Brass - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Vlaky, Novověk
Herní kategorie: budovatelská, dopravní, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Pegasus Spiele
Warfrog
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

K této hře zatím nebylo založeno vlákno k pravdlům, proto si to dovoluji založit já :-)

Pravidla jsou srozumitelná, jen jsem nezjistil, co se děje s destičkou, když ve fázi příjmu ji musím prodat za polovční cenu, abych vyrovnal dluh banku.
Jde destička úplně ze hry nebo se vrací zpět hráči a může ji pak znovu postavit?
13.3.2012 10:27:20

klopik
Odhaduju, že půjde pryč ze hry, protože stavění destičky na plán nebo její odhození v rámci akce Rozvoj (nebo jak se to jmenuje, nemám teď pravidla po ruce) má simulovat technologický pokrok. Tím, že byla destička na plánu, byl v podstatě ten pokrok učiněn, proto bych ji nedával zpět.

Situace, kdy je hráč něco takového nucen udělat, je naprosto extrémní a během hraní jsme se k ní nikdy ani nepřiblížili. Hádám, že v pravidlech je jen proto, aby se pokryly všechny eventuality, které mohou nastat.

13.3.2012 11:24:22

přestavba průmyslových destiček
ahoj, zajímalo by mě, jak hrajete akci "přestavba průmyslových destiček".
Z jiných her jsem zvyklá přestavovat za alespoň nějaké náklady - třeba rozdíl mezi cenou nové a původní budovy apod. ale v Brassu toto není nijak specifikované, takže jsme z toho trošku zmatení - jestli za přestavbu něco platit nebo se destičky prostě jen vymění..
A jestliže přestavím např. vytěžený (tedy otočený) uhelný důl tech. úrovně 1 za důl tech.úrovně 2 - tak ten nový beru jako nově postavený a dám na něj normálně kostky uhlí?
díky za vaše názory!

22.7.2012 17:15:03

Přestavba
Přestavba se provádí v podstatě stejně jako stavba nového průmyslu, akorát jsou tam další podmínky, zvláště když přestavuješ průmysl někoho jiného. Takže platíš plnou cenu, starý průmysl zahodíš, dáš tam nový, a pokud jde o uhelný důl nebo železárnu, tak i kostičky.

27.7.2012 18:19:29

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace
Mars: Teraformace
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas