nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Blox

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Ravensburger
Autoři: Hans Raggan
Jürgen P. Grunau
Wolfgang Kramer
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Postavit či zbourat - to je oč tu běží...

Blox je abstraktní hrou odehrávající se na modulární čtyřsegmentové desce s různobarevnými políčky. Na začátku hry se na některých políčcích nacházejí věže složené z bloků (odtud název Blox).

Hra se odehrává na 4 fáze, v rámci fází se pak odehrávají jednotlivé tahy hráčů. Hráči během svých tahů používají karty. Karty obsahují barvy, které představují jednak barvy políček na herním plánu a jednak barvy bloků věží. Pomocí zahraných karet vykonají hráči běhěm svého tahu jednu z následujících akcí:

  • nasazení hráčovy figurky do hry - figurka se zastaví na prvním volném políčku, které odpovídá barvě zahrané karty
  • pohyb figurkou - figurka se pohne libovolným směrem až na políčko, které odpovídá barvě zahrané karty
  • zničení veže - hráčova figurka musí mít "přímý výhled" na ničenou věž. Hráč zahraje z ruky všechny karty, které počtem a barvou odpovídají blokům tvořících věž. Hráč si bloky ponechává před sebou a získává body odpovídající výšce věže.
  • stavba věže - hráčova figurka je nahrazena stavěnou věží. Hráč může použít stavební bloky jen z jím zbořených věží. Novou věž postaví zahráním karet, které opět počtem a barvou odpovídají blokům, ze kterých věž staví. Za postavení získá hráč opět body odpovídající výšce věže.
  • odstranění soupeřovy figurky - stojí hráče zahrání tří karet odpovídající barvou políčku, na kterém se soupeřova figurka právě nachází.
  • výměna karet - hráč si místo vykonání akce vymění libovolný počet držených karet.

Po celou hru se aplikuje pravidlo 7 bloků - má-li hráč před sebou 7 a více bloků, nemůže zbořit žádnou věž do doby, než tento počet sníží - např. postavením vlastní věže.

Hra končí na konci 4. fáze v okamžiku, kdy na herním plánu zbývá poslední čtyřbloková věž. Vítězí hráč s největším počtem bodů.


Shrnutí: Blox je relativně rychlá abstraktní hra založená na hraní karet - pomocí karet se staví a boří věže z barevných bloků. Hráči získávají dle výšky věží body za stavbu i bourání.

Autor: PJ