Axis & Allies Pacific 1940

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Axis & Allies Pacific 1940 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Autoři: Lawrence H. Harris
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Boj

nechápu systém boje. Začátek mi je jansý - jednotlivé druhy jenotek přiřadím ke konkrétnímu pruhu bitvy... a teď nevím, zda když mám např. dvě mechanizované pěchoty a soupeř ani jednu tak, zda ty moje mechanizované pěchoty mohou zaútočit např. na pěchotu, která se vlastně naůchází v jiném "pruhu", nebo útočí pouze pěchota na pěchotu, tanky na tanky atd.?
24.7.2011 09:01:38

Systém boje
Všechno útočí na všechno. Systém boje je takový, že napřed útočí všemi svými jednotkami útočící strana a při úspěšných hitech určuje obránce, která jednotka je zasažena. Obráncovy zasažené jednotky se ještě neodstraňují z bitvy, protože při hodech obránce se za ně ještě hází (přemístí se jen za pruh ztrát, aby byly odlišeny a po bitvě vráceny do krabice). Poté co házel za všechny jednotky útočník, hází za všechny své jednotky obránce (včetně útočníkem zasažených jednotek). Teď zase útočník určuje při úspěšném obráncově hitu, která útočníkova jednotka je zasažena. Zasažené jednotky útočníka jsou hned odstraněny do krabice. Pokud není po hodech útočníka i obránce některá strana komplet zlikvidovaná, háží oba další kolo bitvy. Kola se opakují tak dlouho, dokud některá strana není v bitvě kompletně zlikvidována.

Z těchto pravidel jsou tam určité výjimky jako nálety, překvapivý útok ponorek, útok z lodí během vylodění atd., ale to jsou drobné výjimky.

Stačí?

24.7.2011 12:45:35

system boje
jj, teoreticky naprosto dostačující :-)

děkuji



teda ještě mě napadá, že když hodíš např. za tank 3 a soupeř má tank a pěchotu, tak si může soupeř určit, že jsem mu nezničila tank, ale tu pěchotu?

24.7.2011 13:10:07 | Upraveno autorem (porovnej)

ještě k boji
mě napadá, jak se řeší, když japonsko napadne území, kde jsou jednotky více než jednoho ze spojenců? (pokud spojenci bojují, tak tuším, že každý má svůj tak a pouze ve svém tahu každý jednotlivě řeší svoje boje na jednom území?) Takže pokud je to tak, tak jak se řeší např. ten útok Japonska na více jednotek? To ve svém tahu bojuje se všemi? Nevím, zda je můj dotaz zcela srozumitelný, ale snad ano :-)

24.7.2011 13:13:48

spojenci
Útočit může jen jedna mocnost, viz str. 18:
Mezinárodní síly
Jednotky spřátelených velmocí mohou sdílet území nebo
námořní zóny a tvořit tak spolu mezinárodní síly. Takové
armády se mohou společně bránit, ale nemohou společně
útočit.

... ale brání se všechny spojenecké jednotky společně.
Viz str. 19:
Mezinárodní obrana: Jestliže je oblast s mezinárodními
silami napadena, jednotky spřátelených velmocí se brání
společně. Jestliže bránící jednotky patří různým hráčům,
pak se společně dohodnou, které jednotky budou zničeny.
Jestliže se nemohou dohodnout, pak o tom rozhoduje
útočník.

24.7.2011 16:10:17

a ještě k boji
... když hodíš např. za tank 3 a soupeř má tank a pěchotu, tak si může soupeř určit, že jsem mu nezničila tank, ale tu pěchotu?

24.7.2011 16:13:11

Výběr zničených jednotek
Ano, zničené jednotky volí postižený. Pěchota slouží jako kanónenfutr a když máš dostatečnou technickou a silovou převahu, tak to ještě neznamená, že můžeš vyhrát bitvu. Jestliže má soupeř velké množství pěchoty, tak můžeš přijít o svou techniku. A mimochodem tak to bylo i ve skutečnosti, kdy ruští generálové vrhali proti tankům obrovské množství pěchoty a nehleděli na ztráty.

24.7.2011 16:29:03

kren
tak zatím Ď :-)

...ufff, to je vysoká škola válečnická

24.7.2011 16:39:15

stavební body
mam takovy dotaz. je nějaký jiny zbusob získávání stv. bodů než obs. ostrovů,dob. uzemí,

4.3.2012 10:02:43

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu
Kronika zločinu
Akt. cena: 635 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas