Battlestar Galactica: Exodus

xxxxxxxxxo hodnoceno 48x (Seznam vlastníků)

Battlestar Galactica: Exodus - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Battlestar Galactica: The Board Game
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Tim Uren
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Šance lidí

Už jste někdo hrát s rozšířením Exodus a vyhráli lidi? My po 3 hrách máme skóre 3:0 pro Cylony.
18.1.2011 15:47:56

Na zatroconu nekolikrat
Teda jen cast se cylonskou flotilou a novymi loyality kartami .. skore bylo tusim 2:2 ... mohlo byt 3:1 pro lidi, kdyby nejmenovany admiral pro samy chlast nezapomnel ze ma taky atomovky :)
Ps: Sorry Jendo :-D

edit: to je zatroconova deformace, nekolikrat zeme udelali pri hre SIRONA :)

18.1.2011 15:50:31 | Upraveno autorem (porovnej)

ještě ne
Ale statistika a pravděpodobnost je ošidná věc. Mohla to být prostě smůla a dalších 5 her můžou klidně vyhrát lidi, nebo taky ne. Soudit se dá až po pár desítkách partiích;) Zkoušejte dál!;)

18.1.2011 15:51:25

Taky jeste ne
Hrali jsme uz asi 10 her a pokazde vyhrali Cyloni. Takze mezi lidmi vladne trochu zoufalstvi a ted jde o to, jestli to lidi hrajou spatne a nebo jsou Cyloni tak presileni.

30.5.2011 21:25:57

Opačná zkušenost - ale bez Cylonské flotily
My zatím hráli Exodus (v kombinaci s Pegasem) jen s loyality kartami - dvakrát (nebo možná třikrát) a pokaždé vyhráli lidi.

30.5.2011 22:52:49

to Vojtech Musil
Podle mě je úplně jedno, jestli to je kvůli přesílenosti cylonů, špatnému hraní lidí, nebo kombinaci obojího. Pokud cyloni pravidelně vyhrávají a mělo by vám to kazit požitek ze hry, tak se domluvte a oslabte je. Vhodných možností na to naštěstí je spousta (odstranění sympatizanta, navýšení zdrojů...) a ostatně sami autoři to v pravidlech doporučují.

31.5.2011 10:08:58

to Jezura
Prave ze se hraje predevsim se Cylon Fleet, loyality kartama, bez Pegasuse. Je to divne, ale lidi jeste nevyhrali. Spis si myslim, ze nej kamen urazu je v rozredeni krizi krizema, ktere nemaji jump preparation symbol, takze se obecne pomaleji skace, ale to je mozna jen moje domnenka. :-)

31.5.2011 12:18:53

Vojtěch
TO bude možná tím, že hrajete bez toho Pegasuse:)))) Ono přeci jenom ty baterie plus ta strojovna dělá svoje:)

31.5.2011 15:29:59

Lapcis
..tak-tak :D
..ale sak nech si cyloni vyhodia z kopytka, coby ne:))

31.5.2011 16:17:39

to Lapcis
Tezko rict, jestli ty baterie jsou tak zasadni, kazdopadne nekde bude chyba. Ale co jsem slysel, tak vsici hraji s Pegasem a to je pry vcelku v pohode.

to .opcik:
To jo, at si vyhodi, ja jsem pro kazdou vyzvu, ale tech 9 proher v rade jako clovek uz prestava byt unosnych i pro me. Jeste par her zvladnu, ale kolik, to uz rict neumim. :-D Me prijde, ze Cyloni tech moznosti, jak potopit lidi je tolik, ze se to proste uhlidat vsechno neda. :-)

31.5.2011 16:49:00

Lapcis
Na druhou stranu to do hry přidá karty proradností :), které naopak pomáhají cylonům a už jsem zažil cylonského admirála, který cíleně popravoval přes Pegas a s pomocí kritické situace a rerollu likvidoval vlastní flotilu.

Jinak BsG je má nejoblíbenější hra a myslím si, že je dostatečně vybalancovaná, aby vyhrávali jak lidi tak cyloni. Akorát je nutné přidat na začátku +2 do všech surek, pokud nejste ve hře příliš zběhlí. Musíte prostě šetřit karty, nesmí nastat moment, kdy vám na rukou nezbývají žádné karty :)

31.5.2011 16:49:41

to Vojtech Musil
Pegasus je pro lidi dobrý hlavně v tom, že polyká damage, které by normálně šlo do Galacticy. Od té doby, co hrajem s Pegasem snad nikdo nepoškozoval jako první Galacticu, ale vždycky se nejprve vystřílí Pegasus, klidně i domrtva, protože ty lokace tam nějak extra boží nejsou (snad jediná světlá výjimka je strojovna). Tím pádem to Galactice ušetří čtyři poškození, které by mohly zničit třeba životně důležitý FTL nebo hangár a při tom ještě odstřelit pár hráčů do ošetřovny.

31.5.2011 17:48:14

Kadavedr
Napůl souhlas až na to, že my Pegas likvidujeme jen v případě nejvyšší nouze a to většinou až v okamžiku, kdy je cylon hezky ve své flotile. Vždyť Pegas je nejúčinější obranou proti cylonům ve flotile a proti jejich riderům :)

31.5.2011 20:22:55

..
Kadaver
Tak s tím bych nesouhlasil, že Pepagus nemá extra lokace. Ty baterie jsou spíš ještě silnější, než by možná měli být. Prostě za tu cenu ti nic ve hře tři raidery nesundá. Se strategickým plánováním popř. s Helem či rozkazem je to metla na cylony. Strojovna jen taky silná věc. Díky ní jsem za cylony prohrál víceméně vyhranou hru, i když jsem udělal chybu. Exekuce už je spíš tak pro srandu, nebo likvidace nepodlných osob a to velení jsem ještě nepoužil nikdy teda. Ale to bude tím, že jsem ještě Exodus nehrál:( Tam asi díky cylonské letce bude využitelnost hned jinde.
Jinak ji samožřejmě taky používáme jako štít.

Vojtech
Ty baterie jsou opravdu zásadní:)

Prior
No s tím admirálem je to spíš chyba lidí, že si ho takhle nechají běsnit ve flotile.
Jinak jako tohle je pro mne taky nejlepší hra co jsem zatím hrál. Už jen pro to, že to je sci-fi, ale i ta atmosfére celkově mne bere a o serálu radši ani nemluvím:-) Kdybych měl lidi, tak to hraju klidně i každý den :)

Jakožto nahrané to mám vcelku dost. Jednu dobu jsem to hrál i dvacet her za měsíc:) A faktem je, že 80 procent proher lidí je díky jejich chybám, když se nedokážou domluvit a radši si jedou na sebe. Hlavně neužívání rozkazů to dost rozsekne, neaktivní prezident ( neřeším jestli je cylon nebo ne:)), zapomínání opravování viperů, špatně odhadnuté krize atd, atd. Cyloni to maj o hodně lehčí, ale jakmile jsou zkušenější lidé je ta hra opravdu vybalancovaná a při špatné konstelaci krizí i lidem nakloněná.

31.5.2011 20:48:10 | Upraveno autorem (porovnej)

to Lapcis
U nás to většinou stíhají vystřílet piloti, takže baterie moc nepoužíváme. Spíše se teď s Exodem více hodí střílení do basestar. Raidery ulítáme, ale teď už je třeba ničit basestary, protože se mrchy vrací. A to se už pilotům střílí dost blbě :-)

31.5.2011 21:41:58

to All
Vcera jsme hrali v sesti lidech s Pegasusem a lidi nakonec vyhrali, trikrat slava. :-) Ale uprimne jeden Cylon hral dost podivne a myslim, ze na to Cyloni prohrali. V podstate to bylo 4 vs 1. Ty baterie nejsou spatne a pri hre hodne pomohly. Je to opravdu dobra likvidace souperovych jednotek, ktere jinak pomerne vyznamne nici civilni lode.

to Lapcis:
Co konkretne myslis pod pojmem neaktivni president? :-) Osobne mi prijde, ze role presidenta je dosti nevdecna. ty kvorum karty nejsou zadny zazrak. V nasem tymu je casto presidentem Roslinova, takze karty na ruce nema temer nikdy, coz do krize neni zadne terno a v okamziku, kdy po ni nekdo neco chce, tak nema kartu na zahozeni, natoz aktivaci lokace. Je dobra na krize, ale pokud je Cylon, tak nic moc. Takze by me zajimalo, co ten president tak zasadniho muze, krom motivacnich proslovu? :-)

1.6.2011 07:29:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtech Musil
Nevděčná!! Mno tak to ti zřejmě uniká jedna ze základní podstaty hry. Právěže lidé většinou prohrají díky špatnému prezidentovi, který špatně pochopil svoji roli. Prezident je nejmocnější postava ve flotile, je to ten, kdo tě může jednou kartou uvěznit, druhou osvobodit a třetí naopak popravit. Když hraje špatně a neúřaduje nebo se pořád vymlouvá, jak to známe i z běžné politiky, pak jde zjevně o Cylona. Navíc prezident vládne politickými kartami, které jsou naprosto zásadní při řešení krizí a také může ostatní členy posádky pověřovat.

PS: Zkus si jako prezidenta vzít Torri a uvidíš jeho pravou sílu :)

1.6.2011 13:04:32

Vojtech Musil
Nevděčná!! Mno tak to ti zřejmě uniká jedna ze základní podstaty hry. Právěže lidé většinou prohrají díky špatnému prezidentovi, který špatně pochopil svoji roli. Prezident je nejmocnější postava ve flotile, je to ten, kdo tě může jednou kartou uvěznit, druhou osvobodit a třetí naopak popravit. Když hraje špatně a neúřaduje nebo se pořád vymlouvá, jak to známe i z běžné politiky, pak jde zjevně o Cylona. Navíc prezident vládne politickými kartami, které jsou naprosto zásadní při řešení krizí a také může ostatní členy posádky pověřovat.

PS: Zkus si jako prezidenta vzít Torri a uvidíš jeho pravou sílu :)

1.6.2011 13:04:33

Vybíráme z Bazaru

Truhlaříci s.r.o.
Truhlaříci s.r.o.
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas