nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Battlestar Galactica: Exodus

Rozšíření pro hru: Battlestar Galactica: The Board Game
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická, intriky
Čeština: není
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Corey Konieczka
Tim Uren
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Téměř celé lidstvo bylo vyhlazeno jedním ničivým útokem. Posledních 50.000 lidí, kteří přežili, putují vesmírem pod vedením bitevní lodě Battlestar Galactica. Lidí musí čelit různým nástrahám, které pro ně neznámý vesmír připraví, avšak nejhorší obavy mají ze Cylonské flotily, která je neustále pronásleduje a která právě může za vyhlazení lidských kolonií. Nebo je horší zjištění, že Cyloni, původně robotická stvoření vytvořená lidmi, mají nyní i lidskou podobu k nerozeznání od lidí a že nepřítel může být kdokoliv - i váš největší přítel? Lidé se marně snažili najít klid a pokoj v bájném Kobolu a ani následné soužití lidí a Cylonů na Nové Caprice nepřineslo lidem klid. Naleznou ho tedy až teď v Iónské mlhovině?

Exodus je v pořadí druhé rozšíření populární deskové hry Battlestar Galactica. Rozšíření přináší do hry další prvky, které se objevili v stejnojmenném seriálu a tak se příběh hry dále rozvíjí a vy můžete prožívat to, co jste mohli vidět na obrazovkách. Exodus je zcela nezávislý na prvním rozšíření Pegasus a tak si jej můžete zakoupit i samostatně.

Exodus přináší 4 nové postavy, za které můžete hrát a stejně tak spoustu karet, kterými doplníte balíčky skill karet, destination, krizí i superkrizí. Hlavním přínosem jsou však 3 zcela nové a na sobě nezávislé herní mechanismy, které obohatí hru a můžou do již zažité rutiny opět vnést kouzlo:

  1. Konflikt loajality

    Tento mechanismus zahrnuje nové karty loajality "You are not a Cylon" dvou typů a to "You are not a Cylon - Personal Goal" a "You are not a Cylon - Final Five". Karty se přimíchají do balíčku loajalit na začátku hry a fungují obdobně jako normální karty avšak mají nějáké dodatečné efekty. Navíc se do hry přidalo více tajemna tím, že při popravě si postavy tahají nové karty loajality dle určitých pravidel.

  2. Cylonská flotila

    Nová herní deska v tomto rozšíření symbolizuje Cylonskou flotilu. Z karet krizí se vyřadí všechny karty, které přidávali do hry nové lodě, a využívá se jen této nové mechaniky. Ta funguje tak že při odskočení se Cylonská flotila místo do krabice umístí na novou desku a po čase opět přiskakuje zpět, někdy po částech jindy v plné síle. Vyhnete se tak "hluchým" momentům ve hře. Navíc civilní lodě zůstávají i po odskočení na plánu a k jejich přepravě do bezpečí se dají použít vipery. Navíc v tomto rozšíření přibyl novější typ Viperů Mark II.

  3. Iónská mlhovina

    Tento mechanismus je komplikovanější a kromě jiného upravuje možnost zakončení hry. Jejím základem jsou tzv. trauma žetony, které v průběhu letu sbíráte na lodi (např. za návštěvu Marodky a Vězení nebo při setkání se spojenci, kteří se v rámci této mechaniky na lodi objevují). Podle aktuálního traumatu vám pak spojenci mohou pomoci anebo naopak uškodit. Ke konci hry se navíc dostanete na Rozcestí, kde se vaše trauma vyhodnotí, a buď přežijete, anebo můžete úplně zemřít ještě před závěrečnou bitvou v Iónské mlhovině.

Autor: Rozy

Vybíráme z aukcí

Oak & Iron + rozšíření Černovous
Oak & Iron + rozšíření Černovous
Akt. cena: 2900 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>