Baba Jaga - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Asterion Press
DeltaVision
IELLO
Purple Brain Creations
Autoři: Jérémie Caplanne
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Baba Jaga se blížila. Už už natahovala své kostnaté pařáty po nebohé Máše, ale v tom Igor vytáhl zlaté jablko, vycházející slunce zlou babu oslepilo a ta se i se svým létajícím hmoždířem zřítila do propasti.

V dětské hře Baba Jaga se děti zhostí role Igora a Máši nebo, chcete-li, Jeníčka a Mařenky, kteří se snaží uprchnout před zlou babou Jagou a jejím domem na kuřích nohách.

Příprava hry

Na stůl se nejprve do kříže rozloží kulaté destičky letové dráhy baby Jagy a do vzniklých kvadrantů se pak rozloží destičky lesa stranou s přísadami dolů. Každý hráč dostane tři karty kouzel otočené lícem dolů. Začíná nejstarší hráč.

Průběh hry

Ve hře Baba Jaga hrají všichni hráči současně. Jeden hráč se snaží nalézt vhodné přísady pro seslání kouzla, které mu pomůže utéct babě Jaze a ostatní se mu v tom snaží zabránit.

Nejprve hráč po levici hledajícího hráče položí figurku baby Jagy na okraj jedné z letových drah. Poté hledající hráč otočí svou vrchní kartu kouzla a začne hledat vyobrazené přísady. Otáčet destičky může jen jednou rukou a nevhodnou přísadu musí otočit zpět lícem dolů, než otočí další destičku. Současně s otočením karty kouzla může hráč po levici hledajícího hráče posunout figurku baby Jagy o jedno pole po dráze letu, po něm může totéž učinit další (nehledající) hráč ve směru hodinových ručiček atd. Když dojde baba Jaga na konec své letové dráhy, otočí se a letí zpět. Když se vrátí na výchozí pole, musí hledající hráč přestat s hledáním.

Pokud hledající hráč nalezl alespoň 3 ze 4 hledaných přísad a nemá otočenou žádnou přísadu navíc, seslal kouzlo a může použít jeho efekt (efekt některých kouzel lze odložit). Pokud ne, kouzlo neseslal a kartu si vloží lícem dolů dospod svého balíčku. Poté hledá přísady další hráč.


Konec hry

Hra končí v okamžiku, kdy některý hráč sešle své třetí kouzlo. Efekt již nevyužije, utekl z lesa, stává se vítězem a získává tak právo posmívat se babě Jaze.

Obtížnost

Hra obsahuje tři úrovně obtížnosti hry - popsaná je prostřední. Tyto obtížnosti se dají kombinovat (zkušenější hráči hrají na těžší, nováčci na lehčí).

Ilustrace na každé destičce lesa je jiná a obsahuje drobnou nápovědu, jaká přísada že se to skrývá na druhé straně. Např. růže leží na destičce s růžovým keřem, měšec s medvědími chlupy na destičce s medvědem...

Autor: Wolfsen

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Nebe v plamenech
Nebe v plamenech
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas