Baobab - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Piatnik
Autoři: Josep M. Allué
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Hej, leoparde, uhni se trochu, potřebuju přistát a vedle jsou včely.“ „Smůla, netopýre, sám se na té větvi sotva držím. Najdi si místo jinde...“ „Auuuu! A jsme dole oba!“

Ve hře Baobab se hráči snaží umístit do koruny majestátního baobabu co nejvíce svých karet tak, aby jich co nejméně popadalo dolů.

Na začátku hry se sestrojí kmen stromu se základní korunou, umístí se doprostřed a  hráči si rozdělí rovnoměrně všechny karty (případné přebytečné se vrací do krabice).

Ve svém tahu si pak hráči ze svého dobíracího balíčku berou tři karty (celkový limit na ruce není omezen) a v libovolném pořadí, jak je pro ně nejlepší, jednu až tři umisťují na baobab. Některé lze umístit téměř bez omezení (listy, květy, opice), u jiných je umístění složitější (zvířátka se nesmí dotýkat karty se včelami, netopýr se háže poslepu z natažené paže, pták se metá jako létající talíř).

V případě, že je karta umístěna neplatně, anebo spadne ze stromu, si ji hráč bere jako trestný bod k sobě. Zároveň si stejně tak bere všechny karty, které v důsledku jeho činnosti spadly. Navíc v tu chvíli jeho tah končí a nemůže pokračovat umisťováním další karty

Hra končí, jamkile všichni hráči odepíší poslední kartu ze svého balíčku. Poté se spočítají trestné body, a kdo má nejméně, stává se vítězem.

Autor: Tempest

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 3000
Končí za: 13 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Sky Team - nové ve fólii
Sky Team - nové ve fólii
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas