Bootleggers - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, intriky, dopravní, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Eagle Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hrál někdo?

vypadá to, že by to mohla být legrace. Jaké to je? Za 500 hafo gangsterů a trucků se mi zdá fér, teď jen, jaká je to hra.
16.3.2009 19:26:28

taky mám
Taky jsem neodolal, za tu ceny je to super :-) Každopádně jsem taky zatím nehrál, ale podle pravidel to může bejt celkem sranda ...

17.3.2009 08:37:51

rbx

za tu cenu..
... jsi me dost navnadil, i to tema je hezke, ale 3-6 hracu, pricemz "best with 6 players"... to je nerealne.:-(

17.3.2009 12:14:18

zase
na hru o přepalování chlastu leckoho nalákáš :) ale i do těch 4 by to mohlo jít.

17.3.2009 12:15:26

mam
a taky jsem to jeste v podstate nerozbalil .. ale cena byla neodolatelna :)

17.3.2009 12:29:30

tak co?
Je to jen sběratelskej kousek, nebo to už někdo konečně hrál? První dojmy?

3.11.2009 23:39:06

M

Re: hrál někdo?
Mám docela výhrady k zatřídění tady v databázi:
a) partii ve 4-5 hráčích standardně hrajeme kolem 1 hodiny, na 120 min jsme se nedostali ani v nejnechápavějším uspořádání ;-)
b) herní svět: USA v době prohibice

Téma:
Jednotlivé mafiánské rodiny vyrábějí, dodávají a prodávají alkohol.


Materiál:
Atraktivní herní deska: několik náleven vždy se dvěma zásobovacími rampami, kam se řadí náklaďáky se zbožím. Jasná, srozumitelná, rozumná velkost.
Karty: krátké texty. Máme přelepky v obalech (dal jsem je sem už dřív, viz soubory), ale význam karet je i bez nich po dvou hrách zapamatovatelný i občasným hráčům
Vynikající tematické zpracování zboží: bedny s alkoholem = dřevěné minikostky :-)
Plastové figurky osob a náklaďáků: dotvářejí atmosféru, určitě by to zejm. příležitostní spoluhráči vyžadovali méně často, kdyby se hrálo jen se žetony nebo figurkami á la Člověče nezlob se.
Peníze: stylové. Obecně nemám tenké malé bankovky rád (jako ostatně ve většině her) - od počátku místo nich používáme žetony z rulety, líp se počítají a předávají.

Mechanismus: Kombinace budování a umisťování zdrojů, možnost vyjednávání. Strategické plány jsou docela čitelné a dokáže je dobře zhatit účelová souhra protihráčů, čili vítězí spíš pohotová taktika.

Hraje se ve fázích - viz můj přehled hry ke stažení ;-)
Nejdřív se musí zboží vyrobit (palírny, každý sám za sebe, možno zvýšit kapacitu v průběhu hry),
pak něčím odvézt (kupovat vlastní náklaďáky a nevyužité pronajímat, anebo naopak využívat volné kapacity ostatních? - prostor pro spolupráci nebo škodění),
někam nasměrovat (můžu ovlivnit, ve které nálevně mi dají lepší výkupní cenu; mám-li dostatečný vliv, dokážu ve svých zabránit prodeji ostatním).

Doporučení: Kdo je vyhraněný do svých Top5, ten na doporučení stejně nedá:-) - a jinak si Bootleggers může naslepo troufnout koupit každý. Ani z hardcore ani z občasných hráčů nemám v okolí nikoho, kdo by to odmítl hrát znova.

4.11.2009 18:24:40

Vybíráme z Bazaru

Red Cathedral
Red Cathedral
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas