Battles of Westeros: Wardens of the North

xxxxxxxxoo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Battles of Westeros: Wardens of the North - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Battles of Westeros
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Info

Neví někdo nějaké bližší info, kdy vyjde, jaké schopnosti budou mít noví velitelé a jednotky atd. ?
30.10.2010 20:54:57

Lumirius
hergot, nespoiluj, chlape :-) jsem teprve v úvodu druhé dvojknihy

2.12.2010 20:17:37

to Eyron
neboj. autor by mel touhle dobou teprva odevzdavat rukopis k pate a dalsi dve teprve pise. ale muzeme ti rict jak konci harry potter nebo stmivani (e;

2.12.2010 21:59:17

info o WotN...
Včera mi přišly WotN, takže jen pár rychlých (ne moc detailních) informací:

a) rozšíření WotW a WotN jsou na sobě nezávislá, neprovázázná. Např. ve scénářích z jednoho z nich nevyužíváte velitele z druhého.

b) "strukturně" si jsou velmi podobná - tj. 3 nové scénáře, 3 nové typy jednotek, 3 noví velitelé se svými kartami....

c) pokud pominu obligátní komponenty jako držáky na vlaječky, skirmishové karty, figurky a podstavce k nim, tak novinkami jsou:

i) 3 noví velitelé - kastelán Rodrick Cassel, ser Glover z Hlubokého lesa a Smalljon Umber. Jejich vlastnosti jsem moc detailně nestudoval - je tam nějaký heavy armor, stalwart a nová vlastnost defeder.

ii) 3 nové starkovské jednotky:

1) Umberská těžká jízda - přepíná se mezi 2 formacemi (klín a řada/zástup), podle formace má buď pursue 1 nebo 3. Na tyto 2 formace střelci zasáhnou i na pěst a mají kostku při útoku (na ně) navíc.

2) Amazonky z Medvědího ostrova - bojovnice se štíty a ostnatými palcáty, mají vlastnosti advance a defender.

3) Manderlyho Poseidoni - bojovníci s trojzubci - mají vlastnosti polearm (+1 kostka při útoku proti jízdě) a novou deflect/disarm. (viz dále)

Vlastnost Defender souvisí s defend tokeny (nová věc, je jich asi 15). Tyto žetony
může použít jen jednotka s vlastností defender (třeba amazonky z MO nebo Cassel) nebo je může dostat do hry pravidlo scénáře. Normálně, pokud se jednotka typu defender jen pohne nebo provede advance, tak dostane defend token.

Defend token (je-li přítomen u jednotky) znamená navíc stalwart + heavy armor.
Také se dá tento žeton zahodit, při útoku na jednotku s tímto žetonem. V tom případě se protiútok i útok vyhodnocují zaráz a na počítadle morálky se odečte jen rozdíl případných (morálních) ztrát.

Vlastnost disarm/deflect - u maníků s trojzubci - dovoluje po zahození žetonu barvy útočící jednotky ignorovat jeden zásah. Jelikož mají i polearm, tak vlastně ještě jeden.

Přibyly nové typy terénu:

a) bažina - jednotka se může buď pohnout nebo jen útočit, při vstupu do bažiny se musí zastavit, střelci mají bonus při střelbě na jednotky bažině.

b) vícehexová budova.

Oba rody dostaly (každý) 2 další gambit karty.

Ve 2 scénářích figuruje i Lord Tywin ze základu.

Osobně mám za to, že se vyplatí buď koupit obě rozšíření k BoW, anebo žádné.

7.12.2010 09:00:59

Wardens of the North
Díky moc :-) za náhled.. Ikdyž hraju za Lannistery (zatim) asi pořídim Wardens of the North první :-)

7.12.2010 18:25:24

Vybíráme z Bazaru

Na vlnách neznáma
Na vlnách neznáma
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas