Bloodborne: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 104x (Seznam vlastníků)

Bloodborne: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric M. Lang
Michael Shinall
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ verze

Máte někdo info, kdy má vyjít česká verze? Mám to předobjednané a nejdřív bylo v obchodech datum 26.5., to se minulý týden změnilo na 3.6. a teď datum zmizelo úplně a zůstala jen předobjednávka

4.6.2021 07:32:20

nějaké informace jestli budou budou přeloženy pravidla v1.1 + faq ? ( případně i karty které jsou na konci erata pro core set )

15.1.2022 23:43:05 | Upraveno autorem (porovnej)

@LoneSkaven FAQ (pro základní hru) jsem dneska přeložil. Nejsem nijak spojenej s Blackfire a překlad je čistě fanouškovská věc. Je to přeložený pomocí DeepL a upravená terminologie. Snad to BF nebude vadit - co @Michal-BF

Ke stažení v sekci “ke stažení”

 

Na pravidla v1.1 se zatím nechystám. Tolik volnýho času zase nemám. :)

16.1.2022 16:09:38 | Upraveno autorem (porovnej)

dekuji za fanouskovsky preklad faq :) hra ma dorazit pristi tyden a prave co jsme koukal na ceske videorecenze tak hodne rikali ze by bylo dobre kdyby BF udelalo preklad FAQ a pravidel v1.1 hadam ze moc uprav tam nebude tak to tolik cas urcite nezabere :) a hodne to pomuze objastnit nekolik veci 

jeste jeden dotaz jestli dobre chapu na karte krvelacne bestie je chyba v utoku podle jednoho prispevku tady na ZH bude i na to BF delat opravu karty ke stazeni tak jak to udelalo s kartou Pad starého Yharnamu ?

16.1.2022 16:47:49 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kefa nemám s tím problém, díky
@LoneSkaven kde se ta karta řeší? Tohle mě minulo.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

17.1.2022 08:46:24

@Michal-BF Myslím, že naráží na dotaz od @Naked___Snake .

“Napriklad jeden z utoku krvelacne bestie uvadi ze mu nelze uskocit a dalsi veta uvadi ze pokud jste uskocili, mate +1 zraneni. Takze predpokladam ze melo jit o utok ktery nelze odrazit.”

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/bloodborne-deskova-hra-9235/diskuse/dalsi-chyby-v-prekladu-29350/

17.1.2022 10:33:47

jak rika Kefa 
jestli je ten preklad utoku teda spatne :) nemuzu nikde najit kartu v anglictine 

17.1.2022 12:03:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Jo, tu kartu mam kdyztak vyfocenou. Jestli chcete.

18.1.2022 07:52:25

tak oprava ke stažení by byla super :) 
@Michal-BF prosím tě pravidla v1.1 případně i special enemies budou v CZ ? případně jsou v planu i dlc ? 

18.1.2022 15:01:34

@LoneSkaven 
zrovna to řešíme, CMON nás teď obeslali s nabídkou 3 rozšíření. Bohužel ale nemají aktuálně v plánu dotisk základní hry. A mít na trhu rozšíření bez dostupnosti základní hry by byl slušnej fail, protože spousta obchodů to pak celé ignoruje.
Pokud by šel udělat nějaký menší náklad, tak by to nemuselo být tak fatální, ale vyrábět teď 1000ks rozšíření na 1000 prodaných základů bez vize, že se rozroste zákaznická základna… to je nemyslitelné.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

19.1.2022 08:15:41

v práci byl chvilku čas tak jsem udělal opravu karty “krvelačná bestie - zuřivé kombo” snad nevadí … čeká na schválení

2.2.2022 00:03:58

@LoneSkaven - Paráda, díky.

2.2.2022 08:00:42

dneska jsme narazil na chybu u karty 
“Lovcův přisluhovač - speciální: úder horem” 
udělí 2 poškození každému lovci na tomto poli, pokud neuskočí >.
v originále text zní "Deals 2 damage to all other hunters in this space … 
mělo by být teda na kartě - Všichni ostatní lovci na tomto poli musí uskočit > nebo utrpí 2 zranění.

vrtalo mi to chvilku hlavou jestli je opravdu realné aby tento mob mohl dat oneshot 4 zranění za útok + 2 zranění za efekt  “každému” jsem chápal že dostanu dodatečně i ty 2, naštěstí se to aktivního lovce na kterého byl použit úder horem netýká

btw karty “starý lovec Djura”, “starý lovec Henryk” a “Djurův spojenec” na obou stranách stejná chyba překladu jako u Lovcova přisluhovače z nějakého důvodu all other překládáno jako každému

ostatní útoky kde se vyskytuje "all other" jsou v pořádku jen překlad není sjednocen u některých je 
Každý další lovec na tomto poli utrpí 2 zranění pokud neuskočí >.
jinde zase 
Všichni ostatní lovci na tomto poli musí uskočit > nebo utrpí 2 zranění. ( lepší varianta podle mě )

@Michal-BF  prosím tě nešlo by na tyto 4 karty udělat opravu ? je to celkem velká chyba ovlivnuje to docela boj a určitě to zvládnete lépe než já se skenerem a malováním :) ( photoshop jde mimo mě ) případně udělat i opravu krvelačné bestie já ji sice udělal a čeká na schválení ale lepši to bude určitě ofiko

3.2.2022 01:35:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdá se mi to, nebo karty “starý lovec Djura”, “starý lovec Henryk”, “Djurův spojenec”, “Josefka”, “Vrána Eileen” a “Alfred, lovec z Vilebloods” mají z obou stran stejné útoky? Není to chyba? Neměla by být verze pro 3+ hráče obtížnější stejně jako u “Krvavá vrána z Cainhurstu”?

11.2.2022 15:59:33

Karty jsou v pořádku ( kromě špatně přeložených útoku viz můj post níže ) při 3+ hráčů se jim mění jen počet životů “Krvavá vrána” má jen upraveno při jakém počtu životů se ji aktivuje heal nebo ten bonus damage právě kvůli tomu že má více životu při +3 hře

11.2.2022 17:17:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Jo ahá, tak to jsem si nevšim. :) Dobrý.

11.2.2022 18:11:33

@Michal-BF Nechystá se tisk opravených karet a pravidel v1.1 spolu s rozšířením? Nebo nešlo by sem karty nahrát v PDF?

24.2.2022 12:14:46

Zrovna řeším co s tím provedeme, protože jsme dostali change log pro dotisk a to není revize. To je regulérně 2nd edition. Jen třeba na kartách útoků nepřátel je 66 změn, 90% karet je kompletně přetextováno. Navíc změnili barevnost všech karet a změnili velikost ikon = použít nové podklady = původní překlad se stejně rozsype. Oni se úplně zbláznili… a na opravu máme čas do 4.3., jinak nestihneme nejbližší tisk, přitom to je zase práce tak na měsíc.

Já jsem navrhnul, že prostě vytiskneme jako dotisk aktuální data (s opravami toho, co nás trápí). Tzn. česká verze prostě bude na vždy 1.0. 
Ale ještě čekám, co navrhnou CMON.

A nebo se na to prostě vykašleme.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

24.2.2022 16:32:23

@Michal-BF len pozor, aby to bolo potom kompatibilné vôbec s rozšírením, aby sa vám to nerozsypalo

24.2.2022 18:43:53

@Michal-BF 
Ahoj já měl za to že chcete jen vydávat dlc ne dělat dotisk i základní hry, pročítám bloodborne forum na bgg každej druhej den a nikde jsem nenarazil že by hra měla dostat takové masivní úpravy karet :/ ani si nedokážu představit jak by pak řešily opravné karty pro lidi co vlastní cele kompletní KS edice

každopádně nevadí když se nestihne nejbližší tisk ne ? já si klidně na ty DLC počkám další půlrok hlavně ať se vydají ta hra to potřebuje a vybrali jste opravdu dobré DLC na obě se těším ( hlavně jsem tyto anglické dlc prodal jak jsem se dozvěděl že vyjdou v CZ :D ) 

vím že je teď brzo se ptát ale jestli dojde k tomu že vám dají více času nebo to budete tisknout později a vyjde Bloordborne core box 2nd edition s tolika úprava budete někam nahazovat karty v PDF pro lidi co mají starou edici at si je mohou případně vytisknout a hrát 

určitě pak napiš prosím jak to dopadlo byla by škoda rušit vydání tady těch dvou DLC 

24.2.2022 21:53:10

No. tak snad nebude tak zle, ale moc tomu teda nerozumím, co to bylo za brutální neaktuální change log:)
CMON: I compared the first print CZ files and the changelog you received and I apologize, but I think you’ve got the wrong update. Looking at your files, they seem to have been updated following that changelog already.

Je teda pravda, že když jsme BB poprvé přeložili, asi půl roku poté, se to v podstatě celé předělávalo a oni nám tenkrát to předělání i zaplatili. 

Každopádně děláme i reprint základu a ten nemá žádnou souvislost s rozšířeními, Celý náklad se vyprodal v podstatě za 8 měsíců. A bylo by škoda tu hru nemít na obchodech, respektive mít na obchodech jen rozšíření bez základní hry. Ještě jeden náklad bychom měli bez problémů uživit.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

25.2.2022 08:15:55

@Michal-BF  takže jestli dobře chápu u core boxu je vše v pořádku a rozšíření teda budou +  v reprintu core boxu budou opraveny i karty podle errat + i ty karty které se zjistilo nedávno že mají chybu v textu viz příspěvky níže ( útok bestie , útoky nepřátelských lovců , lovcova přisluhovače atd ) 

budeš pak prosím nahrávat na ZH i tyto karty v PDF pro nás co máme starý core box prosím ? 

25.2.2022 13:34:05

@LoneSkaven jasně, to je to nejmenší

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

28.2.2022 08:19:18

@Michal-BF  Super děkuji za odpověď těším se na CZ rozšíření

28.2.2022 14:09:26

Dneska jsem si náhodou všiml, že už měsíc jsou ke stažení opravené karty. Hodilo by se alespoň info. :)

Každopádně nechápu změnu na kartách “Alfred, lovec z Vilebloods”, kde přibyla jen čárka ve větě u popisu schopnosti, a “Josefka”, kde je jinak napsaná věta u speciálního útoku, ale významově imho stejná.

Co mi chybí, je opravená karta “Rostoucí šílenství - Kapitola 3 - příprava”, které je ve FAQ opravena také. 

Budou tyto opravené karty součástí rozšíření? @Michal-BF ?

25.4.2022 20:04:32

Ahoj, rád bych se zeptal, zda budou lokalizovány i nějaká další dlc, např. Hunter's dream, Forbidden woodd atd.
Díky

1.9.2023 10:16:57

Vybíráme z Bazaru

Lovci Pokladů (nově vydáno Dino)
Akt. cena: 160 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas