Brass - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Vlaky, Novověk
Herní kategorie: budovatelská, dopravní, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Pegasus Spiele
Warfrog
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Brass kicksrarter - spolecna objednavka

Ahoj,
s ohledem na kickstarter viz. odkaz nize.
mam tajem o Brass Lancasthire, kdyby jste mel nekdo zajem o Brass Birmingham tak bychom usetrili naklady na dopravu a byla vy sleva i na samotne hry.
V pripade zajmu mi napiste soukromou zpravu.
Diky Jirka

https://www.kickstarter.com/projects/roxley/brass-an-industrial-revolution?ref=discovery

23.4.2017 15:33:35

Hmm
Ahoj, tak to jsem myslel ze tato hra zde zaujme par lidi co maji radi eurovky, a ze se nekdo prida k objednavce. Zatim se nikdo neozval :-(

25.4.2017 09:30:56

mě zaujal
ale taky Lancashire, co takhle, že bys vzal Birmingham? ;)

25.4.2017 10:51:43

Brno
Já budu brát spíš Birmingham, takže k sobě rád přihodím po domluvě někoho se zájmem o Lancashire, kdo by neměl problém si to pak předat v Brně.

25.4.2017 18:30:33

Birmingham vs. Lancashire
A jaký je rozdíl mezi těmito verzemi, jestli dobře rozumím jedné hry?
Doplněno: Proč se rozhodnout pro Birmingham nebo proč se rozhodnout pro Lancashire?

26.4.2017 07:36:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozdíly
Co jsem koukal, tak Lancashire by měl být původní Brass v nové grafice s pár malinkatými balančními úpravami (myslím, že přádelna lv 1 se změnila z 3VB na 5VB a odendaly se dvě konkrétní karty, plus zrušili to virtuální propojení do Liverpoolu, o ničem víc nevím). Plus udělali novou variantu hry ve dvou, která pracuje s celm plánem a limituje možnosti spíš pomocí karet.

Birmingham pak má být komplet nová verze ve spolupráci s tvůrcem původní hry. Má brát větší potaz na hraní v menším počtu hráčů. Jelikož se odehrává ve vnitrozemí, tak vyhodili komplet vzdálený trh a vše kolem přístavů a loděnic. Místo původních tří lokací na kraji mapy kam se dalo prodávat je pět, u nichž se mění mezi hrami, co přijímají (pro určitou variabilitu herního plánu). Místo loděnic přibyly keramické dílny a manufaktury s obecným zbožím, které mají dost proměnlivou odměnu se vzrůstajícím levelem. Pro tyto dvě a myslím že i přádelny pak přibyla jako potřebná nová třetí surovina a to pivo. Budovy už nemají stejnou hodnotu při bodování spojení, ale kolísá mezi 0 - 2. Víc si z hlavy jako člověk nehrající původní verzi nevzpomenu.

K tomu rozhodnutí - Birmingham má být údajně lépe stavěný pro hru dvou hráčů. Jinak je to řekl bych sázka jak se jim podařilo provést ty změny, zda bude hra lepší nebo horší než původní verze. Man vs meeple tvrdí, že je možná i lepší, ale jinak těžko říct. Já naštěstí nejsem zatížený hraním původní verze, takže mě nebude tolik vytáčet, jestli bude o 10% horší ta či druhá, tudíž beru tu, která mě osobně více oslovila. Lancashire je pak pochopitelně celkem. sázka na jistotu.

26.4.2017 07:57:54 | Upraveno autorem (porovnej)

DC

Angri
Mě se moc líbí obě varianty. Můžeš konkrétně napsat, co by znamenalo, kdybych se přidal (do kdy peníze, kolik, předání apod..)??
Předem díky za odpověď.

26.4.2017 10:22:30

poštové
v tejto kampani spájaním moc neušetríte, veď poštovné pre obidve hry dokopy je smiešnych 5EUR...to si fakt môže backnúť sám.

26.4.2017 11:58:30

Cena
Hlavně ta cena je imho fest přepálená, původní verzi jsem kupoval loni na Amazonu a vyšla myslím na 48 USD. Netuším, proč by měl vyleštěný reprint stát o čtvrtinu víc... Navíc dávat hru, o kterou je všeobecný zájem, na KS mi přijde proti jeho základní myšlence podporovat startupy a novatorske myšlenky. Za mě tahle kampaň jeden velký fail.

26.4.2017 12:31:07 | Upraveno autorem (porovnej)

lacko
To, že KS jede na věcech, které by se normálně prodávaly, už je bohužel nějaký ten pátek norma, viz Queen Games, CMON atd.

LoLo
jedna hra za 60 $ + 10 € a nebo za 50 $ + 2,5 € (při spojené objednávce), to je podle mě už celkem rozdíl...

26.4.2017 13:16:03

Společná koupě
Ahoj,

pokud by někdo chtěl Birmingham, může se ke mně přidat :)

29.4.2017 16:25:30

Kew
To je jasne, mna ani nanapadla moznost, ze niekto bude chciet iba jednu hru. Ja som bral obidve a to mam aj povodny Brass ;-)...spajanie viac ako dvoch ludi uz z hladiska usetrenia na postovnom fakt nema zmysel.

29.4.2017 18:56:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Kickstarter
Jsem nepolíbený kickstarterem, ačkoli Brass mě natolik zaujal, že bych to chtěl zkusit. Jak mám postupovat??
1. Vytvořit si účet na Kickstarteru (hotovo)
2. Back-nout projekt a zaplatit kartou (čekám)
3. Přijde mi nějaký e-mail, kde vyplním svou adresu.
4. Čekám až mi hra dorazí.

Je to takhle, nebo jinak? Je něco, co bych měl vědět, nebo na co bych si měl dávat pozor? Platba kartou je bezpečná? Předem moc děkuji za vysvětlení pravidel.

30.4.2017 07:13:04

Rukavicka
V podstate je to ako pises.
_Zaregistrujes sa,
_backnes, tu si vyberas konkretny pledge, ak by si chcel viac kusov z toho pledgu, napises adekvatnu ciastku..peniaze ti s karty stiahnu az po skonce kampane
_mailom ti pride pledge manager, v ktorom mozes menit a upravovat svoj pledge a dodaciu adresu...kvalita pledge managera sa u jednotlivych ks lisi, ale tu by to malo byt top, podla toho ako profi je vedena kampan
_cakas na mail s tracking n. ....a hra je na ceste...kurier ti ju prinesie

30.4.2017 08:01:42

LoLo
aha, mě zas nenapadlo, že tím myslíš spojování více dvojkrabic :D

30.4.2017 20:45:20

Deluxe edition - otázka
U Stretch Goals, kde je „D“, tak platí pro Deluxe edition. Deluxe edition je ale uvedena u všech Pledge. Jedná se mi o embosované „mince“, zda budou součástí každé hry? Jak tomu rozumíte? Díky moc za odpověď.

1.5.2017 06:23:45

deluxe komponenty
sú súčasťou aj expanzie, je to zodpovedané aj vo FAQ v KS

1.5.2017 08:24:35

Brass 2018
Ahoj,

je tady někdo, kdo si z Kickstarteru objednat obě hry Brass, ale nyní si již rozmyslel, že chce jen jednu? Nebo dokonce že je obě chce prodat?

Zatím se jen ptám, tak klidně napište do zpráv.

S touto hrou nemám žádné zkušenosti, proto je pekelné si vybrat, ale přijde mě hloupé kupovat obě, neboť logicky bude jedna lepší a ta se pak bude hrát.

Na Kickstarteru zatím stále funguje late-pledge, ale za trošku jinou cenu :D 123 namísto 100 dolarů je celkem rozdíl :-)

3.1.2018 12:23:17

Brass Preorder
Na adrese:
https://brassgame.backerkit.com/hosted_preorders/

je možné stále předobjednávat. Sice za vyšší cenu, než byla na KS, ale zase díky poklesu kurzu dolaru (i toho kanadského) to vychází +/- stejně jak na KS :-)

1 krabice + pošta vyjde cca na 1600,-
Bundle 2 krabic (Lancashire + Birmingham) vyjde na cca 2750,-

28.3.2018 07:34:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Brass order
na adrese https://www.amazon.com/Eagle-Games-101081N-Brass-Game/dp/B000YLHK8K jde porad objednat original, prakticky za polovic co ta nova sexy cool verze :)

28.3.2018 10:54:33

lacko

No v skutečnosti ten preorder nové verze vyjde o něco levnějc ;-)

28.3.2018 17:37:34

kuryr
no jasne, potrebujes nejakeho kuryra, co nahodou zrovna jede do USA, treba na sluzebku, aby ti to dovez. S postovnym do CR samozrejme nesmysl. Ja jsem svuj Brass prave takhle poridil, kdyz letel kolega do Phoenixu. Je to posleni verze s planem pro 2 hrace a upravou pravidel (je primo na planu) z druhe strany puvodni desky. Jedine co bych tam jeste ocenil by byly kovove mince ;)

28.3.2018 20:56:46

Vybíráme z Bazaru

Tokaido Duo
Tokaido Duo
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas