Assassin's Creed: Brotherhood of Venice

xxxxxxxxoo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Assassin's Creed: Brotherhood of Venice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Fabrice Lamidey
Manuel Rozoy
Thibaud de la Touanne
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lokalizace od Blackfire?

Zrovna si přidali na FB krátké video kde ukazují kupu deskovek podle her, prázdné místo, a na konec zvuk z Assassins creed když postava skáče z vyvýšeného bodu do slámy. Moderní AC už mě moc nezajímají, ale tohle by mohlo být fajn, myslíte že se bude překládat tohle nebo půjde o jinou AC hru?

13.3.2022 14:30:22

@Zuuuzan z nemecka to nechces, ledaze by si ovladala mordor language. :) 

Bolo mi vytknute, ze tu porovnavam cenu v akcii, tak som presiel k porovnaniu MSRP. Kde je stale brutalny rozdiel z neznameho dovodu …

Ark nova za 20USD ma netrapi, pretoze MSRP tej hry dava v porovnani s konkurenciou na trhu zmysel.

Keby tu ma Assasin MSRP 80 Eur, a teraz sa predava po 60-70 v akcii, tak tu urcite nenapisem ani vetu.

25.11.2023 16:16:37

cosmic Pořád nějak nechápu, kde je problém. V USA mají tu hru prostě levnější než je v EU. A? Kde je jako problém? Respektive co jako s tím problémem by měl kdo udělat. Prostě tak jsou nastavené podmínky od Synapses Games a jestli máte pocit, že s tím místní vydavatelé něco udělají, tak to tedy ani náhodou.

25.11.2023 18:29:25

@Azifaral Prisiel som na forum vyjadrit svoj nazor a spytat sa preco je taky velky rozdiel v MSRP v porovnani s USA? Okrem vseobecnych kapitalistickych fraz som sa nic nedozvedel. 

A vlastne nie, este som dostal dobru radu nerozmyslat a tesit sa z ceny… dakujem, neprosim.

25.11.2023 20:32:20

V USA k tomu v každém státě zaplatíš jinou daň, někde pár %, jinde klidně 20%. Srovnáváte nestovnatelné.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

26.11.2023 08:42:51

@Michal-BF Dakujem za vsetko vysvetlujucu odpoved. Hned to dava zmysel … 79.99 x 1.2 != 135 eur. 

26.11.2023 10:18:20

@cosmic těch 79.99 USD si cucáš z prstu, to nemá vůbec nic společného z originální MSRP. Česká DPC byl kalkulovaná přesně o 100 Kč vyšší než MSRP dodavatele. S lokalizací jsme se níž nevešli. Nikdo tě nenutí si to kupovat. Na trhu je spousta her do tisícovky. 

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

26.11.2023 17:39:01

@Michal-BF Toto uz nestoji skoro ani za reakciu, ale tak skusim. Najskor neovladam matematiku, potom ked to nesedi, tak si cucam z prsta a este dobra rada ist ku konkurencii… facepalm. Budem sa opakovat, ale fakty su: 

  • Amazon: List Price: $79.99
  • BGG: Suggested retail: $79.99
  • Dovoz tej neocenitelne Asssasinskej krabice z USA (s mega postovnym a poplatkami) rovno ku mne pred dvere 83 eur.

Ok uznavam, 135 eur za tu krabicu je skvela cena … co ma to vobec napadlo sa spytat na dovod.

26.11.2023 18:39:48

@cosmic Tady to srovnání s US trhem moc relevantní fakt není, ceny v celé Evropě jsou o poznání výše. MSRP pro Evropu prostě byla jinde než pro US.

Ta krabice z amazonu US má poštovné a poplatky 35 USD, takže při běžné ceně jsme na 115 USD = 2570 Kč = 105 EUR. V CZ k mání za 2600 - 3500, podle obchodu.

I srovnání s Evropou vychází obdobně.

Třeba tady Philibert ji má za 145 EUR (francouzkou za 117 EUR) https://www.philibertnet.com/en/triton-noir/124158-assassins-creed-brotherhood-of-venice-850008736322.html

Zatu games ji má v akci za 119 GBP (běžná cena 153 GBP)

26.11.2023 18:59:32

V době nákupu byla MSRP dodavatele 120 USD bez DPH za retail, tím bych tuto zbytečnou diskuzi ukončil.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

26.11.2023 19:02:33

@jirkau Ja si prave myslim, ze to porovnanie s USA trhom je na mieste. Nezijeme v socializme a na 3 kliky to mas z USA za 2 tyzdne doma. Pri sialenej cene lokalnej distribucie uz ani to masivne postovne neni take zle.

https://paste.pics/PXUE6

 

 

26.11.2023 20:30:04

Nemáš se ptát a řešit to! 

Mi to jen položilo otázku, kolik by to naopak ještě muselo stát víc, aby ty překlady vlastně za něco stály :) Když odpovědi z Blackfiru jsou, že máme být rádi, že to vůbec je v češtině (přičemž se ví, že plno her by bylo v české distribuci i díky konkurenci. Kde, světe div se, za tu cenu do toho vloží i povedený překlad :)

26.11.2023 20:44:14

@cosmic  Přestože si myslím, že je to zbytečné, tak ještě jednou a naposled. Rozdíl je v ceně USA a EU, ne v ceně USA a CZ! Ta cena je v celé EU nevýhodná proti USA. Už jsem ti to psal několikrát a kupodivu jsem nebyl sám, ale ty nějak odmítáš zjevné a především na uvedené data naprosto nereaguješ. Když by sis dal jenom trošku práce, tak by si to zjistil sám, ale ono je jednodušší tady hanit lokální distribuci, kdy samozřejmě pokud nechceš, nebo nepotřebuješ mít lokalizaci, tak tě nikdo nenutí si ty lokalizované hry kupovat. V tom případě, ale taky nechápu, proč na to téma vlastně diskutuješ.

USA - Amazon - 79.90 bez DPH

Evropa:
DE - Amazon - 105€ s DPH - https://www.amazon.de/dp/B0BTPVM9LH/
FR - Philibertnet - 116€ s DPH - https://www.philibertnet.com/fr/triton-noir/108068-assassin-s-creed-brotherhood-of-venice-894342000336.html
PL - Portal Games - 599 zl / 137€ - https://sklep.portalgames.pl/assassins-creed-brotherhood-of-venice
CZ - 2600-2900 / 106-119€

26.11.2023 21:26:54 | Upraveno autorem (porovnej)

@cosmic Popravdě bych jako hlavní rozdíl ještě čekal čistě DPH. Obecně je v US tradicí uvádět ceny bez DPH/VAT, protože v každém státě mají VAT jinou. Co mě samotného překvapilo na US Amazonu, že tyto import fees odhadují na 0, což mi ale přijde fakt velmi podivné (na druhou stranu kdo jiný než Amazon by to měl mít zmáknuté, možná by to shipoval z EU warehousu a tím by to vyřešil). Ale přijde mi to tak podivné (prostě bych čekal, že mi DPH/VAT a nedejbože clo dopočítají na celnici), že bych do toho nešel.

Ale vyzkoušej. Jak sám píšeš, svět je dost globální, když ti nesedí nacenění lokální, tak super, že tu tyhle možnosti jsou. Samotného by mě zajímalo, jestli opravdu to import fee bude 0.

26.11.2023 22:14:08 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zeus mam to vyskusane. Tovar+postovne do 150 eur nema ziadne dalsie dovozne CLO. Normalne by si este zaplatil DPH a poplatky za spracovanie colnikom. Ale Amazon je v systeme IOSS, vyberie DPH dopredu. A doma ti to cez colnicu prebehne s 0 fees. Je to to iste ako ked nakupujes z UK, napr. ZATU.

@Azifaral Ale je predsa uplne jedno ake je sidlo obchodu: ci je to v Cechach, v Nemecku, v USA, alebo na Marse … zaujima ta snad koncova cena za ktoru to dostanes? Tu porovnavas?

Normalne som sa so zaujmom spytal preco je na tej hre lokalne extra 60 eur? Nejaku strohu odpoved som tu od BF dostal. Rozvita veta by uz asi bola moc… ale na to si narokovat nemozem. :)

26.11.2023 23:19:24

@cosmic uz se v tom docela zamotavas, hodně lidí ti rozumné vysvětlilo, proc to tak je. Což ví snad každý, kdo to nejak sleduje.
Po přečtení diskuze mám pocit, že se nudíš a tvým cílem je hlavně vířit vlny, jinak nechápu, proč tady pořád řešíš částku 135€, která na českém trhu prakticky nikde není. 
Jestli na mě budeš reagovat, začni prosím tím, proč neustále dokola opakuje s 135€, když na žádném českém e-shopu tuto cenu nevidím. Díky.
 

27.11.2023 00:21:02

@Stoklik Ciastku 135Eur uvadzam preto, ze mi bolo vytkunte porovnavanie cien v akcii (vid. diskusia vyssie). 135 Eur je doporucena koncova cena. Pozri napr. najznamejsi slovensky obchod ihrysko.sk.

Nie nenudim sa a nezamotavam sa. Nikde si neprotirecim, ked na mna niekto reaguje odpisujem . Na to je “diskusne” forum?!

BTW “hodně lidí” mi napisalo ake su ceny dookola, nie “rozumné vysvětlilo”. Obsah krabice jednoducho nezodpoveda cene. Keby som dal podobnu otazku REXhry, alebo BoardBros, alebo kope inych ceskych vydavatelov, dostal by som zrejme ludske vysvetlenie a po prvom poste by bolo hotovo.

Ale naozaj sa tu uz nikam neposuvame. Pokusim sa uz dalej nereagovat.

27.11.2023 01:06:38 | Upraveno autorem (porovnej)

@cosmic Já bych jenom doplnil, že MSRP typicky bývá 5-7 násobek výrobní ceny. Takže 30% navíc ve výrobních nákladech lokalizovaných verzí například z důvodu nižšího nákladu ti udělá dvojnádobnou MSRP.

27.11.2023 01:57:11

@cosmic ale na to všechno se ti tady už odpovědělo několikrát, takže pořád nechápu, co řešíš. Že to není odpověď, kterou chceš slyšet, je už čistě tvůj problém.

Teď už mám fakt pocit, že se tady snažíš za každou cenu shodit BF, protože relevantních odpovědi si tady dostal spoustu a stále se snažíš udělat problém, viz cena, která v obchodech už jednoduše není. Proto předpokládám, že se nudíš :-)

Možná začni řešit, proč se na Slovensku ty vysoké ceny stále drží, když v ČR hru seženeš o 20-30€ levněji a ne proč jsou globálně nastavené jiné ceny pro US a EU trh. A na to ti i sám Michal napsal, že na začátku byla pro US taky vysoká. 

Holt bydlíš v Evrope a chceš si koupit značku Assassina v lokálním jazyce, jestli jsi cekal, že to bude za pár ecek, tak to už mi lehce zavání bláznovstvím :D 

Edit: a pročetl jsem si to znova a zamotavas se v tom jakoze brutalne :D prvně si řešil, proč je v US na BF hra levnější než tady, pak obsah vůči ceně a teď zase řešíš nesmysly s doporučenou cenou. Nehledě na to, že ignorujes docela dost klíčových faktů.

Zkus na pár dní tuto diskuzi ignorovat a pak si to přečíst ještě jednou. Možná pak ty informace lépe vstrebas :-)

27.11.2023 05:45:59 | Upraveno autorem (porovnej)

@cosmic Hlavně tedy když se vezme základní cena Amazonu 80 USD, k tomu doprava 32 USD a (česká) DPH pak udělá 23 USD. Suma sumárum to je  135 USD (cca 3020 CZK). Takže jsi na těch samých penězích, za jaké to koupíš tady. Párkrát jsem kupoval Arkham Horror z USA a vyplatí se to jen když je to ve větší slevové akci, jinak je cena prakticky stejná.

To že Black Friday je u nás velmi slabý odvar amerických slev je prostě fakt, ale to se netýká jen herního odvětví. 

27.11.2023 08:01:20

Aktuálně se dá koupit za 2250 Ķč i s dopravou :-)

4.12.2023 17:14:57

Vybíráme z Bazaru

Atentát na Hitlera
Atentát na Hitlera
Akt. cena: 898 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas