Blood Bowl - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Sport
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Jervis Johnson
Rok vydání: 1986
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

má to někdo?

Koukám, že pravidla tu jsou, ale jinak hra nehodnocená, v diskuzi nic. Hraje to někdo? Uvítal bych komentáře z našich luhů a hájů, protože tahle hra mě fest láká a už dlouho o ní uvažuji.
1.2.2009 14:18:58

kandelabr
Já bych přece nikdy nic neukradl, ošklivý piráti! Ale teta bratrance snachy babičky říkala, že najít torrent není složitý ;-)
Za ten tip do Rytíře díky!

21.4.2010 13:33:33

Eyron
to asi teta bude mít pravdu. jsem nevěděl jestli to není nějaký freeware nebo tak. už chápu :)

21.4.2010 13:37:07

to Eyron
Tyjo, Tvoje babička umí hledat na torrentech? Klobouk dolů ;-)

21.4.2010 13:45:25

paladin
No for je v tom, ze me proste pritom pak umlatej... clovek nestiha utikat... a pri trose smuly to hned vymre..

21.4.2010 13:52:23

Blood Bowl
No všichni asi máte na mysli tu relativní novinku, ale ti co dřívávějc četli herní časopisy score, excalibur apod vědí, že už v roce 95 vznikla dosovská adaptace Blood Bowlu - http://www.mobygames.com/game/dos/blood-bowl

21.4.2010 16:59:25

to kandelabr
Aby jsi mohl hrát online s neAI hráči ;-) musíš mít origoš oficiální verzi(koupíš třeba tady: http://www.jrc.cz/index.php?a=2&id=27265) Jinak pro hraní s AI hráči by měla stačit ta verze od babičky ;-)
http://www.bb-bohemiacup.cz/default.html

21.4.2010 20:40:13

pc verze
ad torrenty - hru naistaluješ ale k hraní potřebuješ klíč který je v origoš hře, teď už ta hra stojí do 500. AD stažení z torrentu - to je taky jediná možnost jak si to zahrát v angličtině. Ten českej překlad je tragédie.

Eyron
tak jestli tě to chytne ještě trochu tak přijeď 19-20. na turnaj do Tišnova. to máš z Brna kousek.

22.4.2010 12:01:32

náročnost
jak je hra náročná v případě, že bysme nějak neešili vyloženě ligu a jen tak si občas zahráli? Když si pročítám pravidla, tak mám pocit, že to je hra na plný úvaze ka na moc dalších her už mi čas nezbyde. Kdybych se chtěl věnovat lize, tak je to úplně zabité:-) Jde mít tuhle hru a jen tak s iobčas zahrát? A stačí základ nebo další týmy jsou prostě povinností dokoupit?

18.9.2010 21:06:06

Blood Bowl
Hergot, v USA začla nová sezóna NFL, taky bych si nechal Blood Bowl líbit :)

18.9.2010 21:17:36

Ricmond
prave jsem stahnul tu starou PC verzi, abych se naucil zakladni principy. Jestli se mi to bude hodne libit, tak me klepne:-)

18.9.2010 21:27:09

rbx

Ringo
Šijte do Syda, je uz skoro rozhodnuty do toho jit. Navic u nas byl ted chlapik, co s tim hraje ligu :-)

18.9.2010 21:48:00

rbx
Sydo je prave ten, ktery mi tu hru pripomel, ze existuje:-)

18.9.2010 22:22:47

...
já si raději počkám na tu karetní verzi, protože figurkový warhammer = namalované figurky a na to se já necítím :)

18.9.2010 23:35:18

ad karetni verze
tak ja si neumim predstavit, ze by mi karetni verze mohla nahradit deskovku po ktere touzim. To radsi nenamalovane figurky nez jakysi vycuc udelany do karet.

19.9.2010 00:19:36

...
tak já si nemyslím, že to bude nějaký výcuc udělaný do karet, jen se to bude jinak hrát. Ale chápu, že kdo nehraje a nemá rád karetky, tak toho to neosloví, ale jelikož mě se třeba karetní Warhemmer hodně líbí a zvlášť poslední dobu co hrajeme, je můj zážitek ze hry hodně intenzivní, tak se i na tohle celkem těším.

19.9.2010 00:38:25

otázky a odpovědi
to ringo a náročnost
- stačí ti základní hra, dokupuvat týmy má smysl jen pokud vyloženě máš rád nějako tu rasu za kterou si chceš zahrát. Ale primárně nejsou potřeba ani kupovat figurky, dlouhou dobu jsme to hráli s panáčkama z lega a kindervajec. Samozřejmě že pokud přidáš namalovaný figurky tak ten pocit ze hry se ještě umocní, ale ta hra dobrý už svým principem.
Nadruhou stranu hrát to jen tak jako že ji občas vytýhneš a zahreješ nemá moc cenu. Ve hře jde právě o to budovaní týmů a to "sžití" s týmem a to máš jen při účasti v nějaké lize. Tím tě ale zase nechci uplně odradit, stačí že jste alespoň tři a hrajete každej za dva týmy třeba.
PC verze je dobrá pro začátekníka - AI je dost mimo a má cenu hrat akorát multiplayer. Navíc tam nejsou všechny pravidla ( holt to dělali frantíci no :( )

to RBX
lig se hraje více i po praze, ale většinou to jsou spolky navázaný na nějaký herny, školy ... Já už dlouhou dobu hraju s lidma okolo ográče. Bohužel to vždycky v průběhu času upadá což je asi největší problém této hry protože kdy to hraješ klasicky jako ligu tak stačí že jeden nehraje v čás nebo se na to vysera a pak tím trpí všichni, takže jsme teď přešli na open system a každej hraje kdy chce s kým chce a děláme žebříček ELO.

To beholder
ja BB hru přesně z toho důvodu, já bych neměl nervy ani chuť dávat prachy neustále do nových modelů a barvení, ale u BB ti stačí jedenáct figurek a můžeš hrát, náklady 500 - 1000 a máš vystaráno.

ad karetka - se obávám že to bude jen vycucávání lováčů z produktu BB, kteréj se teď díky PC gamese zase trochu zviditělnil :(

BTW:
v PC BB taky už běží řada lig s výhradně českosloveským obsazením. řada z nich má klub na hofylandu a dovolím si promo té které se učástnim a kterou její šefové vedou fakt svědomitě a furt roste : http://www.blood-bowl.cz/default.html

19.9.2010 01:14:32

vyzkoušení
jinak stále platí že má li někdo zájem tak rád zaučím, všechno potřebné mám.

19.9.2010 01:15:37

Ringo
Ta stara dos verze prý je špatná (co jsem četl na Abandonii), nemáš moc šancí něco ovlivnit.

19.9.2010 09:56:59

Figurky
predpokladam ale ze v zakladu figurky dvou tymu jsou. Trochu me zmatl vyraz, ze z pocatku nema cenu kupovat ani figurky.

19.9.2010 10:11:59

ad PC verze
chtel bych si to nejdrive ozkouset na PC, ale ta posledni verze mi nejde rozjet ani s crackem. Nechce mi to vzit serial kod a origoska se mi moc kupovat nechce, kdyz zatim ani nevim, jake to vubec je.

19.9.2010 10:12:52

rbx

ringo
http://www.games-workshop.com/gws/catalog/productDetail.jsp?prodId=prod1140161

tedy mimo jine je tam 24 figurek.

19.9.2010 11:11:13

základ
v základu jsou dva týmy - orci, lidi, ale jsou v sestavě ve který to pak normálně stejně nehraješ. Takže pokud tě to chytne tak si stejně ještě nějaký dokoupíš a nebo kluci už mají i na stoustu figurek formičky tak se dají i odlít.

19.9.2010 13:43:59

paladin91
Takže se dá Blood Bowl přirovnat ke klasickému Warhammer Fantasy Battles akorát místo bojiště je fotbalové hřiště, čili sběratelská figurkovka? Řekl bych že ano, když jsem viděl na tom webu k dokoupení za nemalé peníze další jednotky/rasy. O to více si mé sympatie více získává karetní blood bowl ve kterém budou určitě nádherné obrázky (očekávám něco jako Warhammer: Invasion) a i když počítám s rozšířeními nebude to tak drahé jako figurkový Blood Bowl. Nic proti Warhammer miniaturám nemám, spíše naopak, namalované vypadají nádherně a pokud jsou ještě zasazené do vyrobeného 3D terénu je to pastva pro oči. Ale jelikož to opravdu není levná záležitost (investice do figurek, barev, čas potřebný na naučení se malovat a poté samotné malování), tak se spíše přikláním k těm karetním verzím.

19.9.2010 14:38:47

belholder
to právě ne, BB tým je 16 hráčů ( z toho vyplíva že v těch 12 v základu není úplně vše) Ale komplet tým máš za max. 1000 kč, a to je vše co tě ta hra stojí. Navíc je celá řada jiných firem který dělají pěkný miniatury na BB. Karetka může mít pěkný obrázky, ale ty si podle sebe nenamaluješ. Ja nebarvím bůhvíjak dobře, ale je dobrej pocit mít "svůj" tým.
BB fakt není sběratelská záležitost, nemá to neustále nový pravidla abys musel dokupovat nový a nový modely.

19.9.2010 16:31:40

Beholder
Přijď do Korunky. Klidně ti to vysvětlím. Můžu ukázat i hřiště, můžem i zahrát ;-)))
A sběratelské to není (pokud nejsi nadšenec a nechceš všechny týmy - originální) ;-)

19.9.2010 16:54:26

Vybíráme z Bazaru

Peníze do hry Saint Petersburg.
Peníze do hry Saint Petersburg.
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 19 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas