Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Prosba o recenzi

Docela mne Battlestar Galaktica zaujala. Abych ji mohl hrát se svými přáteli, kteří příliš neovládají angličtinu, tak bych musel udělat přelepky textů a nebo se chci zeptat, jestli na nich někdo nepracuje. Hlvně ale mám prosbu, jestli by někdo, kdo tuto hru hraje mohl napsat OBJEKTIVNÍ recenzi. Všechna pro a hlavně proti této hře. Já bych si ji pořídil, ale potřebuju vědět jestli ji budu mít s kým hrát, jestli mám investovat čas a peníze a jak je hra náročná pro hráče, kteří jsou zvyklí hrát pouze rodinné hry (Ticket to Ride, Osadnící, Doba kamenná), ale kteří už se mnou hráli Agricolu, Vysoké napětí. Nerad bych investoval do něčeho, co bych si zahrál jednou za rok, když se sejde vyjimečná konstelace hráčů. A poslední dotaz je k počtu hráčů. Jaká je hra ve 3 hráčích a jaká je v 6 hráčích a jak se mění doba hraní s počtem hráčů. A hlavně mi jde o to od kolika hráčů je hra smysluplně hratelná. Jestli už od třech, nebo a ž od více hráčů. Takový shadows over Camelot je taky psán od třech hráčů, ale ve třech prakticky nemá smysl ho hrát - takže jak je na tom Battlestar Galactica? Díky za co nejvíce odpovědí a eventuelně hlavně za recenzi :-).
16.2.2009 10:42:14

Dnesni hrani v artboxu ukazalo,
ze ve 4ech lidech pri trose stesti/smuly, muze byt cylonsky agent odhalen velmi zahy ... 5-6 lidi optimum :)

18.2.2009 00:00:58

rbx

nezavisly postreh :-)
na prvni zahrani je ta hra urcite dobra, ma spoustu moznosti.I presto, ze jsem ze vsech sil posadce pomahal a sve odhaleni skudce jsem si chtel nechat na pozdeji, tak stacily dve liznute karty a Zeus me celkem pohodlne odhalil. Skoncil jsem na par kol ve vezeni a kdyz uz me to tam prestalo bavit a nikoho jsem o sve nevine nepresvedcil, tak jsem se odhalil a zacal skodit. Od te doby, ac nezkuseny novacek, jsem celkem festovne dokazal bez vetsiho usili skodit tak, ze Cyloni vyhrali. Tudiz zaver je, ze 5-6 lidi je fakt optimum, jinak to napeti brzy vymizi.

18.2.2009 00:14:24

AXE

Super diskuse
Battlestaru můžu s klidným svědomím jen doporučit. Mám rád seriál ale pro samotnou hru to není nutnost. Oproti Camelotu je tu více taktiky a politiky a hlavně iterakce s ostatními je na jiné úrovni (každé kolo musíte opravdu společně řešit krize a bez spolupráce to prostě nejde). Můžete svrhnout presidenta nebo admirála a sám se snažit pomáhat Quorum kartami (tahá je president), můžete lítat s viperem a kosit cylony.můžete opravovat poškozené stroje nebo samotnou Galacticu. Prostě možností je spousta. Dá se tu víc manipulovat s ostatními a pokud ste opatrní dá se pěkně skrytě škodit aniž by vás odhalili.Nejlepší sou okamžiky kdy ste uprostřed jasně prohrané bitvy s Cylonskou flotilou a s posledních sil skočíte do hyperprostoru.
V tu chvíli je to opravdu adrenalin.
Oproti Arkhamu je hra jednoduší a rychleji se hraje. V kooperativních hrách je to super osvěžení, které mě u hry podle seriálu mile překvapila.

Hrát se to dá dokonce i ve dvou nebo v jednom hráči. Tyhle modifikovaná pravidla už mám skoro přeložená a brzy je sem nahraju. Stejně tak se chystám na karty.

Takže hodnotím jako výbornou hru, která se dá hrát od 3 lidí a opravdu není problém že byste se nudili. Optimum je samozřejmě od 4 ale i tak je to v pohodě.

18.2.2009 21:39:45

BSG
Mě se má první hra líbíla fest, i když jsem začal extrovně: jakožto pilot jsem v prvním kole nesestřelil ani prd a moje kostka byla jasně Cylonská, bo jinak si to nedovedu vysvětlit :) Ale jinak nadšení, atmosféra úžasná. Škoda, že se díky kartám Cylon odhalil tak rychle, protože počáteční paranoia byla výborná.

19.2.2009 15:50:41

rbx

sydo
Me se to ted zpetne taky zda, ze to bylo fajn, bo jsi mel cylonske kostky a ja byl Cylon :-) Ale je fakt ze ty karty odhaleni, kterymi si Zeus prohledl co jsem zac, mi prisly trochu nefer. Mel jsem hezkou strategii pomahat co to jde a sem tam mirne zaskodit. Jenze proti temto kartam se to neda. Moc se mi libilo, ze ta hra ma spad (pokud zrovna nejsi na nekolik kol ve vezeni), ze tam muzes delat spoustu veci a ze se to behem chvilky muze cele zvrtnout uplne nekam jinam a z poklidneho letu mezi galaxiemi se to zvrhne v brutalni souboje mezi lidmi a Cylony. JJ, vzpominam na to rad a nekdy to zopakujeme :-)

19.2.2009 16:02:17

taky drobný postřeh
BSG mě uchvátila hned po první hře hlavně ta atmosféra. Kdo viděl aspoň ten pilot k seriálu a ma rád scifi musí doslova chrochtat blahem. Hru určitě hrát v 5-6 hráčích. Je to spíše hra na chatu, kde se sejde více lidí. Cyloni pokud se odhali v ten pravý čas to mají hodně lehké. Největší zářez je když je cylon pilot nedej bože oba dva cyloni piloti. To je pak Galactica ztracená. Schopnosti Cylonů jsou docela drsné, ale je fajn, že se jako zrádci nenudí.
Taky mi připadne hodně důležité Palivo (Fuel) stahuje se při každém skoku. A určitě neškudlit zvláštní schopnosti co můžeš použít jednou za hru.

20.2.2009 07:29:53

cylon-pilot
Me zrovna prijde relativne nejmin skodlivej pro lidi ... narozdil od admirala ktery skryte vybira destinace skoku a prezidenta/tky ktera si sysli quorum jsou jejich moznosti nenapadneho skodeni (v ramci jejich pilotnich funkci) dosti omezene .. kostku neovlivni, maximalne muzou prohlasovat ze nemaji 4vystrelove karty, ale to se taky neda porad ... a cimkoliv vyboci z linie optimalni akcich proti cylonskym lodi je okamzite dost podezrele ...

Palivo je kazdopadne klicove, souhlas.

20.2.2009 11:15:28

rbx

Siaron
To znamena, ze jsem mel optimalni variantu admiral-Cylon:-) A k tomu jeste pozdeji sympatizant :-) Cylon non-plus-ultra. Kazdopadne hezka hra. Kdybych to mohl hrat casteji, tak bych si ji koupil. Lepsi kooperativka nez Camelot, horsi nez Arkham :-)

20.2.2009 11:20:57

rbx
Idealni je admiral cylon, o kterem se nevi ze je admiral cylon :) A ne admiral cylon, kteremu musi Starbuck napovedet, aby se uz sakra priznal, jinak nebude zadna sranda :)

20.2.2009 14:09:54

admiral
No, nicméně když byl Zeus tak nadšený z toho, že je Radek Cylon, tak už jsem chvílemi začal pochybovat, jestli náhodou není Cylonem on :) Ta hra mě prostě naprosto nadchla, protože mám rád hry, které jsou hodně o diplomacii a bluffu a to je BSG fest.

20.2.2009 17:51:42

admiral
vzhledem k tomu kam nas zavlekl v prvni casti letu sem moc pochyb nemel ... v danne situaci snad nemohl vybrat nic horsiho :) Coz jsem vam ale nechtel prozrazovat, co byste z toho pak meli :)

20.2.2009 23:42:10

Admiral
Pravdou je, že ač jsem nebyl Cylon, tak po druhém skoku jsem musel vybírat z dvou naprosto negativních karet.Zvolil jsem sice menší skok a menší ztráty na palivu a hned jsem byl Cylon. Přitom druhá karta byla přímo do meteoritického roje se ztrátou více paliva.
A výsledek? Vězení...:D To Baltarovi nezapomenu!

21.2.2009 00:22:09

dovolim si nesouhlasit :)
meteoricky roj - asteroid field .. a tedy 2 paliva a ztrata 1 civilni lode (ve vetsine pripadu 1 populace) vymenou za 3 body vzdalenosti je podle me z hlediska lidi hodne dobre (pokud se nejedna o situaci v zaveru, kdy lidi dochazej, ale to nebyla tato situace a neni to ani obvykle)

21.2.2009 01:08:02

cili
pokud si zvolil skok o 1, a nebyla to tylium planeta (zbyle 2 karty (ragnar a icy moon) v tak rane fazi asi potreba nebyly, zavrel bych te bez milosti taky :-D Pokud si skakal o 2 a nebyla to barren planeta (coz asi nebyla kdyz si psal ze to bylo za min paliva) tak bych v tom videl spis snahu nejakeho cylona hodit na tebe podezreni a je chyba posadky ze te nepodrzeli protoze nebyl duvod :)

21.2.2009 01:12:00

rbx

Siaron
ta druha karta byl skok o 2 za 2 paliva, coz jsi nam v uvodu vysvetlil, ze je zverstvo. Volil jsem jako clovek a dopadl jako Cylon :-)

21.2.2009 09:40:46

To Siaron
Mě zase přišlo, že pokud jsem W.Adama, tak nemůžu dopustit ztrátu vlastních lidí.A že bych to vlastně nedopustil ani já. Když klaďas tak pořádný...:D

21.2.2009 10:15:25

dojmy
No tak jsme dneska odehráli první partii a nebylo to špatný ... je to hodně zajímavá hra, můžu jen doporučit. Kolegům se taky líbila :-) Mě to fakt příjemně překvapilo, zas tak moc na sci-fi hry nejsem. Skutečně je potřeba celou dobu dávat pozor, hráči se poměrně rychle střídají (když mají hru aspoň trošku zažitou) a vůbec je to taková příjemná záležitost. A ve víc lidech bude určitě ještě lepší ...

23.2.2009 21:47:19

Bedikk

Díky
Díky za komenty a postřehy, teď jsem -myslím- 100% rozhodnut o koupi :). Navíc jsem velký fanda seriálu, takže je to skoro povinost.

9.4.2009 10:42:25

Vybíráme z Bazaru

Call of Kilforth: A Fantasy Quest Game + figurky
Call of Kilforth: A Fantasy Quest Game + figurky
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas