Caverna: Sedláci z jeskyní

xxxxxxxxxo hodnoceno 311x (Seznam vlastníků)

Caverna: Sedláci z jeskyní - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Caverna vs Agrikola

Oplati sa kupiť Cavernu ak už mam Agrikolu?
Su si moc podobne?
13.9.2014 01:02:12

asi tak
a pokud hledáš extrémní adrenalin, tak si jistě vybereš lyže bez sněhu ;)

10.12.2014 16:35:17

diskuze
šesti stránková diskuze o tom, zda je lepší Agri nebo Cave

http://boardgamegeek.com/thread/1104234/case-against-caverna-replacing-agricola-its-not-be/page/1

11.12.2014 15:40:26

debata
Tu fakt neexistuje víťaz, záleží len, kto má čo rád, u mňa je Agricola o tak pol triedy lepšia ako caverna u niekoho to je naopak.

11.12.2014 15:50:19

Tak jsem si po dlouhé době zase zahrál Cavernu, a jen mě to utvrdilo, že Agricola je lepší.

Ke konci hry jsem měl zaplněný úplně celý plánek a horko těžko jsem hledal uplatnění pro panáčky (kterých jsem měl mimochodem o jednoho méně, než na kolik jsem měl prostor - prostě mi nestálo za to si ho narodit). Díky tomu dobrá polovina akcí ztrácela význam a hledal jsem, kde za akci dostanu apsoň 2 body?

Stejně tak okleštění bodování - všechna zvířata i zelí je za bod, v tom okamžiku nemá absolutně smysl jíst něco jiného než krávy, pokud máte na výběr, protože má stejnou hodnotu jako ovce a zelí, ale dává víc jídla.

K akcím, které chci, dostávám další, které nepotřebuji, jenom proto, abych měl pocit, že jsem něco dostal.

Určitě jsem to nehrál dobře, ale nezamlouvá se mi, že mám možnost se dostat do situace (kor v takhle “štědré” hře), že nebylo co smysluplně dělat. To v Agricole nenastane, i kdybych to hrál jak Pánbůh…

27.10.2021 10:45:39 | Upraveno autorem (porovnej)

To mi trochu pripomina Divukraj-tam si take clovek muze rychle zaplnit mesto a pak take nevi, co s akcemi. Cavernu uz jsem dlouho nehral, ale neni to tak, ze si postavis bodovaci mistnosti a rozbijis skore pres ne, nez hromadit zdroje za proste body? 

27.10.2021 11:07:09

Vybíráme z Bazaru

Exit: Lodní deník 1907
Exit: Lodní deník 1907
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas