Bukanýři - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Corfix
G3
Queen Games
Autoři: Stefan Dorra
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Jo-ho-hó, tuhle rundu platím já! rozléhá se v krčmě, kam se piráti vydali utratit celou svoji odměnu.

Hra Buccaneer je rychlou (cca 20 min) hrou pro 3-5 hráčů, kteří se v roli pirátů snaží získat co největší podíl ze společné kořisti.

Každý hráč do hry dostane 5 dřevěných žetonů jedné barvy, které představují 5 pirátů. Přikládáním těchto žetonů na sebe postupně vzniká posádka. Horní žeton je kapitánem, a s celou posádkou smí nadále pohnout jen hráč, kterému kapitán patří. Přidá-li se k existující posádce další pirát, stává se kapitánem on. Protože nelze klást dva žetony téhož hráče bezprostředně na sebe, budou v posádkách vždy piráti více hráčů.

Do hry se postupně nasazuje vždy trojice z celkem 15 lodí s různou hodnotou a nákladem. Hráč má ve svém tahu možnost buď formovat posádku (svůj žeton položit na jiný a stát se kapitánem) nebo dostatečně silnou posádkou, jejímž je kapitánem, zaútočit na jednu z lodí.

Kapitán dostane z banku celou hodnotu lodi a jejího nákladu a hned vyplácí podíly členům své posádky. Co z kořišti zbyde, zůstává kapitánovi. Každý žeton totiž svému hráči přinese předem známý výtěžek, vyplatí se proto taktizovat, kdy je lépe být kapitánem a kdy pouhým členem posádky. Pokud se zformovala příliš silná posádka, může kapitán na rozdělování kořisti i prodělat!

Po vypořádání kořisti se posádka rozpustí, a do dalšího kola hry nastupují piráti opět jednotlivě. Současně se odstraní vypleněná loď. Jde-li o poslední ze tří vyložených karet lodí, vyloží se nová trojice lodí. V každé hře se tak postupně dobývají všechny lodě, pirátské posádky se tvoří a zase zanikají.

Po vyplenění 15.lodě hra končí. Sečtou se dosažené body, připočtou bonusy za zvláštní uloupené náklady a vítězí ten, kdo získal nejvíce.

Teda toho Johna mít v posádce mi byl čert dlužen. Chlastá a ještě získal větší podíl než já, kapitán!

Autor: M

Další názvy této společenské hry

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 3000
Končí za: 15 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

SCYTHE PROMO KARTY CÍLŮ 24 - 27 V ČESKÉM JAZYCE
SCYTHE PROMO KARTY CÍLŮ 24 - 27 V ČESKÉM JAZYCE
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas