Automobile - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
IELLO
Lookout Games
Mayfair Games
Treefrog Games
Warfrog
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hral niekto?

nazdar.kazdy den tu citam o fantasy hrach,hrdinoch,priserach atd.to sa tu fakt nenajde jediny chlap,ktory ma rad autaky???:-)
napise mi niekto mechanizmy tejto hry??vdaka.
6.9.2009 18:38:05

auťáky????
Brrrr, to ne... když už, tak mašinky ... nebo aspoň tramvaje :-)

6.9.2009 20:49:46

Automobile
Četl jsem pravidla a po přečtení recenzí musím říct, že po karetní Civce Vládi Chvátila, půjdu právě do týhel hry :) Na Hofylandu už také bylo nějaké zhodnocení a téma je špičkové! :)

7.9.2009 09:00:37

Automobile
Mě se téma také moc líbí a po hře jsem už pokukoval, na BGG má vcelku pěkné hodnocení, ale je tu pro mě zase kámen úrazu, že to je až od 3 hráčů, jako u většiny her od Wallace :-(

7.9.2009 09:05:29

Pippin
Já osobně jsem docela hodně překvapen, že Automobile už vystoupalo na 75.pozici, protože je to opravdu hra, která nemá nějakou publicitu a navíc je hodně náročná na přemýšlení.

7.9.2009 09:11:43

Richmond
Mě také překvapilo, když jsem Automobile viděl v první 100 a jak píšeš, stále stoupá. Téma je to ale, alespoň pro mě pěkné a hra mě tím hned zaujala. Snad až budou lepší podmínky (více hráčů v blízkém okolí :-)), tak bych rád pořídil, ostatně i jako nějakou dobrou vláčkovou věc.

7.9.2009 09:32:23

Mechanismy
Co jsem z pravidel a recenzí vyčetl, tak prostě stavba továren, nákup součástek, výzkum a vývoj, prodej aut pomocí prodejců i vlastními silami, důležitá je pochopitelně je poptávka. Z céle hry (a tím spíš, když jsem se podíval na herní plán) je cítit Wallace! :) Takže pro ty, kterým se líbí Brass(Kohle) asi povinnost. A jak jsi správně poznamenal, nejsou tam KONEČNĚ žádní skřeti, vojáčkové a kovbojové a figurky vůbec, bojuje se tam pouze na trhu!!!! :))

7.9.2009 09:35:34

Richmond
Tak publicitu, Wallace IMHO v soucasnosti patri tak k peti nejlepsim designerum her, jeho jmeno samo o sobe staci;) Ja s ho treba hlidam a rozhodne se nemuzu dockat jeho Rise of Empires. Verim, ze to bude pecka;)

7.9.2009 10:29:46

zajímavé
Safra, to mě zajímá! Furt bez úspěchu hledám nějakou hru postavenou na principech podnikání. Nemyslím finančnictví (Fin. svoboda, Cashflow) ale klasický nákup/prodej se zohledněním třeba daní, marketingu, mezd, nájmů, konkurence atd. Už jsem i sám přemýšlel nad vlastním konceptem podnikatelské hry, ale zatím to ani neleží na papíře. Tož musím omrknout Automobile.

7.9.2009 10:44:52

David

Super
hra, mě se moc líbila, i když jsem byl asi jeden z mála, kdo ji hrál spíše intuitivně (a také - pokorně přiznávám - mi dělalo potíž pochopit pravidla :-)) a podle toho jsem také dopadl. Přesto mě to neodradilo ji hrát znovu. Hru bych si určitě koupil, ale ouha - kde ji sehnat? :-( Takže jen čekám a tiše doufám, že vyjde druhé vydání (někde jsem zaslechl, že by to měl dělat Phalanx) a nebo třeba někdo z českých firem ??? :-)

22.6.2010 08:55:25

druhé vydání
Jo v Essenu by mohli uz predstavit druho vydani, ktere si chci taky poridit. :)

22.6.2010 09:48:02

essen
zdar panove,ako to vyzera s touto hrou?zazreli ste ju v essene?malo by vyjst aj deluxe vydanie,ale nadherne vyzera aj obycajne.mne sa ten novy image paci velmi,co poviete?

http://boardgamegeek.com/image/811474/automobile

24.10.2010 14:35:47 | Upraveno autorem (porovnej)

dajo26
Já teď překládám pravidla a hra mě tak zaujala, že jsem si vyrobil vlastní herní plán a žetony a hodlám mít "samodomo" variantu...

24.10.2010 16:13:17

DC

Aradraug
Nevíš náhodou, jestli se liší pravidla v Tebou přeložené verzi a verzi od Mazfair Games?? Jen tak na první pohled se trochu liší ikony u jednotlivých postav, tak nevím, jestli se to dá hrát dle Tvých pravidel?? :-( Byl bys ochoten se na to prosím podívat? Přeci jen máš tu hru asi nejvíc "zmáklou". Předem moc děkuji :-)

31.12.2010 17:23:35

DC

A
nebo tam zapomněli ty ikonky nakreslit :-( a nebo si vymysleli, že je to zbytečné :-(

31.12.2010 18:28:31

DC

Ohlasy
Tak co, hrajete to někdo?? Jak hu hodnotíte??

26.2.2011 10:31:46

DC

Aradraug
Viděl jsem, že je zde vyhlášen aktualizovaný překlad. Jsou tam nějaké zásadní změny??

1.4.2011 19:02:09

Dajo a all.
Ale najde, najde, neboj. :-D jen co mrknu na pravidla. Samo téma je zajímavé. Ono je to těžké, když se diskuse neobjeví v přehledu, tak člověk ani neví co tu je za dobré hry. Až tak moc v katalogu nelistuji.
Dá se hra vůbec někde sehnat?

1.4.2011 22:27:24

DC
Jen diky upozornění od Tacuda doslo k oprave chybicky na posledni strane - u Ketteringa jsem mel napsane, ze si beres dve kostky vyvoje, spravne jsou tri. V textu pravidel to nicmene bylo dobre.

Kent - neco jsem cetl o nejakem znovuvydani, ale kdybys to nesehnal, tak posli mail ci SZ, mam podklady pro vyrobu ;-)

1.4.2011 22:36:56

Aradraug
Nakonec sem to našel ještě v distibuci v ČR. :-)
Ale ta cena.... No a ježíšek daleko a k narozkám už něco mám. :-) Ale díky. Nastuduji pravidla a mrknu na geek. ;-)

1.4.2011 22:44:48

DC

aradraug
Aradraug

Nevíš náhodou, jestli se liší pravidla v Tebou přeložené verzi a verzi od Mazfair Games?? Jen tak na první pohled se trochu liší ikony u jednotlivých postav, tak nevím, jestli se to dá hrát dle Tvých pravidel?? :-( Byl bys ochoten se na to prosím podívat? Přeci jen máš tu hru asi nejvíc "zmáklou". Předem moc děkuji :-)

2.4.2011 08:30:22

To DC
No nechci kecat, ale pokud jsem to pochopil správně co mi psal Aradraug, tak hru ještě nehrál. :-)
Ale na netu jsem našel asi dvě verze této hry, kdy jedna se prodává u nás, ale není to zrovna ta co je zde vystaven obrázek, tak nevím jaký je mezi tím rozdíl. Co jsem se díval na BGG, tak je tam docela dost obrázků a samotná hra má dost hracích komponentů, nicméně vypadá to zajímavě. ;-)

2.4.2011 11:32:48

DC

Hráli
jsme to včera a je to dost nářez :-)

15.5.2011 12:30:16

to DC:
No a?..... Povídej, přeháněj....a pošli foto. :-))
Jaké je to,v kolika lidech jste to hráli, odkud hru máš apod.

15.5.2011 12:56:40

DC

kent
Hráli jsme to ve čtyřech. Hrál jsem to asi po dvou letech a opět (jako před dvěma lety) jsem téměř třičtvrtě hry nevěděl co mám dělat, aby to bylo alespoň trochu k něčemu. Je to počítací a já coby intuitivní hráč jsem byl celou dobu na chvostu. Hra trvala cca dvě možná dvě a půl hodky a bylo to prima. Hra mám od Smejkala (svět deskových her)

15.5.2011 13:24:20

to DC:
JJ. Díky za info. Tak ještě nějaké fotky? :-)
Takže klasická "počítací eurovka" ?
No uvidíme. Ted mám v plánu nákup jiných her, tak tohle musí počkat. ;-)

15.5.2011 14:03:47

Vybíráme z Bazaru

Úlomky nekonečna včetně rozšíření
Úlomky nekonečna včetně rozšíření
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas