Blood Bowl - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Sport
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Jervis Johnson
Rok vydání: 1986
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zatroliga

Výsledky, komentáře, ....
http://paladin91.webnode.cz/zatroliga/

paladin - nurgle
sydo - human
jarmuk -dwarf
marvin - skaven
dex - skaven
grom - human
johnyczech - orci
Kosibratr - goblins
Olaf - norsca
Bordelmama - chaos
falco - chaosdwarf
andy - orci
1.6.2011 20:04:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Zápis
Jojo snad něco do neděle vyplodím, mám teď docela lítání.

22.8.2013 17:39:32

DOTA vs Dirty Parrots
Jen oprava MVP u mě ho dostala 99, alespoň to tak mám v papíře i v tabulce.

31.8.2013 12:17:34

DOTA x Schmutzige Papageien
Sice se zpožděním, ale lepší nežli vůbec.

Dnešní zápis se týká týmů DOTA a Schmutzige Papageien. Pro Papoušky se jednalo o dohrávku 5. kola pro Trpaslíky o předehrávku 5. kola. Papoušci do zápasu vstupovali sice jako papírový favorit, neboť v předchozích pěti zápasech nepoznali hořkost porážky, přesto nebrali soupeře na lehkou váhu. Reference, které se ke Gromovi dostaly od některých manažerů, naznačovaly, že Špinavce čeká náročný zápas.

Na stadiónu se sešlo 22 tisíc krve chtivých fanoušků, kteří rovnoměrně podporovali oba týmy. Výkop DOTY probíhal za mohutného deště. Papoušci se okamžitě začali tlačit po levé straně na polovinu soupeře. Zatímco střed hřiště opanovali trpasličí mlátičky s guardem. Gromův tým jako tradičně zakončil první dvě kola nešťastným Turn Overem, který sice nebyl až tak zásadní, ale přinejmenším znamenal ztrátu dvou Save Throwů. Papoušci naštěstí udrželi balón a v následujících dvou kolech se protlačili na polovinu DOTY. Trpaslíci se sice především za pomoci jednoho z kentaurů částečně vrátili do obrany a vypadalo to, že se oba týmy nějakou chvíli budu přetahovat o balón na vzdálenost několika čtverců od Touchdown zóny DOTY. Papouškům se však podařilo zvednout balón a jako tradičně za pomocí dvou dodgeů položit kýžený Touchdown. Felix Jaeger si tak připsal již svůj 6 zářez a potvrdil tak, své kvality. Vedení jedna nula, značně zvedlo náladu Gromovi, který díky úspěšným hodům předcházejícím TD opět začal věřit, že i dnes se Sigmar na Papoušky usmívá. Ovšem Falco se nevzdal a hned po rozehrávce začala úřadovat řada trpasličích guardů. Papouškům se sice podařilo ohrozit nosiče míče, ale po opětovné sérii neúspěšných hodů přišel nevhodný Turn Over a DOTĚ se tak otevřela poměrně snadná cesta do útoku. Lidé se sice pokusili přeskupit svou obranu, ale klacky pod nohy jim házel především Leonid Kombayn, který prostávkoval dobrou čtvrtinu zápasu. DOTĚ se nakonec podařilo v samotném závěru prvního poločasu srovnat skóre.

Druhý poločas se již hrál za normálního počasí. Trpaslíci od začátku tvrdě udeřili na nebohé Papoušky, takže každé kolo končil alespoň jeden z hráčů ležící na břiše. Papoušci se však nenechali zlomit. Opět zatlačili na levé straně a jeden z kentaurů se poroučel k zemi. V první chvíli to vypadalo na několikanásobnou frakturu končetiny, ale trpasličí felčar se vytáhl a kentaur měl to štěstí, že zůstal bez dlouhodobých následků (zde se bohužel projevila skutečnost, že ani jeden z manažerů nemá dostatečně zautomatizované pravidla, neboť se kentaur mohl vrátit do rezerv a nemusel vynechat celý zápas, tuto skutečnost jsem si uvědomil až později, kdy se opakovala obdobná situace v opačném gardu). Trpaslíci sice hned záhy odpověděli vyřazením jednoho z Blitzerů naštěstí pro Groma bez dlouhodobých následků. V té době se však již čtyři Papoušci nacházeli na půli soupeře a ohrožovali gobliního nosiče. Falco se sice opět pokusil přeskupit obranu, ale i tentokrát zaúřadoval Felix, který si připsal svůj druhý TD v tomto zápase. Nutno podotknout, že druhého TD Papoušci dosáhli se značným štěstím, přesto však zbývalo do konce zápasu ještě dobrých pět kol. Grom se nechal unést vedením a po výkopu svého týmu se opět pustil do tvrdého útoku. Tato taktika sice z počátku nesla své ovoce, ale jen do té chvíli než přišlo tradiční nepřehození GFI a Papoušci se tak museli vypořádat s dvěma nechtěnýma Turn Overy. Toto selhání stačilo, aby se trpasličí guardi stáhli hluboko na svou polovinu a DOTA opět dostala situaci pod svou kontrolu. Několik Papoušků se poté poroučelo k zemi, jednoho z Blitzerů zachránil až zmiňovaný felčar. Po vyřazení nahrávače Reinholda Sichererhanda, který vynechá příští zápas, měli dokonce Papoušci na hřišti o dva hráče míň, nežli soupeř. V té chvíli se Falco nadechl k závěrečnému náporu. Míč zvládl zvednout se zbývajícím kentaurem a vynesl ho hluboko na půlku soupeře. Papoušci se horečnatě snažili vrátit zpět, ale situaci opět zkomplikoval stávkující Leonid. Lidem se podařilo zbavit Balina, který tvrdý střet odnesl nejenom vynechaným zápasem, ale též komplikovanou zlomeninou nohy (k jeho smůle se jednalo o jeho první BB zápas v kariéře). Nadále však hrozilo, že Falco stihne těsně před koncem zápasu vyrovnat. Zarputilost lidí a chybějící trocha štěstí na straně trpaslíků však Papoušky zachránila a Grom se tak mohl radovat z vítězství.

Objektivně by zápasu slušela spíše remíza, ale takový již bývá Blood Bowl. Pro fanoušky se však muselo jednat o krásný zápas plný tvrdých střetů i odvážných akcí.

Za zmínku stojí především Felix Jaeger, který svými dvěma TD zajistil výhru, ale také se může pyšnit 7 TD v 6 zápasech. Obdobně oslnivé statistiky má nahravač Reinhold Sichererhand, který si připsal 8 nahrávku v 6 zápasech, ke své smůle však příští zápas vynechá a tak tuto hvězdnou statistiku v příštím mači nevylepší.

DOTA : Schmutzige Papageien

GATE: 11k / 11k
Comp: - / #1
TD: #12 / #4, #4
Cas: #6, #2, #7 / #15, #5
Inj: #6 –MA / #1 MNG
MVP: #9 / #99


Win: 50k / 60k

31.8.2013 15:05:57

Posila
Závěrem bych chtěl dodat, že se Papoušci rozloučili s Linemanem Haraldem Steingesichtem a do svého týmu přivítali novou posilu Catchera Groma Hellscreama.

31.8.2013 15:09:16

da Bluzz vs. Dirty Parrots
Již před několika dny se uskutečnila předehrávka 6. kola mezi orčími Bluzz a lidskými Špinavými Papoušky. (Omluvte pozdní reportáž ze zápasu, při odchodu ze zápasu jsem byl chycen v davu fanoušků a policejním kordonem doprovozen k vlaku do vzdálené orčí země) Obě mužstva se velmi dobře znají, neboť spolu před začátkem ligy sehráli sérii přátelských zápasů. Z těchto přátelských zápasů nutno zmínit vyšli krom jednoho případu vždy vítězně orkové. To trochu shazovalo sebevědomí v sezóně dosud neporažených papoušků. Přesto byl tým čnící se na vrcholu tabulky favoritem a tak k většímu napětí bylo povoleno kouči da Bluzz aby před zápasem najal kouzelníka. Ten tak skutečně i udělal, bohužel v den zápasu se trenér dostavil místo do Švejk Areny do hospody a na kouzelníka úplně zapomněl.

A v ze začátku zápasu ho orkové ani nepotřebovali. Když totiž orkové v prvním poločase vykopli až na druhý kraj hřiště a pak se nečekaně (Blitz! na kick-off) vyřítili na svého soupeře, rozklepali se lidským hráčům ruce při pohledu na Black Orky, kteří některým z nich před začátkem ligy v přátelských zápasech málem ukončili kariéru. Zejména se ruce klepaly jednomu z throwerů, jenž nebyl schopen první dvě kola sebrat skákající balon. Orkům se tedy dařilo na soupeře pořádně vlítnout a když pak Tarbam Uruak zachytil přihrávku mířící na již dobře připraveného catchera měli i šanci skórovat, avšak neproměnili ji. Do kabin se tak šlo s nerozhodným skóre a s řadou pomlácených lidí, zejména jeden z blitzerů s guardem byl těžce zraněn a vynechával dohrávku 5. kola proti DOTě.

O přestávce se k trenérovi orků natočil jeden ze štamgastů v hospodě a zeptal se "Hele neměl bys tam bejt? A vůbec, víš že tam máš toho kouzelníka?" "No doháje na to jsem zapomněl", odpověděl da coach "ale dyť neni ani potřeba, podívej se jak si kluci vedou, ve druhý půli jim dáme druhýho fíka a bude klid.
Trenér již měl zjevně upito a také již zmíněné přípravné zápasy v něm podněcovaly přemíru sebevědomí.

Ve druhé půli orkové snadno zachytili míč a vydali se velmi nezvykle na své způsoby útočit po pravé straně. Fanoušci jen kroutili hlavou, nevěříc že tenhle tah může orkům vyjít. A skutečně orčí blitzer nesoucí balon ho za krátko upustil. Ale nešťastným lidem v ten den vůbec nepřálo štěstí a nepovedlo se jim míč zvednout. To se vzápětí povedlo orkům a tak i skórovali. Na zvrat měli lidé ještě 5 kol. V zápatí trenéra domácích orků nesmírně rozlítilo rozhodnutí rozhodčího který po výtržnostech na stadioně posunul hodiny o kolo zpět. Orkové vykopli a lidem výtržnosti způsobené jejich fanoušky vnesli novou krev do žil a především se na jejich stranu vrátila ta trocha štěstí kterou potřebovali. 3 kola před koncem pak provedl Felix Jaeger naprosto neuvěřitelný sprint středem orčí obrany i s míčem a v předposledním kole skóroval. Všichni na tribunách si mnuly oči, neboť Felix běžel jak rychlostí větru a i když se ho orčí obrana pokusila ještě zastavit, vyvlíknul se z jejího sevření a bez problému skóroval. Konec už se dohrával jen z povinnosti a tak se oba soupeři rozešli smírně. Připravený kouzelník nic neudělal, jen po zápase vypustil do vzduchu pár rachejtlí.

Lidé si tedy udrželi svou neporazitelnost i přes akutní nedostatek štěstí a orkové opět ukázali svou neprodyšnou obranu, ačkoliv tentokrát činili velké množství chyb za které mohla i absence a podnapilost jejich trenéra, a vlastní blbost.

Mužem zápasu by mohl být Tarbam Uruak, neboli chlupatý ježek, který zachytil přihrávku soupeře, jednoho soupeře zranil a ještě dal touchdown, ale nakonec byl vyhlášen jeden z black orků.

da Bluzz vs. Dirty Parrots
1:1
Gate: 11k/7k
TD: 12/4
Serious Injurers: 12/-
Int: 12/-
MissNextGame: -/14
MVP: 1/10
Winnings: 30k/30k
FF: +1/+1
newFF: 4/4

Blitzer Tarbam Uruak dostal Michty Blow a stal se tak teprv druhým hráčem bluzz který má po 5 zápasech skill.
O postupech na Gromově straně nevím.
Navíc celkově už si nejsem jistý jestli se to celý takhle stalo, měl jsem to napsat hned já hlupák.

31.8.2013 18:07:51

da Bluzz x Papoušci
Pěkný report jen co je pravda. Skutečný poměr z našich přáteláků je 2:4 ve tvůj prospěch s tím, že první dva zápasy, které si vyhrál si doteď označuji jako tutorial :P. Jinak u mě k žádnému postupu nedošlo.

1.9.2013 10:23:17

moje zapasy
cau vsichni, nebot se stehuju z prahy jsem tu jen do konce mesice a pak uz jen prilezitostne chtel bych odehrat sve zapasy.
muzu kdykoliv po-ct od 17.
zbyva mi odehrat
s nurglama proti: exikovi, dirty parots, olafovi, kosakovi, marvinovi a falkovi
s orkame : olaf, kosak, sydo, marvin, falko, exik, johny cz

na poradi nehledte, dam klidne i dva simultalne a piste mi kdy muzete zahrat.

diky

13.9.2013 14:01:08

zápas
čtvrtek by šel, klidně od těch pěti.

14.9.2013 10:12:49

grom
ok čtvrtek cca 17:10 budu v tomovkách

16.9.2013 20:22:08

paladin : grom
soul rippers : dirty parots 0:1
gate 12:11
počasí nice
inducementy + RR pro soul rippers
TD -/5
cas 99,41,43/ 15,2
comp - /11
MNG 6,4 / 99,14
mvp 41/14
winnings 60/40
FF 0/+1

26.9.2013 22:13:42

zápis
u mě má mng ještě 4, jen nevím, kdo ho sejmul

27.9.2013 12:06:32

konečně jsem si zase zahrál
Podrobný zápis prý dodají chaosáci, ale Neústupní prohráli s Nukleonama 0:1
Bohové chaosu se při hře museli hodně bavit, to co padalo na kostkách nás oba odrovnalo. V prvním poločase byl míč těsně u čáry Nukleonů, hned za dvě kola zase u Neústupných. Bylo i dost zraněných, diváci umí házet dobře.
Úmorné vedro odepsalo jen mé hráče, špatně pochopili to že nesmí pít alkohol před a během zápasu. A tak vlastně bylo na hřišti víc rohatých hráčů než fousáčů. I tak musím říct, že jsme si to opravdu užili, hra měla plno zvratů a překvapivých událostí.
Staty za mě:
vyhrál jsem fan, ale Bordelmama si koupil prokletýho kouzelníka, který svým fireballem trefil 4 ze 7 mých pajzlů na hřišti a to to ještě vypadalo nadějně na úspěšný průnik, grr.
Trpaslík s číslem 6 byl zraněn do konce zápasu, bez dlouhodobých následků, Troll slyer sestřelil hráče a podařilo se mu ho zranit.
Můj FF -1, výdělek 30 000, 12 mvp a za to dostane základní skill, ještě jsem nekoukal co.

3.10.2013 16:05:03

liga
Kdy můžou zelenáči? Nebo mám dát další kolo s Bordelmámou?

9.10.2013 14:23:40

nějak nám ta liga umřela...
:(

26.10.2013 20:48:54

vypadá to, že minimálně měsíc teď nezahraju
možná až do vánoc.
nestíhám objednávky na vánoce a balit balíky, až mi povolí brigoše, tak to snad bude lepší, ale stejně musím doma u pc sedět moc dlouho, zatím.

26.10.2013 22:41:33

Dex

Zapas: Dex (skaven) vs kdokoliv
Ahoj, tento patek 1.11 bych mohl dopoledne zahrat. Pokud budete mit nekdo nahodou take cas a chut, tak napiste.
D

29.10.2013 10:27:41

to grom
no vypada to tak, ale tobe taky jeste chybeji 4 kola, tak zacni tim ze je dohrajes a uz se to rozhejbe.

29.10.2013 12:08:56

pro ostatni co pojedou do pardubek
rad tam s vama odehraju svoje zapasy kdo chce.
napada me olaf, falco, sydo

29.10.2013 12:10:17

liga
protože nám to pěkně zamrzlo a nevidím žádny signály že by to mělo být jinak navrhoval bych následující. Jsou tu 4 koučové co za tu dobu nebyli schopni odehrat ani tři nebo více zápasu a nutit se do toho nemá cenu.
Pro ostatních 8 koučů navrhuji udělat tlustou čáru sečíst aktuální pořadí a odehrát si play off.

ze současné tabulky by to bylo takto:
1. grom - human - dirty parrots
2. bordelmama - chaos - nukleoni
3. paladin91 - nurgle - soul rippers
4. Sydo - chaos - goats
5. johny czech - orc - da bluzz
6. jarmu - dwarfs - neustupní
7. falco - CHD - DOTA
8. dex - skavens - Exici

Dvojce tedy -
Grom - Dex
Bordelmama - Falco
Paladin - Jarmuk
Sydo - Johny CZ

Budme optimisti a temín na první kolo PF si dáme do konce roku 2013.

29.11.2013 00:51:15

ještě úprava
zároveň jestli někdo ví že hrát dál nechce tak to napište rovnou a PF zkrátíme

29.11.2013 00:53:08

29.11.2013 19:17:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Hmmmm
Já jsem tedy tři zápasy odehrál a u jednoho mi schází poločas s Olafem, ale klidně si to nastavte jak chcete. Stejně je to od začátku trochu deformované ne úplně domyšleným pravidlem pro volné skilly u nových týmů.

29.11.2013 19:17:29 | Upraveno autorem (porovnej)

do konce roku
se to dá. Jsem připraven na zápas :)

29.11.2013 21:08:49

hrát chci
jenže opravdu mám nyní honičku, zavíráme až v 8 večer a než z krámu odejdu je okolo 3/4 na devět a tak už běžím domu.
zápas bych dal až mezi svátky.
nyvíc zvažuji že vyhodím death roller z týmu, zbytečně ho zatěžuje.
hlavně ať se to hýbe

30.11.2013 12:35:57

taky už se těšim na další zápas
Bohužel to mám jako Jarmuk a zápas můžu dát až mezi svátky (neb nejsem v ČR)

30.11.2013 18:14:00

Vybíráme z Bazaru

Barcelona ENG
Barcelona ENG
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 3 hodiny

Offcanvas