Carpe Diem - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Alea
Ravensburger
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jake to je?

Hral uz nekdo? Jake to je? Rahdo to oznacil jako jeho hru roku 2018.
13.1.2019 08:38:19

hodnocení
když vidím, že tu není žádná reakce...

jako tileplacement to funguje dobře,

+ bonus: mechanismus, že uzavřené oblasti nedávají vítězné body, nýbrž různé efekty,

+ bonus: mechanismus plnění úkolů, navíc celkový počet úkolů je 4x vyšší než počet úkolů ve hře, takže je to i docela variabilní


12.4.2019 12:17:58

..
No Rahdo tady imho trochu přestřelil, zas taková pecka to není. Přijde mi to dost random na to jak jdou dílky do hry, jak jsou rozestaveny a zejména na karty fontán - ty když vám dobře přijdou, tak se na tom dá udělat mraky bodů a naopak. Stejně tak rozdíly v tom když ti dílky přijdou, nepřijdou můžou být obří, hlavně u vil.. nejvíc mi to připomělo jak člověk v Carcassone čeká na určitý dílek, kterým by uzavřel své mega město a pak si ho vytáhne soupeř :D Pravda, tady se to dá alespoň trochu negovat chlebem (a samozřejmě strategíí, jak moc budu riskovat, jak si pamatuju kolik jakých dílků přijde do hry atd..)

Co je třeba nejvíc pohanět je produkční kvalita, která je fakt strašná - když pomineme celkem hnusnou grafiku, tak světle zelená a tmavě zelená je od sebe poznat dost blbě (a úplně zbytečně, mohla jedna být klidně červená a bylo by to jedno), stejně tak barvy některých budov. Totální nightmare všech (barvo)slepějších lidí :D

Tohle prý je opraveno ve druhém vydání a moc nechápu, jak to vůbec kdy prošlo do prvního.

4.7.2019 15:32:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Karetní hra - Kopce Emyn Muil
Pán prstenů: Karetní hra - Kopce Emyn Muil
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas