Battlestar Galactica: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 293x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Giochix.it
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Joe
Joe - avatar

Nový preklad pravidiel (v grafike)

Hoj,

keďže Axe vyzerá byť dlhodobo nedostupný (neviete, kam sa podel?), pokračujem vo svojom preklade pravidiel základnej hry, ktorý som prerušil koncom minulého roka. Dôvodom sú chyby v preklade Leecha a niektér nie presne preložené časti pravidiel. Tiež chcem preklad terminologicky zjednotiť s prekladmi oboch rozšírení.

Aktuálne je hotových a vysádzaných už 10 strán, pohybujem sa približným tempom 1 strana za pracovný deň, niekedy možno aj 2... Do mesiaca by mohol byť preklad hotový, plus bude určite nejaká korektúra.


Okrem opráv z FAQ, máte niekto nejaké poznámky, ktoré by sa dali do pravidiel zakomponovať?
11.8.2011 09:23:28

VYdrz :D
To zvladnes. Drzim palce :D

17.9.2012 18:46:43

Joe

Drzim
Neboj, drzim :)
Pracuje sa samosebou na strane ktorej?

29...

17.9.2012 20:33:12

Joe

29 strán hotových
Už zostáva len posledná polstrana (plus Credits, ale to je skôr na skopírovanie) + potom Zoznam výrazov a Referenčná príručka.

No a nakoniec všetky zmeny a úpravy, ktoré nájdem od pôvodného uverejnenia pravidiel a vo FAQoch...

19.9.2012 16:06:48

...
Téhle hře by slušelo oficiální české vydání, snad se ji někdy nějaký český vydavatel ujme.
Do té doby díky alepsoň za skvělé neoficiální překlady. ;)

27.9.2012 19:43:46

Joe

Berry (a už skoro hotovo :)
O tom pochybujem - Galactica by podľa mňa nemala taký komerčný úspech, aj keď svojich hráčov si určite nájde...

Inak, dokončujem poslednú stranu, rovno aj v grafike, takže ak má niekto záujem o korektorovanie, šup mi PMku s emailom!

3.10.2012 15:37:28

Joe

Hotovo!
Všetky strany sú preložené a zároveň aj vysádzané!

Teraz si ich ešte raz všetky prejdem a opravím, na čo narazím... Pokračujte v PMkách, ak máte chuť na korektúry (zatiaľ mám dvoch záujemcov :).

Pripomínam, že je to v češtine!

3.10.2012 22:36:55

Joe

Korektúry BSG pravidiel...
Prihlásili sa mi prví dvaja záujemcovia o korektúry, samozrejme, ak sa niekto ešte nájde, rád pošlem! Najlepšie bratia češi, keďže sú pravidlá v češtine.

Vďaka!

8.10.2012 10:15:19

Joe

Update
Konečne sa pri iných veciach našiel čas aj na dokončenie korektúr BSG. Prechádzam ich postupne, opravil som, čo mi poslali korektori pred dvomi rokmi a tiež kde-tu upravujem trpný rod typu "karta je zahrána" a mením ho na "hráč zahraje kartu" apod.

To bola najväčšia výtka celým pravidlám, že v češtine sa to málo používa, takže tak :)

Už som v polovici (presne 16 strán skontrolovaných), takže v priebehu tohto týždňa by som to mal zvládnuť dokončiť. Potom vyvesím finálnu verziu sem a na Deskozrouta.

27.5.2014 16:58:27

Joe

preklad
Hotovo! Pravidlá prejdené a poupravované, dúfam, že tam bude čo najmenej chýb :)

Uploadujem do súborov a hádam to admin čo najskôr povolí...

28.5.2014 14:05:30

Joe

preklad
Preklad zverejnený, ďakujem adminovi!

29.5.2014 01:56:57

Vybíráme z Bazaru

Nebe V Plamenech
Nebe V Plamenech
Akt. cena: 210 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas