Belfort - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Lacerta
Tasty Minstrel Games
Autoři: Jay Cormier
Sen-Foong Lim
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

... jen dalsi workerplacement?

Nova workerplacementovka s fantasy motivem a peknym artworkem, ale hlavne.... s Trpaslikama!!! :)

drakkenstrike review:
http://www.youtube.com/user/drakkenstrike#p/u/3/rOT8h9I-sZI

rules:
http://www.boardgamegeek.com/filepage/69221/belfort-rules
28.8.2011 20:56:39

Jaká je?
Opravdu jen další workplacement? Nějaké postřehy, názory?

7.3.2016 22:36:56

DC

jaká je??
Také bych si pár vět přečetl :-)

8.3.2016 06:59:16

Dojmy
Už je to hodně dlouho, co jsem se k téhle hře dostal, ale pamatuji si, že mě to hodně bavilo. I když se jedná o umisťování dělníků, v konečném důsledku jde o převahovku. Jsou dva druhy dělníků, elfové a trpaslíci. Elfové těží dřevo, trpaslíci kámen, oba pak zlato a železo. Za to se pak staví budovy do pěti městských čtvrtí.
Třetím druhem dělníků jsou gnómové, kteří aktivují některé dodatečné akce z postavených budov.
Hraje se na 7.kol, po 3.5. a 7.kole je bodování za nejvíc dělníků těch třech typů a za převahu budov v jednotlivých čtvrtích města. Nakonec se ještě musí platit městu daně ve zlatě za dosažené vítězné body (čím víc bodů, tím větší daně). Nemá-li hráč dost zlata na zaplacení, platí ztrátou vítězných bodů.
Ve hře se dá i celkem dost škodit, záleží na nalosování nebo vybrání cechů ve městě. Je tam několik druhů. My jsme tehdy měli, že se daly pomocí jednoho cechu měnit budovy v městských čtvrtích mezi sebou, takže docházelo k neustálým změnám v převaze. No, na to jak je to dlouho, tak koukám, že si pamatuju docela dost :)
Hra má taky příjemnou grafiku a jednotlivé komponenty jsou kvalitní a na stole to vypadá super.

8.3.2016 12:53:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Moje kavárnička
Moje kavárnička
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas