Bushido: Der Weg des Kriegers

xxxxxxxxoo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Bushido: Der Weg des Kriegers - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Gameheads
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Michael Nietzer
Oliver Wolf
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

hra si me docela ziskala. zda se dobre propracovana, ale nejsem si uplne jisty jestli autori v pravidlech predavaji jednoznacne informace

pro ujisteni - explicitne jsem to nikde nenasel (nejblize tomu je rozpis kola na konci pravidel k tanin).
jako daimyo srovnavam pocet jednotek ve hre s koku. plati to jen pro moje jednotky. spravne?

faq jsem nikde nenasel. i kdyz scenare a tusim i pravidla k tanin se odvolavaji na nejaky faq k urcitemu datu
24.8.2010 16:02:37

pravidla
Ano je tomu tak, srovnavas jen sve jednotky. V pravidlech z hrasu je to celkem jednoznacne.

24.8.2010 16:45:06

pravidla
mno. ja mam na muj vkus nejednoznacna anglicka pravidla a mozna jednoznacna nemecka, ale pokulhavam am deutsch

24.8.2010 22:00:41

ndru
sice opet budu delat reklamu, ale to je mozna ten problem, v anglickych a nemeckych jsou pry nejasnosti/chyby, ten co je prekladal do cestiny cerpal z obou a jeste psal designerovy. Takze bych mu celkem veril :) a jsou napsana navic pekne prehledne.

24.8.2010 22:57:09

to je sice super
ale kde ty ceska pravidla jsou??

24.8.2010 23:01:55

ndru
Prave mi je dali v HRASu takze predpokladam ze nebudou verejne. Ale mozna kdyz si tam zajdes tak ti je da.

24.8.2010 23:32:07

vaclavske namesti
chm. tak do maticky prahy to mam jen 354 km
to spis ozkousim elektronicky

25.8.2010 12:20:43

ndru
česká pravidla mám proto, že jsem je pro hras sám přeložil. Už je to tedy nějaký pátek, ale vybavuji si, že to byla dost fuška, protože v originále je spousta nejasností, nepřesností i vyložených chyb. Proto jsem to spíš zkusil nějak líp podat po svém, šlo mi o to, aby to podle toho bylo hratelné, nikoliv o to, aby to byl věrný překlad literárního díla. Naštěstí autoři dost vstřícně komunikovali a pár věcí jsme si objasnili. Bohužel nevím, jak se mi to nakonec povedlo, žádnou zpětnou vazbu od nikoho nemám a hru jsem sám vlastně ani jednou pořádně nehrál. Zkusím jí vzít v lednu na ten Klopikův zatrocon do Humpolce, třeba se to ujme (měl jsem jí už v červnu v pardubicích, ale tam jsme nakonec hráli něco jiného). Jinak ten překlad ale patří otovi z hrasu a je jen na něm, komu ho dá nebo nedá.

17.11.2010 22:18:22

karel
za sebe musim rict ze mi prijdou vyborna pravidla, koukal jsem i na anglickou verzi a lustil bych to z ni mnohem dele. Takze za me palec nahoru. Jinak jsem hrou nakazil kamarada-nadsence do Japonska a take spokojen.

18.11.2010 00:20:34

pravidla
jsou výborně psaná a všechno jsem z nich pochopil. Pravda je, že jsem to ještě nehrál (bohužel), ale i tak si myslím, že je mi většina věcí jasná. Nějaké ty mouchy se ale hraním vždycky najdou. Pokud by to nebyl problém, mohl bych je naskenovat a dát sem na web. Pokud by s tím karel souhlasil.

18.11.2010 07:24:07

adalpo
děkuju za pochvalu, určitě to potěší.
nebyl by problém, abych sem ty pravidla zavěsil jako soubor sám, ale jak už jsem psal, práva na ně vlastní hras - ota. on je totiž přibaluje ke hře a s nimi jí samozřejmě může prodat lépe. není seriózní, abych je sem dával, to by ho poškodilo. určitě to chápete. prosím tedy, neskenujte a nevěšte. díky.

18.11.2010 19:41:01 | Upraveno autorem (porovnej)

karel
a mohl bys aspoň zmínit ty nepřesnosti a chyby v originálu? resp. v anglické a německé verzi. Chystáme se to teď hrát a bylo by škoda, kdybysme si hru neužili kvůli nějaké chybě v manuálu.

30.12.2010 15:04:04

to karel
do hrasu jsem psal a neozvali se mi (ani z odmitnutim ani nijak jinak) )e;

30.12.2010 15:12:12

to tekket
staci si precist pravidla a jednou dvakrat zahrat a prijdes na to (e;

30.12.2010 15:13:32

ndru
takže tedy nic kritického, asi to zítra zkusíme a uvidíme.

30.12.2010 18:14:22

to tekket
jedno mozne nedorozumeni i kriticke je (preskupovani a aktualizace poctu jednotek), ale dohledate tady v diskuzi

kazdopadne doporucuji 4 hrace (ve trech to jeste neni uplne ono)

30.12.2010 19:39:31

Dotazy
Právě dokončuji překlad pro ZH a narazil jsem na dvě věci, u kterých bych byl vděčný za případná upřesnění.
1. Počítadlo posil má maximální hodnotu 10 katan. Znamená to tedy, že si hráč tahá maximálně 10 žetonů, i když má na svých provinciích znázorněno více katan?
2. Když si všichni hráči rozeberou provincie a v závislosti na dostupné rýži umisťují zbývající jednotky, dělá se to tak, že hráč na řadě umístí najednou do libovolných svých provincií všechny jednotky, které může?
Předem díky za odpověď.

31.12.2010 01:21:43

to Shark
ad 1) rozumim tomu stejne. tj. max deset zetonu posil
ad 2) myslim si, ze ano

31.12.2010 12:12:49

odpověď
1 - ano
2 - ano

31.12.2010 12:33:17

shark
ano, přesně jak píše adalpo. V rozšíření Tanin jsou navíc k dispozici další kulaté žetony, které slouží k zaznamenávání počtu armád a mečů většímu, než je na stupnicích, jako že si tím hráči udržují přehled při případném poklesu, kdy odhodí nejprve tyto žetony zaznamenávající nadbytečný počet mečů a armád. Zní to asi složitě, ale platí, že max. posil je 10, stejně jako max. počet armád na ploše je 30.
Pokud jde o nejasnosti v pravidlech, je těžké to nějak konkrétně uvést, snad jen že nesouhlasí obrázek úvodního umístění žetonů na str. 6 dole v originální brožuře ve vztahu k příkladu uvedeném v textu. S pravidly se mi prostě špatně pracovalo, autorův způsob výkladu se mi zdál špatně pochopitelný a krkolomný, i když jak píše ndru, je možné to podle toho hrát. Jedna dvě sehrávky, a je vše jasné. Jinak tuhle hru taky chci vzít do Želiva na Zatrocon, doma na ní těžko sháním spoluhráče a tam by mohla být ideální příležitost. Určitě budu moc rád, pokud se někdo přidá. Beru i to rozšíření.

1.1.2011 09:43:52

to karel
kde si sehnal tanina?

1.1.2011 13:05:14

tanin
taky v hrasu. jinak ještě pro sharka - nevím, jakou verzi překládáš, nebo jestli existuje nějaká novější než jsem měl já, ale výrobce považoval sám pravidla za tak nedokonalá, že k nim byl na jejich webu ještě dodatek, který některé věci upřesňoval.

1.1.2011 19:23:56

karel
Překládal jsem na základě německých pravidel, ale v mé verzi už byly dodatky zveřejněné na stránkách gameheads zahrnuty. Díky tvé připomínce jsem ještě přepočítal rýži a jednotky a na chyby upozornil.

2.1.2011 16:48:51

Vybíráme z Bazaru

Splendor
Splendor
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas