Brass: Birmingham

xxxxxxxxxo hodnoceno 381x (Seznam vlastníků)

Brass: Birmingham - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Vlaky, Novověk
Herní kategorie: budovatelská, dopravní, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Gavan Brown
Martin Wallace
Matt Tolman
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ve dvou?


Ahoj. Jaká je, prosím, hratelnost ve dvou? Díky.
16.9.2020 15:43:37

ve dvou
Podle me je hratelna v jakemkoli poctu naprosto skvele. Ano, 3+ je asi lepsi volbou, ale hra nema se skalovanim poctu hracu problem. Proste se zmensi mapa, ubere se karet. Ani ve dvou jsem nemel pocit, ze by mi dalsi hraci chybeli.

16.9.2020 15:57:19

2
Ako píše nameless_one, vo dvoch bez problémov. Interakcie je tam až až nad hlavu. Vo vyššom počte je tej interakcie určite viac možno ma človek aj viac možností, resp. sa mu otvárajú nové cesty, ale k čomu to je, keď na to človek nemá karty :) , to platí vo všetkých počtoch hráčov. Ak máš rád heavy eura , kde sa ti mozog zapotí, kde je veľa interakcie a super ti môže zmariť plány, či ukradnúť pivko, ktoré nutné potrebujes, tak určite chod do toho. Vrelo odporúčam a hra tá nesklame. Jedna z nasich top, hráme vo dvojici. Dokonca sa dá hrať aj na odlahlych-"zamknutych" častiach mapy pre viac hráčov, cez zolikove karty, len je to obtiažne. Stratégii tam môžeš vymýšľať až až a hra je zakaždým trochu iná, vyhrať sa dá na čokoľvek, nech píše Cardinale čo chce :D.

16.9.2020 16:20:31 | Upraveno autorem (porovnej)

2
V dvoch hráčoch je to úplne v pohode. Miesta na mape je dosť, odsýpa to, je to taká pohodová hra, pretože väčšinou čo si naplánuješ tak ti vyjde. Osobne si ale myslím, že ideálny počet hráčov je 3, vtedy je tam správny pomer plánovania, taktizovania a svinenia. Naopak v štyroch hráčoch je to za mňa už trochu frustrujúce, pretože niekedy než sa dostaneš na ťah, tak sa kompletne zmení situácia na mape, takže nejaké veľké plánovanie dopredu nedáva skoro vôbec zmysel a viac sa musíš spoliehať na to, čo zahrajú ostatní, než ty sám.

16.9.2020 16:49:20

Vybíráme z Bazaru

Codex Naturalis
Codex Naturalis
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas