Bohnröschen - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Fazole
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, diplomacie, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Amigo Spiele
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Udatní fazoloví princové se probíjejí přes nejrůznější překážky jen kvůli Fazolové Růžence, která si ale samozřejmě vybere toho nejbohatšího.

Bohnröschen (Fazolová Růženka) je netradiční rozšíření slavné karetní hry Fazole. Hráči se v něm stanou fazolovými princi a snaží se probít přes trní, které v tomto případě symbolizují různé úkoly, a co nejrychleji a hlavně s co největším množstvím fazolarů se dostat až do zámku, kde na ně čeká princezna. Úkoly se většinou týkají toho, jaké druhy fazolí má hráč na poli (např. „Měj na jednom poli vysazeny ohnivé fazole“) nebo jaké množství fazolí má hráč na svých polích (např. „Měj na každém poli vysazeny přesně dvě fazole“). Pokud hráč úkol splní, může se posunout na další. Pokud nechce čekat, může místo splnění úkolu zaplatit jeden fazolar. Hra končí ve chvíli, kdy se jeden z hráčů dostane přes všechny úkoly až do zámku a zároveň vlastní alespoň pět fazolarů. V případě, že pět fazolarů nevlastní, musí stát před zámkem, dokud je někde nesežene. Jakmile se hráč do zámku dostane, hra končí. Jeho soupeři musí zaplatit takový počet fazolarů, aby se přes nesplněné úkoly také dostali do zámku. Po nich už se nepožaduje, aby vlastnili pět fazolarů.

A jelikož je Fazolová Růženka na peníze, vyhrává hráč, který se k ní dostal s největším počtem fazolarů. Nemusí to tedy být nutně ten, kdoo se dostal do zámku první.

Autor: Matthew

Vybíráme z Bazaru

Formula D
Formula D
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas