Avalon - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Kosmos
Autoři: Leo Colovini
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Neznal jiný život kromě života potulného rytíře, který jezdí od hradu ke hradu a přijímá službu tu u jednoho, tu u druhého pána, za nějž pak válčí a jí v jeho síních, dokud válka neskončí, a pak táhne dál.

- z knihy Rytíř sedmi království

Ve hře Avalon se hráči snaží svými rytíři a s pomocí kněžek získat co nejvíce území na úkor svého soupeře a bránit se jeho útokům a kouzlům.

Příprava hry:

Zamíchají se územní karty a vyloží rubem vzhůru do řady. Karty svitků se vyloží lícem vzhůru. Po zamíchání karet postav (kněžek a rytířů) se část vyloží lícem vzhůru po obou stranách řady území tak, aby na každý straně jednoho území byla jedna karta - tedy vzniknou celkem tři řady (řada hráče 1, řada území a řada hráče 2). Každý hráč si vezme do ruky 5 karet z balíčku zbylých karet postav.

Průběh hry:

Hráči zahrávají libovolný počet karet postav ze své ruky a to třemi způsoby:

  • Posílení své strany postavou - hráč může umístit postavu do své řady k určitému území jako posilu k obraně nebo k útoku.
  • Očarování protivníkovy postavy pomocí kněžky - hráč může zahráním této akce získat z protivníkovy strany postavu, která pak hraje s ním. Proti tomuto se lze bránit použitím protikouzla.
  • Útok rytíře na území - pomocí rytíře vyloženého z ruky a postav na své straně území může útočník území dobýt. V případě úspěchu a pokud ještě byla karta otočena rubem vzhůru, kartu území otočí. Na líci karty jsou vyobrazeny vítězné body a speciální schopnosti, kterých může nový majitel využít. Protivník může dobytí překazit použitím svého rytíře. Pokud bylo ale dobývání úspěšné, odebírají se ztráty postav z obou stran karty území - tedy od obou hráčů.

Na konci svého kola si hráč vezme jednu kartu svitku a dle ní si dobere odpovídající počet karet postav hned, nebo až následující tah.

Konec hry:

Jakmile některý z hráčů vlastní území se součtem bodů 15 a více, je vítězem hry. 

Autor: Paco

Charitativní aukce

Bylo nebylo - dobročinná aukce
Bylo nebylo - dobročinná aukce
Akt. cena: 777
Končí za: 14 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Nemesis Lockdown Pledge Sundrop (Kickstarter)
Nemesis Lockdown Pledge Sundrop (Kickstarter)
Akt. cena: 4690 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas