nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Black Rose Wars

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ludus Magnus Studio
Autoři: Marco Montanaro
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS - dopslání zbylých částí

Netuší někdo, kdy přijdou "bonusové" věci ze hry? Má toho být totální tuna, moc si nedovedu představit, jak to budou posílat, ale přecejenom, už je to cca půl roku, co mi přišla "základní" hra, ale zbytek nic. Neví někdo?
Díky:-)

28.4.2020 16:53:39

Korenar

No právě, napsali to úmyslně natolik neurčitě, aby vyvolali ve všech dostatečnou obavu a ti jim poslali těch 15 dolarů, ale zároveň se vyhnuli nějaké přímé výhrůžce. Jako asi kdybych po Tobě něco chtěl a současně Ti řekl, že vím, kam Tvoje děti chodí do školy, ale k tomu dodal, že to říkám jen tak, protože Ti samozřejmě nijak vyhrožovat nechci:) Jako fakt mi to přijde za hranou.

Pokud jde o ty opravy a úpravy, přiznám se, že ty jejich aktualizace moc nesleduju, toho posledního mailu jsem si všiml až díky diskuzi tady, tak moc nevím, co chtějí vyměňovat, řada karet by si to zasloužila každopádně.

Jasný, aby chyby v knize založili nárok na odstoupení od smlouvy (tj. ve výsledku vrácení peněz), tak by jich asi musel být pořádná kupa, ale znova, aby bylo v knize tolik chyb a překlepů, jako je v BRW, tak by ji musel psát třeťák a to ještě po návratu z koroprázdnin:)22.5.2020 14:31:51

Dod

Raději jsme si přečetl aktualizaci znovu, ale rozhodně v ní není řečeno nic o tom, že kdo nezaplatí, nic nedostane....právě na to mnoho backerů nadává.

LMS na to nechtějí odpovědět, protože přiznáním, že jde o dobrovolný doplatek sníží celkovou částku o cca 50-70%....ale nemohou říci, že nic nedostanete, neboť by porušili pravidla KS.

Já myslím, že každý dostane svou hru...jen těch pár, co nezaplatí ji dostanou třeba úplně poslední.

PS: Opravné věci nejsou chybové, ale nové komponenty odpovídající nové koncepci hry.
PPS: ani v právním světě ČR mě výrobce nevrátí peníze za knížku, když mu dokážu, že je špatně přeložena a v překladu jsou chyby...ze zkušenosti mnoho KS kampaní mám spíše pocit, že na KS zasílají opravy až dokonale.

22.5.2020 13:58:19

Korenar

Já bych se s nimi nesoudil, ani kdyby měli sídlo v ČR, byť by to byl extrémně zajímavý spor, protože těch neznámých tam je mnoho...takže celá ta diskuze je teoretická. Pokud jde o opravené karty, tak ty by měly být samozřejmostí, když si koupím vadné boty, tak mi je v obchodě taky nevymění (nedají slevu) z nějaké velkorysosti...Dostali jsme se do stádia, kdy KS je normální prodejní kanál, tak není žádný důvod na soutěžitele tam vystupující pohlížet nějak shovívavěji.

Kdyby v tom posledním mailu napsali něco ve smyslu, že poštovné zdražilo, a že tedy backerům nabízí dvě možnosti - 1) mohou hru na náklady LMS poslat zpět a dostanou zpět všechny své peníze, nebo 2) doplatit 15 dolarů a dostanou to a to navíc (plus třeba slevu na další KS), tak by si 99,9 % backerů (včetně mě) zvolilo druhou možnost, a marketingově by to bylo mnohem šťastnější (než ta jejich nevyslovená výhrůžka, že kdo nezaplatí, možná nedostane vůbec nic).

22.5.2020 12:21:18

Dod

Ale v té "smlouvě" je řečeno, že cena poštovného je odhad podle předpokládané váhy....v PM je to stejně stále jen odhad.

Výsledkem soudu může být, že ti pošlou to, co řekli v kampani a nic navíc...žádné opravné karty, žádné nové desky hrdinů a desky pro školy magie atd. a pak že ti odpustí těch 15$

Bral bys to?

22.5.2020 10:46:29

UmmA

Soudit se u italského soudu v italštině a podle italského práva by byl jistě velmi obohacující zážitek, ale asi si ho nechám ujít:) V praxi se dokonce občas úmyslně podávají žaloby v Itálii (ačkoliv mezinárodní pravomoc je jinde), aby se celé řízení zdrželo, protože to tam trvá neskutečně dlouho (tzv. "italské torpédo"). Každopádně pokud by se na to vztahovala právo EU, tak tu máme mimo jiné ochranu spotřebitele, která zcela určitě zakazuje, aby soutěžitel jednostranně zvyšoval již dohodnutou cenu, zvláště pak způsobem, jak to udělali. No nic, nechci tu vést nějaké právní disputace, stejně to je vše jen teorie, asi jim to taky zaplatím, ale ne proto, že bych jim věřil, spíše z důvodů, proč člověk obvykle platí vyděračům.

22.5.2020 09:57:08

Dod

Ta "normální smlouva", co jsi s nimi uzavřel, je značně vágní. Několik citací z BRW:
We will strive to get you your game on time.
Following is a list of rough estimates for shipping a standard game package (4kg volumetric weight). Keep in mind these are just estimates, and costs may rise based on weight increases from unlocked stretch goals and any optional buys you choose.
A obecně:
If a creator is unable to complete their project and fulfill rewards, they’ve failed to live up to the basic obligations of this agreement. To right this, they must make every reasonable effort to find another way of bringing the project to the best possible conclusion for backers.

Takže co se týče zpoždění, bylo by potřeba dokázat, že se nesnažili. O možném zvýšení poštovného psali přímo na stránce. Zároveň pokud nemají peníze na doposlání druhé vlny, tak našli cestu, jak je získat - další peníze od backerů.
Jinak Ludus Magnus je z Itálie, můžeš se s nimi bez problému soudit podle evropského práva:-)

21.5.2020 13:25:12 | Upraveno autorem (porovnej)

...

Jako je to sporné, měli by dodat za tolik, za kolik jsme již zaplatili a tyto praktiky určitě negativně ovlivní další projekty (zejména jejich, sami se tím do jisté míry diskreditují, ale částečně také i KS projekty jiných společností) Na druhou stranu tam opravdu přidali pár věcí nad rámec toho, co slibovali v kampani, takže já jim osobně ty peníze pošlu, abych s tím měl potom méně oplétaček (a díky těm přidaným věcem budu mít klid na duši)... Podle mě to ale měli udělat na dobrovolné bázi...
Mimochodem koukám, že budou posílat i opravené věci z 1. vlny (podle obrázku Updated Material for Core and Expansion), což je fajn. Doufejme ale, že dostatečně vychytají chyby v 2. vlně, protože žádná 3. vlna nebude, aby nám mohli doposlat opravy 2. vlny :-) A pokud to bude zase zabugované, tak jako vždy vyhrají backeři verze 1.5, pokud nějaká bude...

21.5.2020 10:08:40 | Upraveno autorem (porovnej)

riziko KS

Představa, že KS se odehrává v nějakém právním vzduchoprázdnu, je mylná, uzavřeli jsme s nimi v podstatě normální smlouvu, a teď by v souladu s touto smlouvou měli plnit. Akorát zneužívají toho, že se s nimi nikdo nebude chtít soudit o pár tisíc na druhém konci světa. Ten jejich poslední mail pak působí jak by se učili od nějakých vyděračů, kdyby aspoň napsali, co bude následovat, když na tu jejich "nabídku" někdo nepřistoupí. Pokud jde o jimi uváděné vícenáklady, tak si za ně můžou sami tím, že doručují s více než ročním zpožděním...No a pokud jde o kvalitu zpracování, tolik chyb, jako je na kartách v BRW, nemám na všech svých ostatních hrách dohromady (a to počítám i překlady od Blackfiru:)). Pokud jde o hru samotnou, hrál jsem ji asi pětkrát, docela mě to bavilo, graficky je to fakt hezké, ale přístup LMS poškozuje do budoucna všechny ostatní vydavatele (osobně si od nich již nic objednávat nebudu a u ostatních vydavatelů si budu dávat větší pozor).

21.5.2020 09:55:18

Bohuzel, riziko KS

Taky zaplatim, hra me bavi a toho obsahu navic je fakt mrte. A budu doufat, ze hra opravdu dojde a ze nevyhlasi bankrot a nic neposlou :-)
Nicmene, dalsi projekt od nich si necham asi ujit...

20.5.2020 11:24:58

@Mizy

...to je riziko podpory KS kampaní. Nikde nie je povedané že ti to aj skutočne musia doručiť. Nik ťa to nenútil backovať a nik ti nedrží pištoľ pri hlave aby si zaplatil aj tých ďalších 15 babiek. Môžeš byť nahnevaný, ale to je tak celé :)

20.5.2020 10:29:28

Mizy

Sdílím hodně z tvých názorů a aktualizaca jako jsou tyto vidím velmi nerad s pachutí v ústech.

Na druhou stranu mě to tolik nepřekvapuje. Tahle hra měla hyper mega obrovskou kampaň a dávali SG ve strašně malých intervalech. Podle mě cena za tu hru měla být vyšší, neboť ten obsah toho, co v KS edici bude je enormní.

Já to také zaplatím, neboť této společnosti věřím a ta hra má prvotřídní prémiovou kvalitu komponent.

20.5.2020 10:26:50

15$ poštovné

Tak co říkáte na ten vodrb? Dej 15 doláčů na shipping nebo ? Vlastně ani neřekli co se stane, pokud člověk nezaplatí. Já jim to dám, ale pomalu mi začíná lézt KS krkem. Člověk to má často déle než retail verzi. Pokud jim teď nezaplatím, tak vlastně i dráž. A nakonec když je KS úspěšný, tak jdeme s druhým printem, kde si každý koupí i to z prvního printu. Jinak řečeno, backři z druhého printu, jsem rád, že jsem vám zasponzoroval vývoj a výrobu hry a vy jste nemuseli riskovat a počkali na recenze.

20.5.2020 10:06:52

...

Já ještě nezahrál ani základ :D ale realisticky si říkám, že budou rádi, když stihnou Essen...pokud Essen bude

28.4.2020 20:20:40

...

Takze oprimisticky srpen

28.4.2020 19:32:48

Update

Zrovna vydali update :-)
https://www.kickstarter.com/projects/lmstudio/black-rose-wars/posts/2822167
Production is likely to be completed between late May and early June! ... But we are confident that the delivery date for July 2020 can be respected...

28.4.2020 17:02:29