BattleLore: Heroes

xxxxxxxxxo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

BattleLore: Heroes - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: BattleLore
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Heroes v prodeji...

Od dnešního dne jsou v USA Heroes k dostání na pultech obchodů... Řekl bych, že již brzy budou i u nás ;-)
7.10.2009 21:40:00

stop
Mám stopku :-( ale tohohle se samozřejmě netýká :-) neboť je to moje srdeční záležitost...už se těším...no, ještě uvidím, co se mnou udělá cena?

7.10.2009 22:24:08

jak to vypadá
Plánujete si to někdo koupit? I když Battlelore mám hodně ráda, s těmi novými rozšířeními nevím. Máte to už někdo? Jaké vám to přijde?

14.10.2009 06:45:58

měl by být na cestě....
Jak píšu níže, je to moje srdeční záležitost, takže jsem neodolal a díky jednomu českému, dynamicky se rozvíjejícímu a neuvěřitelně pohotovému i-obchodu jsem Hrdiny objednal, včera snad byli odesláni a možná už dnes....nebo zítra, dorazí! Jenže věc má malý háček, spíš tedy hák. Jelikož už mám herní fondy vyčerpány, měl jsem koupi podmíněnou tím, že Hrdiny dostanu od drahé polovičky na vánoce.....uáááááá, jak to vydržím? Na druhou stranu se zase budu na ježíška těšit jak malý kluk :-))) Mno, uvidíme....
Jestli půjdu do draků a kreatur, nevím, nejsem o tom přesvědčen. Myslím ale, že Hrdinové budou dobré a kvalitní doplnění, se kterým se bude dát něco podniknout...

14.10.2009 07:01:47

kreatury
Já spíš plánuji ještě koupit Kreatury a pak se uvidí. Draci mě moc nenadchli.

14.10.2009 07:54:35

kreatury a draci
No, já právě moc s kreaturama nehraju, takže nevím, jestli se mi bude chtít do nich investovat, aby mi pak ležely v krabici...
Zato hrdiny určitě využiju, ať už přesně podle pravidel, či třeba jen jako další jednotku....
Mimochodem, jen jsem si tak zkusmo a opatrně sečetl, na kolik mě Battlelore za ty necelé dva roky přišlo...raději to ani nenapíšu, protože co oči nevidí, to srdce nebolí :-)

14.10.2009 08:32:17

to Hammer
Asi na tom budu stejně. Chybí mi jen 100 leté války ale ty snad po Essenu už budu mít taky. Ještě přištu barvy a vše potřebné k tomu. A to jsem ještě koupila Trolla. Začíná se z toho rýsovat slušná dovolená:)

14.10.2009 08:44:10

pochvala
Tak musím vyslovit jednomu českému, dynamicky se rozvíjejícímu a neuvěřitelně pohotovému i-obchodu obrovskou pochvalu! Heroes v pondělí objednáni, v úterý dorazili na sklad a dnes už jsou na místě určení, tedy u mně doma. Dobrá práce! Je vidět, že majitelé jsou hráči a dobře vědí, co znamená čekat na objednanou hru.....Jen tak dál, pánové a ještě jednou díky :-)))

14.10.2009 14:04:06

ááááááách
Přišel jsem domů, padnul jsem před svou milovanou na kolena (doslova) sepjal ruce a prosil a argumentoval a sliboval a ...výsledek je ten, že hrdinové jsou již rozbaleni!
sapho neváhej a objednávej. Myslím, že to stojí za to. Nevím teda herně, to zatím ještě nemám zmáklé, ale figurky jsou parádní, podle mě mnohem detailnější než předchozí, bohužel asi nad moje malířské schopnosti. Žetony a 2 oboustranné hexy ve stejné kvalitě. K tomu charakterová tabulka na zapisování úrovní, dovedností atd. Samozřejmě karty. Vlajky si tentokrát musíme nalepit sami. Pravidla i s několika scénáři. Jsem opravdu zvědavý, jak se to projeví na hře. Ještě kdyby se tak někdo pustil do překladu...speedy to sice pro mě amatérsky překládá, ale jde mu to pomalu, ale tak ten základ snad z toho dáme....První dojmy jsou hodně pozitivní!

14.10.2009 16:07:19

hoď nějaké foto
ideálně to klečení a pár hrdinů... :D

14.10.2009 16:45:26

356 figurek
Jestli jsem správně počítal, tak i s Hrdiny má Battlelore už celkem 356 figurek....
Když si vezmu, že namalovat jednu figurku mi trvá cca. třičtvrtě hodiny...

Uvažuje někdo, že se pustí do překladu? Hlavně pravidel (zhruba víme, co a jak, ale chtělo by to mít 100% jistotu), karty jsme si schopni jakž takž sami přeložit...

Kdo si to už (kromě mě a choleruse) pořídil a kdo se na to chystá? Co sszgsa, sapho a další?

21.10.2009 09:16:19

asi neodolám...
I když nehraju BL tak často, tohle rozšíření se mi dost líbí, asi ho zkusím (i když jsem měl původně zálusk na stoletou válku)

21.10.2009 09:56:17

to Hammer
Tak to bud i brushuješ nebo nevím? Mě osobně přijde 45 minut hodně a to si vyhraju hodně s detaily. (až bude základní sada, tak sem dám fotky). Jinak už jsem napsala ježíškovi:) Ted pasu po 100 leté válce.

21.10.2009 10:00:26

The Hammer
Jelikož mám všechny rozšíření tak ho určitě zakoupím,ale počkám až bude překlad.

S tím malováním s tebou souhlasím,je to fakt na dlouho.Mám nabarvené teprve pěší jednotky ze základu a když vidím co mě ještě zbývá.

21.10.2009 10:04:41

sappho a kosíbratr
sappho: jestli to nebude spíš tím, že mi to moc nejde a jsem výtvarné kopyto...o detailech raději nemluvím...je fakt, že já to beru jako relax a nikam nespěchám, třeba včera jsem udělal jednu figurku před spaním a stačilo :-)

kosíbratr: mi už chybí jen hrdinové na koni :-)
a už koukám, na co se vrhnu potom...první trpaslíci se mi moc nepovedli, uvažuju, že je předělám :-)))

21.10.2009 10:15:10

figurky
Je pravda, že ted malujeme docela intenzivně a chytlo nás to obě, takže to jde rychleji. Už chybí je kousek goblinů a trpaslíci. + celé rozšíření:) Ale do vánoc to snad bude. Ale zručnost se prostě vyvíjí časem. První várku zelených lučišníků jsme dělaly snad týden. A tak jak mi přišlo nemožné si vyhrát s každým detailem(jako je třeba spona na pásku) tak ted to jede jedna báseň. Hammer má pravdu že je to relax. Přijdu z práce a u tohohle se nádherně uklidním, vyčistím hlavu. Takže není kam spěchat. Až to bude tak to bude. Jen to hraní mi chybí. Proto chci aspon základní sadu mít už hotovou.

21.10.2009 10:19:13

no nevím
já radši dělám skvadrony, ideálne asi 3 /tj. 12figurek naráz, takže si myslím, že ten čas se dá hodně zoptimalizovat...

21.10.2009 10:30:52

to voloda
Taky to jedeme po sadách.

21.10.2009 10:32:08

Roz.
Já jsem se strašně těšil jaké to bude ale když jsem viděl, že 10figurek + kart. dílce stojí 900,- ( nic proti prodejcům.. ) tak se mi do toho nechce. Nebo to opravdu stojí za to? Koukal jsem, že je tám i pár karet ale nevím, nevím....
Když vezmu roz. trpaslíků, tak jsem podle mě dostal víc. Nebo se pletu?

21.10.2009 10:55:27

to SSZGSA
Naprosto souhlasím a proto taky váhám. Navíc jsme pročetl pravidla a přijde mi, že to z původní Battlelore dělá dost jinou hru. Mě se nejvíc líběj klasický středověký bitvy bez magie (třeba i s trpaslíkama, to už je detail), takže tohle asi fakt není rozšíření pro mě :-( Stejně jako draci a kreatury ... :-(((

21.10.2009 10:58:46

malování (i hrdinů)
Tak samozřejmě, pokud mám na malování víc času a dělám třeba modrou pěchotu (ufff) tak to taky dělám po více kusech najednou. To jen ti hrdinové jsou teď každý originál...
Na spony na pásku prostě nemám :-(
Jinak já se snažím o to, aby to malování bylo i účelové a jednotky byly přehledné na bojišti, takže u červených jednotek mi převládá červená barva, u zelených zelená a u modrých modrá. Z důvodu přehlednosti jsem taky vymaloval i žerdě u vlajek. I hrdiny se teď snažím dát do souladu s jejich "mateřskou" barvou.
Možná to není nejkrásnější a podle dobových reálií, ale pěkně to zpřehledňuje hru. A vlastně proto jsem s tím malováním začal....

21.10.2009 11:00:11

rbx

SSZGSA
BattleLore: Heroes includes:

•10 Unique Hero Figures
•5 Hero Banners (1 for each Hero class)
•A Rules Booklet, including 7 new adventures
•2 Landmark Tiles
•Over 40 Tokens
•More Than 100 Cards!

21.10.2009 11:06:57

SSSZGSA , Merlin
Těch karet tam není pár ale poměrně hodně. Podle mě je to opravdu trochu jiné rozšíření než ty předchozí.
Samotnou hru jsem ještě nehrál, ale chystám se na ni a podle toho, co jsem zatím pochopil, to zase až tak drastická změna nebude (snad). Prostě tam bude navíc jedna figurka, která může buď operovat samostatně, nebo se připojit k nějaké jednotce, bude se "vyvíjet", bude mít nějaké schopnosti, bude možno ji použít i v další hrách, ale to jsou jen úvahy, uvidím, jaká bude praxe...
Tím vás kluci samozřejmě nenutím
do pořizování :-)))

21.10.2009 11:09:49

to The Hammer
Jasný, já neříkám, že to je špatný rozšíření, jen mi přijde, že hru mění až moc. Pro mě je Battlelore krystalicky čistá taktická záležitost, kde toho nemusíš moc řešit okolo a soustředíš se čistě jen na bojové manévry a plánování dalších akcí, uvažuješ o vhodném využití terénu, použití správných jednotek na správném místě, atd. Kdežto pro mě už samotné přidání magie hru tříští a mám z ní pak úplně jiný pocit. Neříkám, že hrdinové nejsou zábavné nebo zajímavé rozšíření, ale po přečtení pravidel jsem usoudil, že přidávají do hry věci, které tam spíš mít nechci. Já bych asi nejvíce přivítal další typy jednotek (klidně i nový národ, co ti elfové s luky???) a třeba pravidla pro obléhací stroje a dobývání opevnění (to by byla bomba!!!). V podstatě něco, co hru rozšíří, ale zachová jí ve stávajících mantinelech téměř čisté středověké taktiky s jednoduchými pravidly, která ale poskytují bohaté možnosti...

21.10.2009 11:19:38

rbx

Merlin
Idea je to hezka, ale Heroes jsou venku a dalsi jsou Draci a takto to pokracuje... Takze to vypada spise na smerovani do fantasy sveta.

21.10.2009 11:40:33

Merlin
Z tohodle pohledu se mi jeví ideální Commands and Colors...

21.10.2009 11:45:41

Vybíráme z Bazaru

Prodán Playmat ke hře Archa Nova
Prodán Playmat ke hře Archa Nova
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas