Bios: Origins - druhá edice

xxxxxxxxxo hodnoceno 38x (Seznam vlastníků)

Bios: Origins - druhá edice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box
Sierra Madre Games
Autoři: Andrew Doull
Jon Manker
Phil Eklund
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prubeh hry - nizka uroven rozvoje na zacatku epochy IV

Hrali jsme se zenou prvni hru, ve dvou, a prislo nam, ze do zacatku epochy IV se toho vlastne moc nedeje, protoze jsme se snazili nahromadit co nejvic karet zakladu a komet. Takze vstup do epochy IV vypadal tak, ze v nabidce vynalezu byla letadla, ale my na stupnicich byli v prumeru na druhem kroku v technologiich. Az pak se to jaksi rozvinulo a clovek mel pocit, ze dela rozvoj civilizace a snazi se tomu udat vic nejaky smer. Je to tak bezne, nebo to byla jen nejaka zacatecnicka blbost?

26.3.2023 23:27:09

Toto sa mi pri tejto hre este veru nestalo. V ponuke vynalezov je tolko vyhod ze stale naslepo brat zaklady podla mna nema zmysel. Ta hra je cela o interakcii medzi hracmi. Ak napriklad v ponuke na zaciatku vidim kartu ktora dokaze zvysit moju ekologicku stopu tak idem po nej lebo potom mozem tlacit super z mapy, ak ju naopak ziska super musim rozmyslat ako sa tomu branit. Treba pocas hry stavat mesta lebo jednoducho pridu eventy ktore polku miest vyhladia ale vacsinou za to zas dostanes imunologiu ktora ta pred tymto dokaze ochranit ku koncu hry kedy je to realne dolezite. Vyvinut informacie je zas potrebne na kontrolu ponuky kariet a zakladov. 

 

Skuste sa dalsiu hru viac zamerat aj na ponuku vynalezov. Brat zaklady je treba ale robit primarne len to sa za mna neoplati.

26.3.2023 23:54:25

@Ctibor Asi jeden z faktoru byl ten, ze jsme nemeli karty na zakladani mest -  jednoduse nebyly v nabidce - tak nejsnazsi zpusob, jak to tam dostat, bylo pres vymenu cele nabidky karet. Prvni mesto, ktere ve hre bylo, jsem zalozil na miste pro naleziste opalu v Evrope, a to jsem hral jako sapiens zacinajici v jizni Africe. Bylo to pomoci defaultni akce prumysloveho zrizeni, ne pomoci karty. Az ve tretim veku jsem byl schopen vzit kartu, ktera zakladala mesta. Takze nam profrcelo nekolik udalosti, ktere nas meli podelat a zvedat prave uroven imunologie, ale jelikoz jsme ani jeden nemel zadne mesto, nic se nestalo a imunologie zustala na 1.

A druhym faktorem byla smesice pousti, ledu a vody, kterou se zena zabarikadovala a ja se branim udalosti snazil pres to dostat. Samozrejme zpetne muzu rict, ze jsem treba mohl vyvinout nejaky tech na uroven 3 a diky tomu projit, ale vybral jsem si jiny zpusob (marne, nic na klima mi neprislo).

 

EDIT - takze vlastne kolebka civilizace je tady ve stredni Evrope, to nakonec nezni tak spatne :D

27.3.2023 00:28:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Mne se Origins dost znechutil po jedné partii kdy hráč byl v jeden moment pozadu na stupnicich a za 2 kola vše dotáhl obchodem. 

27.3.2023 07:02:59

Drk

@Dejavu zkuste zahrnout “embargo” (viz. můj dotaz v sekci otázek.)

27.3.2023 07:25:10

Ve hře dvou hráčů se to občas stane, pokud děláte hlavně výzvy. Ale záleží, jaké zrovna přijdou karty do hry.

Ve hře víc hráčů se všichni víc drží navzájem v šachu a je menší motivace dělat výzvy.

---
Pomáhám s korekturami překladů pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

27.3.2023 08:42:00

Vybíráme z Bazaru

Vampire: The Masquerade - Chapters (EN)
Vampire: The Masquerade - Chapters (EN)
Akt. cena: 6000 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas