.10.
A vydání se posunulo o další měsíc. To už se to fakt vyplatí vydat až jako novinku před Vánocema.

28.8.2014 19:17:05

6.10.2014
Na midnoku je termín vydání 6.10.2014 což je dneska. Nevíte někdo jestli to už opravdu vydali? Díky za odpověď

6.10.2014 09:06:30

JJ
premiéra na deskohraní :)

6.10.2014 10:04:09

Caverna má premieru na deskohraní
Ano mindok představuje na deskohraní ,dnes si jí doufám zahraji :-)

6.10.2014 10:28:28

hra
Tak piste jake to je !

6.10.2014 12:10:29

Nezbitch ....vydaná je...
a mám ji doma.

6.10.2014 19:26:48

frujnil....
No, jaké to je. Pokud si nedáš pozor při přebírání krabice do vlastních rukou, tak si nezahraješ, protože ti to zlomí obě zápěstí.
Jinak je tam opravdu "tuna" materiálu, se kterým se musíš nejdříve osobně seznámit. Pak začneš listovat pravidla, hmatat na dílky, dyk to znáš. Pak to začneš stavět, zkoušet, přibereš druhého a začneš jakoby hrát. Problém je v tom, že od toho moc očekáváš. Teda očekáváš méně, než dostaneš. Dostaneš opravdu dobrou hru, kterou si jednoduše složitě užíváš. Rozhodně nás baví tak o dvě hvězdy více, než agricola.
Takže za nás, dobrý kup.

6.10.2014 19:33:28

dojmy
Hru jsme zkoušeli na deskohraní a rozhodně si pozornost zaslouží.
Ad překlad: Přišlo mi tam pár chyb, ale moc jsem to dál nestudoval na několika kartách se objevilo ANEBO, což je podivná formulace a asi tam má být A/NEBO. Příliš jsem to nezkoumal, takže výtky berte s rezervou. Každopádně je tam dost málo textu, takže bych se překladu nebál - není tam moc co zkazit.
Ad Agricola: Agricola stále zůstává jedničkou. Je mnohem intenzivnější, neodpouští chyby. Neustálý pocit tlaku i zmaru u Caverny nepocítíte.
Ad Caverna:
Pozitiva:Je to vynikající workerplacement. Skvělým nápadem je dobrodružství a "povyšování" vašich trpaslíků Vás bude těšit a hnát dopředu. Hra je ideální i pro mladší a ne tak zkušené hráče. Neustále něco děláte, většina akcí mě dva efekty, takže hráči mají pocit, že intenzivně budují svoji sluj i farmu. Bodování je zjednodušené na maximum (i když stále velmi podobné Agricole). O vítězi rozhodnou pravděpodobně kartičky vylepšení, které dávají další vítězně body.
Negativa: Úplná absence náhody, bude zcela jistě problém. Na druhou stranu se tato hra ani moc jako strategická nejeví, spíše jde o momentální stav volných akcí a maximální efektivnost. Já si na začátku řekl:"pojedu hlavně na zvířata," ale za pár kol jsem stejně měl spoustu rudy, stavěl doly i chodil na dobrodružství. Ono je to tak možná lepší, ale mě na Agricole baví právě to držení se určité strategie, dané kartami, které mi nikdo nevezme. A to je další věc. Vykupování kartiček je prostě hrozně drsný soutěživý prvek (vlastně jediný, protože akcí je pro každého dost). Umím si představit, že zkušení hráči, budou v prvním kole hrát právě na vylepšení, protože později už bude pozdě (možná se pletu). V Agricole se hráče prali o akce, aby vytvořili fungující farmu (koleček do takového stroje bylo dost), zde se budou předhánět v získání bodovacích vylepšení a farma jim pošlape sama od sebe.
Shrnutí:
+ jednoduchost, přístupnost
+ grafika
+ rychlost

- variabilita
- možná až příliš kopíruje Agricolu

PS: Sedm hráčů!!?? Jak by někdo mohl vůbec pomyslet na to, hrát tuhle hru v šesti, natož v sedmi lidech?

6.10.2014 20:53:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Stepan
Díky za dojmy... Pořád nevím, zda pořídit k Agricole... Pár peněz přeci jen stojí a mít dvě podobné hry... Tak uvidíme, co další dojmy :-)

6.10.2014 21:06:21

Vybíráme z Bazaru

Kutná Hora - insert
Kutná Hora - insert
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas