Battlestations

xxxxxxxxoo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Battlestations - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Gorilla Games
Autoři: Jeff Siadek
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

Tak jsme v Essenu zahráli první krátkou instruktážní misi a jsem naprosto nadšený. Pravda, komponenty jsou poněkud bídné, ale atmosféra je úžasná. V podstatě je to mix deskovky a rpg ve vesmíru. Jednen hráč je game master, ostatní jsou postavy (lidské či aliení, dle volby), každá má několik vlastností a je dobrá v něčem jiném-povolání jsou: Mariňák, Vědec, Technik a Pilot. V naší misi jsme měli za úkol doletět s nákladem na malou planetku, ale jakmile jsme se přiblížili, začali po nás z planety střílet, pokazilo se nám řízení lodi a z nákladového prostoru se začali valit poněkud nepřátelsky naladění roboti. Moc se mi líbí to, že máte mapu vesmíru s vaší lodičkou, kterou musíte manévrovat, vyhýbat se střelám a dávat bacha narychlost abyste do něčeho nenarazili a zároveň máte mapu své lodi, po které pobíháte a řešíte zda opravit řízení, odpálit raketu nebo bojovat s roboty. Každá postava je dobrá v něčem jiném, takže jsou rovnoměrně cenné, každý je užitečný. A taky se tím vytváří napětí (zastřelit raději robota co se ke mě blíží nebo zkusit opravit řízení, i když nejsem technik, abych mohl v dalším kole stočit loď, aby nenarazila?) V dalších misích je možné teleportovat se do nepřátelské lodi, prozkoumávat ji a kosit vetřelce, atd.

První misi jsme hráli hodinu a fous i s vysvětlováním pravidel, pravda museli jsme skončit, protože se výstavište už zavíralo, ale byli jsme velmi blízko cíle.

čili mé dojmy: pro mě perfektní mix deskovky a rpg, trochu jako mix space alertu a descentu, ale s mnohem většími možnostmi. V základní krabici je 24 misí, na netu se dají stáhnout další zdrama a samozřejmě si můžete vymýšlet svoje. Pak tu máme asi 5 rozšíření, přidávající kampaně, možnosti obchodovat, vozit náklad, nakupovat planety :), stát se vesmírnými piráty, prostě co vás napadne, hranice vypadají vskutku velmi široké.

-pravidla: základní pravidla jsou velmi jednoduchá, v podstatě se háže na skill checky. ovládání lodi a vesmírný souboj už jsou trochu složitější, ale není to žádná hrůza, je to celkem inuitivní. Hráči rozhodně nemusí znát celá pravidla, stačí kdž je umí GM a vždy hráčům nabídne co můžou dělat. Pravidla mají pravda 100 stran, ale vtipně psaných, je tam hodně obrázků a polovina z toho jsou jednotlivé mise, seznamy výzbroje atd.

-rpg faktor: své postavy samozřejmě můžete přenášet do doalších misí, získáváte zkušenosti, vojenské hodnosti, speciální vlastnosti, nakupujete výbavu, rpostě rpg. Když postava chcípne, máte v mrazáku její klon, takže dostanete jen nějaký menší postih a můžete s ní pokračovat, žádné začínání od nuly.

-atmosféra: je skvělá, i v té pidimisi, kterou jsme hráli bylo pořád co dělat, pořád jsme byli v ohrožení života, hra nádherně odsýpala a byla to skvělá zábava.

Až zahraju regulérní misi, napíšu víc, ale už teď vím, že tohle mě bude hodně bavit.
25.10.2010 13:59:18

Brno
Díky
No v Brně bývám často, jezdím tam jednou týdně učit. Takže kdyby ti někdy chyběli lidi, rád se připojím. Kdyby ti někdy chyběli dva, dotáhnu kamaráda, co je fanda do deskovek a RPG mu taky není neznámé:)))

18.12.2010 09:07:31

Marabu
tak až budeš vědět kdy v brně budeš napiš mi. s časem to není slavné, ale pokud to jen trochu půjde rád si ho udělám. lidi chybí pořád :)

18.12.2010 16:29:44

Vybíráme z Bazaru

Oath - obaly na karty (vyprodané)
Oath - obaly na karty (vyprodané)
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas