Batik - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 5 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fundex
Gigamic
Autoři: Kris Burm
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

V této hře jde spíš o to být druhý. Jak je to možné?

BATIK je další abstraktní hrou francouzké firmy GIGAMIC. Tak jako ostatní hry této firmy je i tato ze dřeva a dá se použít i jako zajímavý designový doplněk bytu.

Opět se jedná o takzvanou rychlovku, kde jedna partie trvá opravdu jen pár minut.

Jak se to hraje?

Hra obsahuje různé geometrické tvary ve dvou barevných mutacích. Jak je vidno, každý z hráčů si vybere jednu barvu, se kterou hraje a proto si ji na začátku hry dá před sebe. Mezi soupeře se postaví další část hry, a to je dřevěná deska s dvěma plexiskly, které mají mezi sebou otvor akorát tak na šířku hracích kamenů.

Vybere se hráč který  začíná a ten si vybere jeden ze svých hracích kamenů a umístí ho do hracího plánu - mezi ty dvě plexiskla. Po té si soupeř vybre hrací kámen své barvy a opět ho umístí do hracího plánu.

Hráči se takto střídají, dokud jednomu z nich nebude koukat hrací kámen ned hrací plochu. Ten prohrává.

Důležité pravidlo je, že se nesmí s hrací plochou hýbat, sklepávat již vhozené kameny atd. Platí prostě, jak kámen dopadl, tak také leží a soupeř s tím musí počítat.

Varianta

Tato hra má i zajímavou variatu jako BATIK KID, kde místo geometrických tvarů jsou mořské obludy, jako : žralok, hvězdice, chobotnice adt. Dle mého názoru je Batik Kid zajímavější a i díky veselejšímu designu i přitažlivější.

 

 

Autor: skocalu

Vybíráme z Bazaru

Mariposas
Mariposas
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas