nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Battles of Westeros: Tribes of the Vale

Rozšíření pro hru: Battles of Westeros
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Něco jsem zaslechl, sere Vanci.“

„A co to bylo, vojáku?“

„Slabé rachocení padajících kamenů, nedaleko odsud. Myslím, že by na nás mohli číhat místní divošské klany, co přepadávají menší skupiny pocestných.“

„Myslíš, že by si troufli přepadnout naši kolonu, kterou doprovází 20 vojáků?“

„To nevím, pane, ale opatrnosti není nikdy nazbyt.“

Náhle všichni Vanceho vojáci, včetně sera Vance, zaslechli i spatřili kamennou lavinu, která jim zahradila cestu vpřed. Ser Vance rychle shromáždil všechny vozy své kolony k sobě, lučištníky rozmístil na vozy a s pěšáky obstoupil vozovou hradbu.

Zanedlouho zaslechli jekot, který mohly vydávat jen necivilizované osoby. Ze směru, kudy právě přišli, i z okolních skal se na ně vrhla záplava zarostlých barbarů, prapodivně pomalovaných nebo potetovaných. Na sobě měli kromě zvířecích kožešin i nejrůznější kousky zbroje, většinou polámané, zrezivělé nebo sestavené z několika různých částí. Jejich zbraně byly přehlídkou toho nejrůznějšího haraburdí – rezavé bijáky, zlomené meče, primitivní oštěpy, dřevěné palice či dřevěné štíty potažené kůží.

Vanceho lučištníci dokázali zastřelit čtyři útočící divochy, než se zbytek útočící vlny dostal na kontaktní vzdálenost. Pak už to šlo ráz na ráz. Jako poslední zemřel ser Vance při souboji s jedním obrovským divochem, který se velmi zručně oháněl dvouruční sekerou.

Klany z Údolí (Měsíčních hor) je už v pořadí čtvrté malé rozšíření ke hře Battles of Westeros. Stejně jako jeho předchůdce Říční páni (Lords of the River) přidává do hry další spojeneckou (ally) frakci: tentokrát divošské kmeny z Údolí, které si najal Tyrion Lannister. Tak jako se tullyovské scénáře orientovaly na boj v říčních krajinách, tak tentokrát se těžiště bojů přenáší do hornatého prostředí. Nové jednotky divochů stojí v přiložených scénářích vždy na straně Lannisterů, třebaže ve skirmish variantě hry se mohou klidně přidat i ke Starkům. Všechny figurky nových jednotek jsou provedeny v béžové barvě.

Nové jednotky

Všechny nové jednotky divochů mají vlastnost mountain-bred (horalé), tj. jsou zvýhodněny při pohybu/průchodu skalisky (crags).

  • Jízda (kmene) Černých uší: vlastnost collector (ear) tj. sběratel trofejí (uší) – při zabití nepřátelské jednotky získává trofej (kterou může využít jejich velitelka Cheylla).
  • Pěchota (kmene) Kamenných vran: nehledě na hodnost si vždy hází 4 (útočnými) kostkami, vlastnost intimidate tj. zastrašení (nepřítel o stejné či nižší hodnosti ztrácí vlastnost statečný).
  • Pěchota (kmene) Spálených mužů: vlastnost looter tj. kořist – při zabití nepřátelské jednotky na sousedním hexu si může zvýšit svou hodnost o 1.

Noví velitelé

  • Cheylla, velitelka kmene Černých uší: hromadí rychleji trofeje za zabité nepřátelské jednotky a jako jediná dokáže proměnit tyto trofeje na akce týkající se jednotek Černých uší.
  • Shagga, vůdce kmene Kamenných vran: při útocích si umí přidat další zásah a při pasování svého hráče se může posunout blíže směrem k soupeřově hranici mapy a svázat se s nepřátelskou jednotkou.
  • Timmet, velitel kmene Spálených mužů: při odebrání zásahu typu pěst si dokáže zdvojnásobit počet zbývajících zásahů, jednou za hru si může změnit výsledek na jedné útočné kostce.

Nové typy terénu

  • Crag (skalisko) – jedná se o vyvýšený (elevated) terén – podobně jako třeba Outpost z rozšíření LotR. Při vstupu na něj se musí jednotka zastavit. Lze na něj vstoupit jen ze sousedního hexu typu kopec či jiného skaliska. Střelecké jednotky nacházející se na tomto terénu mají delší dostřel. Na jednotky nacházející se na tomto typu terénu nelze útočit zblízka, není-li útočník na hexu kopce či skaliska.

Nové scénáře

Ve dvou dodávaných scénářích se starkovské jednotky musí probít přes (či obsadit) horský průsmyk či cestu. Ve třetím si budete moci zrekonstruovat bitvu, kterou svedl Tyrion Lannister se svými divochy, když v roli předvoje lannisterské armády (svého otce) bránil břeh jedné řeky před výpadem starkovských sil. V tomto scénáři jsou na straně Lannisterů dokonce 4 velitelé a používá se v něm zatím nejvyšší množství kostek, karet velení i povelových žetonů (všechny po 5).

Autor: laredo

Vybíráme z aukcí

Unmached: Souboj legend
Unmached: Souboj legend
Akt. cena: 630 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>