Battles of Westeros: Wardens of the North

xxxxxxxxoo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Battles of Westeros: Wardens of the North - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Battles of Westeros
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojem:-)

Musím říci, že figurky v tomto rozšíření jsou nádherné. Mnohem hezčí, než u WotW. Asi je tvůrce fanda Starků. Ty vlající pláště a vlasy, to je fakt paráda.
Dodatečná pravidla (keywordy) jsou taky fajn. Teď už to jen otestovat:-)
17.12.2010 09:42:10

Tak to je potěšující info...
... pro nás, seveřany :) Psal jsem Ježíškovi a byl celý rok hodný, tak uvidíme....

17.12.2010 09:48:10

Tak letos
jsem byl asi pekelně hodnej. Po WotW dorazilo i WotN. Musím potvrdit to, co říká Marvin. Figurky jsou opravdu o dost hezčí než u Lannisterů. Jediná smůlka jsou ohnuté zbraně u té jízdy ale nic co by nešlo vyřešit. :)

26.12.2010 17:50:47

GRRR
Vážně uvažuju o ustřihnutí dvou bodců u trojzubce Manderly Trident Bearers, tak aby se s toho stalo normální kopí... proboha vždyť tim nikoho nemůžou poranit jak jsou ohnutý ven... Jinak nějaká rada jak si poradit s ohnutýma kopíma u jízdy ? :-)

27.12.2010 18:55:01

Amaroun
Nahřát nad párou, narovnat a ochladit:-)

30.12.2010 13:58:50

První dojem
Tak máme za sebou první scénář z tohoto rozšíření (nahodím zápis) a opět lehké rozčarování. Byť si tentokrát nemůžu stěžovat na nějakou zásadní nevyváženost scénáře, tak podmínka vítězství opět hodně ohraná (držet po pátém kole více objective tokenů).
Co mě ale zarazilo hodně je, jak neužitečné jsou defend tokeny. Můj soupeř to ani jednou nevyužil. Vůbec totiž nechápu, proč se na konci každého kola odstraňují:
a) je to fluffově absolutně nelogické
b) minimalizuje to využití defend tokenů.
Pro využití defend je tedy nutné Maidens aktivovat a buď je nechat na místě nebo je pohnout, ale neútočit. Pak se na ně token umístí. Pokud jsou aktivované znova nebo donucené se pohnout, žeton se odstraňuje...
Nebo jsme to pochopili špatně?

8.11.2011 10:57:39

to eyron...
Bohužel je to tak. Zřejmě zachycují obranný postoj jednotky (střeh), který zaujme na konci pohybu či "postupu" (tj. po úspěšném útoku).

Tyhle žetony se využívají jedině "obranně" (tj místo útoku ti zvýší obranu, příp. umožní současný protiútok se soupeřovým útokem).

Ale k likvidaci soupeře se to moc nehodí :-(.

8.11.2011 11:20:58

Eyron
Holka (12) hraje hodně defenzivně a dost je používá. Ta jednotka je pak stalwart a navíc má ten protiútok z plné síly. V tom scénáři z netu, kde hrají jednotky z obou prvních rozšíření, to na mne použila v horách vpravo a díky tomu tu stranu udržela proti Skřetově jízdě.

8.11.2011 15:06:19

re
Díky za oba postřehy. Myslím, že to odstranění žetonu ve Status condition fázi je tam jen jako vyrovnávací mechanismus, aby to nebylo přesílené, ale mně to prostě nesedí...

8.11.2011 15:47:23

re
Tak po odehrání všech tří scénářů považuju tohle rozšíření za velmi srovnatelné s tím prvním, rozhodně tedy u mě nepanuje nadšení. Nevyvážené a do značné míry dost neinovativní až nudné scénáře nevyváží zajímavé jednotky a velitele...
Jinak jsem přidal zápis z posledního scénáře...

16.1.2012 18:09:53

Vybíráme z Bazaru

Zahrajte si Doomtroopera - hrací balík Černé Legie
Zahrajte si Doomtroopera - hrací balík Černé Legie
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas