Axis & Allies Pacific 1940

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Axis & Allies Pacific 1940 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Lawrence H. Harris
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

LARRY HARRIS GLOBAL ALPHA+2 & stuff

Vytuneny krabicky pro ty, kteri byli zvykli na rozdelene krabicky v 50th ann. ed.
http://boardgamegeek.com/thread/482533/diy-tuck-box-insert
(uz jsem to zkousel, staci to vytisknout i na normalni papir .. jak dlouho to vydrzi je otazka, uvidime, zda to prezije vikend)

Pacific 1940
--------------
updatovana FAQ & Errata (ta na officialnich strankach nejsou aktualni)
http://www.harrisgamedesign.com/pdf/A&A_Pacific_1940_513_FAQ.pdf

Production Chart & Battle strip (opravena verze ... pro ty co jsou lini si napsat WOTC)
http://www.harrisgamedesign.com/phpBB3/viewtopic.php?f=36&t=2208


Europe 1940 + GLOBAL
---------------------------
FAQ, ERRATA, RULES CLARIFICATION (na officialnich strankach neni ani tuk)
http://www.harrisgamedesign.com/phpBB3/viewtopic.php?f=39&t=4278


ALPHA+2 GLOBAL rules (posledni verze z ledna)
http://www.harrisgamedesign.com/phpBB3/viewtopic.php?f=40&t=4167

ALPHA+2 GLOBAL setup and help charts (doporucuju)
http://www.mediafire.com/aag40_charts_aids

BTW: je to pouzitelne s drobnymi zmenami i na jednotlive pulky mapy (nicmene zatim se stale zameruji prevazne na testovani globalu):
v Pacificke casti plati pro USA jen objectivy 1-4 s tim ze se pocitaji jen uzemi na dane pulce mapy (a samozrejme calcata ma pod kontrolou kanadu)

v evropske casti nahradite 2 ANZAC pechoty v egypte za 1 UK, a usa ma objectivy 1-5 (se stejnou upravou jako v pacificu)
a poradi mocnosti je
1. Germany
2. Soviet Union
3. United States
4. United Kingdom
5. Italy
6. France

PS: nejsou to zadna house rules .. alpha setup se ma ve vysledku stat soucasti Errat a pravidel reedic .... ty zmeny v pravidlech i pocatecnim rozestaveni jsou opravdu velke ...

17.2.2011 14:41:03

Ach jo
Vrhnu se na to až doděláme lokalizaci HIS. Implementuju to přímo do originální grafiky pravidel a FAQ a Errata pro Evropu udělám stejně jak jsem v originálních pravidlech udělal Errata a FAQ pro Pacific. Všechny moje tabulky národních cílů, a referenční karty opravím. To zas bude práce jak na kostele.

Krabičky jsem tunil ještě před tímhle návrhem podstaně jednodušším způsobem s podle mne ještě lepším výsledkem. Už asi 2 měsíce mám hotové fotky a furt se nemůžu rozhoupat je uploadnout na Trola.

17.2.2011 22:12:39 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Ach jo ? ja myslel ze budes rad, kdyz ti to clovek strci az pod nos :)

edit: sem s jednodussim a lepsim zpusobem :)

PS: Alpha+.2 asi jeste nebude uplne posledni verzi, tak abys to nedelal 40x :)

17.2.2011 22:18:30 | Upraveno autorem (porovnej)

to Siaron
Samozřejmě že obrovský dík a pokud to sleduješ, tak sem vždycky hoď nejnovější oficiální novinky a já to vždycky upravím do české lokalizace. :)

17.2.2011 22:22:24

kren
Tak sleduju to ted, protoze se to chystame o vikendu hrat ... uz to mam rozlozene na stole a skoro z toho prechazi dech .. jen nevim kde budeme hazet kostkama :) A taky nevim jak to za 12 hodin stihneme dohrat

17.2.2011 22:23:36

to Siaron
Je něco nového ohledně ALPHA+2 ? Pochopil jsem, že se to týká Globalu. Je něco nového, že by se to týkalo i samostatného AA Pacific 1940 a samostatného AA Europe 1940 ?

26.7.2011 11:11:10

kren
ja to ted nesledoval, z toho co sem psal vyse, tak ty upravy byly pouzitelne i na jednotlive casti hry (viz prvni prispevek) ... pokud se sejde parta lidi na miste ochotna s tim stravit den, venuju tomu cas a zjistim co je noveho

26.7.2011 14:20:17

to Siaron
No já právě nevím co si mám pod tím tvým vágním vyjádření "... je to pouzitelne s drobnymi zmenami i na jednotlive pulky mapy ..."
Nevím totiž co myslíš tím, že ty úpravy jsou použitelné na jednotlivé části hry. Protože třeba dávat ANZAC jednotky do Egypta, když hraju jen Evropu je blbost, když se ANZAC v AA Europe 1940 nevyskytuje. Právě že mi není jasné jestli a hlavně které úpravy pravidel a setupu můžu použít jen na samostatnou AA Evropu a nebo na samostatný AA Pacific a hlavně jestli je to někde v diskuzích "oficiálně" uvedeno, nebo je to jen tvůj dojem.

26.7.2011 14:26:45 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
to vagni vyjadreni je pod tim rozepsane :)

v evropske casti nahradite 2 ANZAC pechoty v egypte za 1 UK, a usa ma objectivy 1-5 (se stejnou upravou jako v pacificu)
a poradi mocnosti je
1. Germany
2. Soviet Union
3. United States
4. United Kingdom
5. Italy
6. France

EDIT: a bylo to primo pripsane v tech threadech autory alpha+2 v reakci na primy dotaz

26.7.2011 14:42:16 | Upraveno autorem (porovnej)

to Siaron
Aha, takže jestli jsem to správně pochopil, tak když budu hrát jenom Evropu, tak použiju setup z ALPHA+2 ale protože ANZAC v Evropě není, tak ty 2 ANZAC jednotky nahradím jednou UK. A druhá změna je, že když hraju jen Evropu, tak Spojené státy přehodím ze svého místa hned za Sovětský svaz.

Takže to jsou pro Evropu dvě změny. Já totiž myslel, že ten ALPHA Setup platí jen pro Global a že když hraju jen Evropu (Pacific), tak že používám původní setup.

Pak jsem tam četl ještě nějaké změny přímo v pravidlech. No budu muset upravit svůj překlad a lokalizaci komponent :(.

26.7.2011 14:58:31

kren
pochopils to spravne :) jeste teda si uprav objectivy .. v evrope mam usa objectivy 1-5 z pacificke casti .... proto sem psal drobne zmeny :)

BTW: letmo jsem koukal, alpha+3 je ve fazi testu, jeste neni venku finalni verze

26.7.2011 15:15:06

ALPHA+3 je venku
http://www.harrisgamedesign.com/phpBB3/viewtopic.php?f=40&t=6149

otestujeme o statni svatek .. jdu studovat zmeny

14.9.2011 15:08:29

ALPHA+3
ahoj, neplánujete to někdo přeložit do češtiny?

25.9.2011 15:15:01

to Pitti
Já to plánuju implementovat to do původních (mnou přeložených) pravidel (i s grafikou), ale musím dodělat napřed hry, které mám momentálně rozdělané. Pokud by to někdo přeložil dříve, tak to pak jen zpracuju. Záleží na vás. Momentálně ale nestíhám.

25.9.2011 17:05:35

kren
nepospichej, od stredy kdy jsme hrali neuplynul ani tyden a uz je tam zase tuna zmen ... co jsem pochopil tak se to snazi finalizovat pro reprint a honi terminy :-)

4.10.2011 23:07:02

to Siaron
OK :D

4.10.2011 23:20:10

Alpha 4?
Tak na 2.listopadu vyhlasil Larry "pencils down" s tim, ze nasledne mel dat k dispozici posledni revizi, se kterou pujde do tisku reedice .. no a uz o nem 3 tydmu nikdo neslysel, nenapsal ani radku .. tak nevim co bude kdy bude :) Kazdopadne posledni verze je zatim porad alpha +3 s par revizema a je zcela zrejme, ze to neni finalni stav.

15.11.2011 14:13:08

OK
Tak já si počkám až to bude venku sakum pikum :).

15.11.2011 14:48:35

kren
Tak larry po 3 tydnech cekani co jako bude prohlasil, ze sorry, ze povazuje aktualni verzi za finalni a predpokladal ze je to vsem zrejme a dalsi zmeny neplanuj ... nevim, spouste lidi to prijde docela zvlastni rozhodnuti, nebot v posledni verzi jsou nektere ne docela rozporuplne zmeny .. ve snaze jeden problem odstranit se prubezne pridelavaly dva dalsi ... pravdou ale je, ze spousta lidi na tom foru hnala snahu o zmeny do extremu ... prumerny clovek proste hraje s tim co ma .. "urvany" axisar exploitne nejake pravidlo tak aby dokazal ze to ci ono je spatne a ze to jde do extremu zneuzit, jen proto aby prosadil zmenu, kterou vidi jako potrebnou pro svuj herni styl/nebo resi jeho problem s nevyvazenosti, nez aby zacal hrat trosku jinym stylem.

Vysledkem ale je, ze za soucasneho stavu, pokud clovek vi co dela, neni v podstate mozne zabranit padu londyna v uvodnich kolech hry ... cimz ovsem neni receno, ze hra tim je pro osu vyhrana, neb ten utok je za cenu oslabeni jinych front .. spis je ale divne ze tu ta moznost jo ... moznost padu londyna bez ohledu na to, co spojenec udela a jak dobre zahraje, pokud se k tomu hrac osy rozhodne by nemela byt 100% ... mela by byt spis vysledkem spatne/slabe hry spojencu, podceneni protivnika nebo prehlednuti, nez zakladniho rozestaveni hry Misto rozumneho reseni priciny se zacali v dalsich verzich resit nasledky, takze Rusko dostalo naprosto silene presileny NO, ktere v pripade takoveho zahajeni vykopne rusko nekam k prijmu 70+ (snaha byla uprit pozornost nemecka primarne na rusko a tim aktivaci NO zabranit) ... samozrejme to zase prineslo dalsi problemy, protoze rusum pri trose snahy a koordinaci nebrani zajistit si bokem prijem 12-15 zdroju za kolo, na ktery nemci nedosahnou (Thales by mohl z vikendu vypravet, a to sem to nehnal vubec nikam do extremu, jen sem rozsiril sferu vlivu ruska na skandinavii) ... proste napalici. Tak nevim nevim .. pristi vikend zkusime zahrat s tim co je, a casem se bud neco zmeni, nebo asi budu muset neco jeste houserulovat (respektive, spis to vypada ze to udelaji lidi z axis klubu za me a vznikne neco na zpusob enhanced k revised)

18.11.2011 16:45:52

Vybíráme z Bazaru

Safari Bar - Další šelmy na tahu
Safari Bar - Další šelmy na tahu
Akt. cena: 185 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas