Blood Bowl - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Sport
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Jervis Johnson
Rok vydání: 1986
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

má to někdo?

Koukám, že pravidla tu jsou, ale jinak hra nehodnocená, v diskuzi nic. Hraje to někdo? Uvítal bych komentáře z našich luhů a hájů, protože tahle hra mě fest láká a už dlouho o ní uvažuji.
1.2.2009 14:18:58

rozhodně
jj určitě to někdo hraje :)
jen jde o to že to není klasická deskovka, není to o tom vzít si ji na chatu nebo do hospůdky a tam si zahrát. Teda né že by to nešlo ale podstatnou myšenkou celé hry je expení a budouvání lepšího týmu takže aby jsi mohl hru stoprocentně ocenit je potřeba mít partičku pár kamarádu a s těmi hrát nějakou "ligu".
Jinak v základní krabici jsou dva tymy (lidé a orci) hříště, kostky pravítka, prostě vše potřebné ale krom toho existuje ještě dalších cca 20 ras za které se dá hrát. Já sám mám asi 5 týmu se kterýma hraju a další si třeba časem pořídím. Je to takovej trochu kompromis mezi sběratelskýma hrama WH a deskovkama. Kde hlavní výhodou je že si nemusíš každej půlrok pořizovat nový figurky atd. a zárověň pokud tě to bude bavit nejspíš se dalším investicím nevyhneš. :) Tak víc už toho tady zatím psat nebudu - můžeš kdyžtak mrknou na moje stráky k bloodbowlu www.paladin91.webnode.cz . Rád zodpovím případný dotazy :)

1.2.2009 14:39:09

díky
Vypadá to, že si nechám zajít chuť, jelikož je pravda, že se to asi bude špatně přenášet a pravidelné hraní by u nás asi taky nepřipadalo v úvahu, her je přeci jen hodně. A jen tak na občas je základní hra docela drahá, když vezmu v úvahu i barvy atd... Nicméně díky za info, webovky jsou super.

1.2.2009 15:20:50

To paladin91
Taky jsem se kouknul a je to fakt síla. Ani jsem netušil, že toto existuje a dokonce se hrají soutěže. Jen tak v rychlosti jsem kouknul na pravidla a bude to asi docela složité, ale vypadá to fakt zajímavě.

1.2.2009 16:49:55

Macho

Blood Bowl
Tato hra je totalny masaker ... ja s kamaratmi sme hravali ligu nejakych 5-6 rokov + odohrate zapasy na nete .. takze viem o com hovorim ... Svojho casu najlepsia doskovka ... dnes som zenaty a stastnym otcom, takze nemam na nu cas, ale pekne spomienky zostavaju .... Inak teraz v juny 2009 ma vijst PC verzia s presnymi pravidlami .. na tahy .. tesim sa ako maly ...

2.2.2009 00:57:03

PC
JJ, viděl jsme ukázky a vypadá to dobře. Včera byl o tom článek na Penny Arcade a na BGG okamžitě Blood Bowl druhý v Hot Games :D

2.2.2009 07:07:29

to hammer
no ty pravidla jsou psaný jak román takže to vypadá děsivě ale to podstatný se vejde na 3 stránky a zbytek jsou tabulky kam občas koukneš.

2.2.2009 15:50:22

to paladin91
Nechceš občas zahrát, mám doma tým orků. Pravidla si už moc nepamatuju, ale myslím že se do toho rychle dostanu.
Samozřejmě by to bylo opravdu hodně občas:-)

21.2.2009 00:02:53

šlo by to vyrobit?
četl jsem pravidla a musím říct, že je to od pohledu fakt dobrá hra. jenomže není nikde k dostání a tak uvažuju že bych si to vyrobil. tak bych rád věděl, co mám vytisknout, co vyrobit a jak to nakonec dát dohromady. a hlavně by mne zajímaly karty týmů které jsem nikde nenašel. nemohl by je sem někdo dát?

21.2.2009 20:20:49

to speedy
kamarád ji má, tak jestli mi ji půjčí tak bych se mohl pokusit to sem dát, ale bude to určitě trvat. Ach ten čas. +-měsíc

21.2.2009 21:33:25

to boldrick
já si zahraju vždycky rád, času sice málo a to ještě po práci ale určitě se můžem domluvit a zahrát.

21.2.2009 23:33:10

to speed
vyrobit se to rozhodně dá, mrkni na moje stránky paladin91.webnode.cz - v sekci hřiště jsou ty který jsem si dělal sám, vytisknutý mám z toho dvě a přišlo mě jedno na 400 kč, jinak se to dá udělat třeba i v hezčím provedení na zelenej koberec a čárý barvou, políčko má 2,9 cm. Pak už stačí jen figurky ale i to se dá nahradit čímkoliv, my třeba začínali s legem a postavičkama z kinder vajec.
Kartý týmu jsou k ničemu. Seznam týmu i s charakterictikama najdeš na konci pravidel a ty najdeš na mím webu taky.

21.2.2009 23:38:10

PC verze
Už vyšla ta PC verze? Hrál to někdo prosím?

13.1.2010 14:45:33

PC
PC verze už určitě vyšla, ale zatím jsem to nehrál

13.1.2010 16:30:36

Ha
já to sháním na DSko :)

13.1.2010 16:37:56

PC verze
Už vyšla loni v létě a je to supr. Řekl bych, že je to i přehlednější než deskovka, páč si člověk najede na figurku a hned vidí schopnosti soupeře atd, Nemusí se "naživo" vyptávat ;-) Taky třeba já osobně si zahraju víc přes internet, než v reálu, páč má vždy někdo na druhém konci drátu čas :) Je taky rozjetý BloodBowl Bohemia Cup (http://www.ondrejprucha.cz/BBBFC/default.html) Má-li někdo zájem... (Mimo jiné tam hraje Paladin91 a Cauly!!) ;-)

13.1.2010 17:47:11

Dior

PC verze
Pokud někdo ze zdejších už vlastní a hraje PC verzi této fantastické hry, a hledáte fungující českou ligu, rozhodně popřemýšlejte a případně se i přidejte do BloodBowl Bohemia Cupu. Rozhodně aspoň zkoukněte naše ligové stránky http://www.ondrejprucha.cz/BBBFC/default.html (jak už psal Savager) kde se dozvíte vše o přihlášení a fungování ligy. Případně nám můžete směřovat své dotazy na mail administrátorů ligy BBBohemiaCup@seznam.cz.

14.1.2010 23:16:31

Dior

To sydo
Pokud můžu doporučit, tak tu verzi hry pro Nintento DS si pořiď spíše až jako doplňek PC verze (třeba na cesty). Vlastním totiž také PSP verzi (s DSkem jsou si podobné, kromě ovládání) a kromě ochuzení se o skvělé animace všech akcí, jsou konzolové verze chudší i zvukovou kulisu během zápasu, což atmosféru hry taky snižuje. Také nemůžeš hrát on-line s hráči na netu (server hry je přístupný pouze pro PC verzi) nejde provádět updaty hry, tudíž do hry již nedostaneš nové přídavky (např. týmy - k free stáhnutí už vyšli D.Elfové, chystají se do budoucna týmy Undeadů, Norse, a Amazon..atd.)

14.1.2010 23:34:09

pc verze - deska
pc verze je po odstranění prvních chyb už docela dobrá ale vzhledem k tomu že to ořezaly o 2/3 týmů a ani pravidla nejsou kompletní ad počasí a inducementy tak se to furt nemůže rovnat hre na stole. Ale je to dobrý alespoň na naučení principů hry.

15.1.2010 10:14:53

Dior
No jo, ale já na hraní na PC nemám čas ani chuť. Teď dohrávám Chrono Trigger tak sháním něco nového na DS. Zatím vede Bangai 'o' Spirits.

15.1.2010 10:22:11

BloodBowl? Pche..
TO JE ŽRÁDLO !!!!!!!!!!!!

btw: Kauly přislíbil, že brzy dodělá překlad pravidel do ver. 5. (tak aby byl částečně názvoslovím sladěn s PC hrou)

Kdo nehrál, mrtvý to člověk.. (nebo skřet, ork, elf a jiné stvůry..) :-)

15.1.2010 15:54:28

Poslední edice
Jaká je poslední edice v ligovým hraní?

Jak je řešena výhoda kontaktních týmů při hře proti agilním?
Ve smyslu třeba. Seberu míč, udělám X formaci a jdu si pomalu pro touchdown.

15.1.2010 20:17:26

jedi
no nic není nerozbitné a takovej leap a strip ball nebo dauntless dokážou hodně.

15.1.2010 22:43:00

PC verze
Konečně jsem se dostal k PC verzi a tahle hra mě prostě nadchla. Myslíte, že je reálné tohle někde sehnat?

21.4.2010 13:17:29

eyron
zdá se, že jo!
http://www.cernyrytir.cz/index.php3?akce=995

21.4.2010 13:20:29

PC verze
a ta PC verze je někde ke stažení nebo je to oficiální?

21.4.2010 13:26:56

Vybíráme z Bazaru

Hit the Silk! + rozšíření Extra Crgo
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas