Carcassonne: 7. rozšíření - Katapult

xxxxxooooo hodnoceno 49x (Seznam vlastníků)

Carcassonne: 7. rozšíření - Katapult - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Carcassonne
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Klaus-Jürgen Wrede
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ptákovina

Katapult je největší ptákovina z celého Carcassonne. Totální úlet úplně mimo mísu.
4.9.2009 22:20:18

souhlas
Mě to připomíná jednu ujetou chlastací hru Klouboučku hop, tuším, že se tam střílelo podobným katapultem nějakým plastovým kuželem po hracím plánu ... taky totální úchylnost :-)

4.9.2009 22:58:18

PJ

Máte oba pravdu.
Sám jsem to sem chtěl mimochodem včera napsat. Když to vyšlo, myslel jsem si, že je to apríl, ale bohužel nebyl :-/
Katapult je fakt zoufalá snaha vyždímat kapsy sběratelů a Carcnadšenců do posledního pětníku :-/

4.9.2009 23:06:42

Carcassonne je výborná hra
ovšem jen po kupce a stavitele a ještě snad věž, ve smyslu stojánku na karty, ty další věci mě osobně neberou. Je zajímavé, že ačkoli ho máme doma téměř kompletní, moc často už ho nehrajeme, protože na ty skoro tři hodiny raději vytáhneme jinou hru, ale na léto jsem do našeho sportovně-dračákovsko-deskově herního klubu pořídili nějaké hry, a mezi nimi i základní Carcassonne a s údivem jsme zjistili, jak krásně jednoduchá, rychlá a zábavná to původně byla hra a opět si ho v klubu s chutí a rádi zahrajeme, ale katapultem po sobě určitě nikdy střílet nebudeme.

4.9.2009 23:32:47

PJ

Přeplácání rozšířeními
Když si tak čtu, co napsal Hammer, uvědomil jsem si, že je to vlastně pravda. Mám H&K, což přidalo prase a zvýšilo smysl cest, K&S bez debat nej rozšíření, princezna mi nesměla přes práh (infantilní), věž taky ne (3D prvek se do té hry nehodí), zajímavý byl Starosta a Opatství, sice hodně super nápadů, ale prostě nás ta hra definitivně po něm přestala bavit. A napadá mě, že je to opravdu tou naducaností. Zkusím po vzoru Hammera ty rozšíření nějak probrat a vrátit se ke kořenům.

5.9.2009 00:41:26

Komerční úspěch
Přesně jak říkáte, je to prostě snaha vyždímat z jedné značky co nejvíce (a to asi není jenom případ Carcassonne, že?)...

Mám ale zkušenost, že se začátečníky, mladšími hráči a spol. je vhodné nakombinovat rozšíření tak, aby tam vždycky bylo jedno "ulítlé". Např. drak nebo právě katapult.

Ale hrát všechna rozšíření naráz je naprosto nemyslitelné.

5.9.2009 10:58:22

Vybíráme z Bazaru

Coal Baron: The Card game / Glück Auf (EN, DE)
Coal Baron: The Card game / Glück Auf (EN, DE)
Akt. cena: 290 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas