Assassin's Creed: Brotherhood of Venice

xxxxxxxxoo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Assassin's Creed: Brotherhood of Venice - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Fabrice Lamidey
Manuel Rozoy
Thibaud de la Touanne
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lokalizace od Blackfire?

Zrovna si přidali na FB krátké video kde ukazují kupu deskovek podle her, prázdné místo, a na konec zvuk z Assassins creed když postava skáče z vyvýšeného bodu do slámy. Moderní AC už mě moc nezajímají, ale tohle by mohlo být fajn, myslíte že se bude překládat tohle nebo půjde o jinou AC hru?

13.3.2022 14:30:22

Půjde o tohle, už to potvrdili :)

 

Jen by mě zajímalo, kdy to bude :)

16.3.2022 10:40:54

Pokud vše půjde dobře, tak na Vánoce, když ne, tak max na jaře 2023

____________________________________________________
Natáčím deskoherní videa na Youtube na kanále Bartyx Gaming!

16.3.2022 14:46:56

Tak zrejme se to neobeslo bez problemu.

18.1.2023 19:26:33

Od Covidu ty výrobní a dopravní procesy nejsou 100%. Původně se mělo začít vyrábět v prosinci, teď je to zatím odloženo na březen.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

18.1.2023 19:43:38

Tak prý už skladem! Škoda jen té cenovky, doufal jsem že vzhledem k tomu že jsou figurky z kartonu bude cena cca o tisícovku nižší. Když se tak dívám na jejich původní kickstarter, tak za 120 usd byla krabice plná plastu, případně pak za 120 byla retailová základní krabice, která je identická s CZ verzí. Sice mám italskou éru Asasínů rád, ale bojím se že kdybych měl 3,5 tisíce po ruce tak asi spíš sáhnu po gloomhavenu. 

PS: Ještě jsem se podíval kolik chtěli za core box v nedávnem KS Apocalypse, a je to cca 200 USD. Tak nevím, jsem z toho jen trochu smutný. 

1.8.2023 15:49:01

no… souhlas, je mi jasný že je to silná značka, ale to je i Zaklínač a ten stojí ve standee verzi polovinu, mám tohle na wishlistu dlouho, i gameplay se mi líbil, ale asi nedokážu sám sebe přesvědčit že to za ty peníze opravdu potřebuju, škoda…

2.8.2023 06:53:20

@MortZ 120 USD bez DPH, to je potřeba zohlednit, najednou se ta cena zas tak neliší. 
Pokud to jde, tak se snažíme 100% dodržovat DPC dodavatele. Mám pocit, že tady se po přepočtu  v rámci celé kalkulace lišíme asi o stovku.
Je to raketa, to nepopírám, ale s retail verzí Zaklínače se to fakt nedá obsahově srovnat.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

2.8.2023 10:43:42

@pinheadcz @MortZ Zrovna zaklínač měl hlavně v KS kampani v základní standee verzi ve své době neuvěřitelně dumpingovou cenu. Cena základu na krám je příznivá z toho důvodu, že ji doplatíte v rozšířeních. 

Obdobně u kampaně assassins creeda se stačí podívat na datum té kampaně, ta hra byla tenkrát ještě za cenu, na kterou se dnes u žádného KS nedostanete - DPH, poštovné, růst nákladů, licence. 

Ale chápu, že psychologická hranice 3.000 Kč padla a při téhle sumě už to každý bude poměřovat s jinou hrou. 

2.8.2023 11:39:58 | Upraveno autorem (porovnej)

@Michal-BF Já bych se chtěl zeptat, co další kickstarterová rozšíření ke hře? Je jejich vydání “ve hře” (samozřejmě chápu, že se uvidí podle zájmu atd.), nebo to vůbec nepřipadá v úvahu? 

6.8.2023 14:53:56

@Strachkvas začnu to pomalu zjišťovat. Hru nemáme přes Triton Noir, retail verzi řeší Synapses Games a ti nám zatím žádné rozšíření nenabídli. Nicméně není kam spěchat, uvidím se s nimi v Essenu.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

7.8.2023 08:25:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Pri cenovke 135€ za základnú hru asi môžeme zabudnúť na rozšírenia. Kto si to vôbec kúpi. Pár figuriek a standee. 
Ked to porovnám s Marvel Zombicide odboj figúrky a standee za 53€

Už marvel dagger ma odradil svojou cenou 95€ za figúrky a standee

 

7.8.2023 09:54:03

@perun91 Myslím si, že toto srovnání jen na zakladě “figurek a standee” není úplně rozumné. Bral bych to spíše v rámci celkového obsahu a typu hry. Assassins Creed je příběhová, kampaňová hra s postupně přidávaným obsahem, spoustou karet a kartonu (co jsem tedy viděl - doma krabici nemám).

Marvel Zombies - Odboj ale doma mám. Je to malá krabička s pár mapovými díly (i když většími) a průměrným množstvím karet. 

D.A.G.G.E.R netuším, ani jsem neviděl.

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

7.8.2023 10:30:47

@Michal-BF super! Díky za zprávu. Bylo by super mít hru kompletní (víc misí je víc misí). Vypadá fakt skvěle a dost se těším, až ji dostanu na stůl. Zatím jsem si sehnal data na papírové domečky po vzoru z BGG a lepím :)

7.8.2023 15:43:33

Koukám, že Blackfire nastavil nový trend: Prodávat hru za dvojnásobek její hodnoty. Nejdřív předražený Zaklínač a teď tohle. Karet jak v Břinku. Sešítek jak This War of Mine. A třetina obsahu Tainted Grail. A přitom bych si za tu cenu koupil dvě z nich.

8.8.2023 08:39:39

@Dzorden Pointa je v tom, že v obchodech leží spousta her “za staré ceny” a pomalu se tam budou objevovat hry za ceny nové. Vpodstatě jsem přestal backovat na kickstartu, nedávno mi stačilo 3.500 Kč, dnes potřebuji tak 5.000 Kč za podobný obsah. Zrovna tady pokud se nepletu ta hra má 26 scénářů a za 2.500 Kč už podobné věci fakt nebudou. Zaklínač, tainted grail, assassini jsou všechno primárně kickstarter hry a podle toho vypadají ceny v obchodě. Vždycky to tak bylo, dnes máš navíc překlad a možnost se dostat k rozšířením- ale zaplatíš si za to. 

Bylo by zajímavé vědět za kolik by se dnes prodával takový gloomhaven, kdyby se poprvé tiskl na krám.

8.8.2023 09:49:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Ta cenovka u nas je ustrelena. Podla BGG je doporucena maloobchodna cena za zakladnu hru bez plastu 79.99 USD.

To je sice tiez vela, ale dava to ako tak zmysel. Sedi to s tym co vidim na US Amazone. Kde je aktualna cena dokonca 44 USD. To aj s postovnym, clom a danou mi pri checkout ukazuje 82 eur. Objednane!

@Michal-BF ak ten karton v tej base game nie je pozlateny, tak 130 eur je kradez za bieleho dna. Naozaj by ma zaujimalo ako prebiehala tvorba ceny? Dakujem.

24.11.2023 18:01:52

cosmic Ale to je přece naprosto nesrovnatelné. To je stejné jako srovnávat ceny telefonů a já nevím čeho. Evropa je obecně o 15-20% dražší než USA. Polský Portal Games https://sklep.portalgames.pl/assassins-creed-brotherhood-of-venice, který ji teď začal prodávat ji má 599,95 zlotých!!! To je v přepočtu 3 355 Kč! A to jsou ceny her v Polsku obecně nižší než u nás, protože to je daleko větší trh, než jsme my. Navíc se do toho musí započítávat lokalizace, která v USA odpadá. Takže trochu nechápu ten prapodivný pláč. Prostě ceny her stoupají a nic moc se s tím neudělá. 
EDIT: Navíc tedy vytáhnout Amazon Black Friday cenu https://app.screencast.com/mDZfVbtUDe5GZ a tou argumentovat mi už připadá naprosto ujeté.

24.11.2023 19:59:48 | Upraveno autorem (porovnej)

@Azifaral Zaujimavy nazor … ale porovnaj si na tom screen grabe MSRP. To neni 15-20%! Mne to skor pripada, ze niekomu uskocil stlpec v exceli a nasadil cenu deluxe verzie pre zakladnu hru.

Ale ja sa uprimne pytam: co na tom tolko stoji? Je tam 5x plastova figurka a karton. Toho kartonu je tam vela, ale to ti z cinskej fabriky vyleti za par dolarov. K tomu nejake poplatky za IP, distribuciu + vata. Som zvedavy jak z tohto dostanes 135 eur. 

P.S.: K tomu porovnavaniu neporovnatelneho… tak si to porovnaj napr. s takym Massive Darkness 2, ktory ide teraz v cestine od REXikov. To je naozaj neporovnatelne co je v tej krabici!

 

24.11.2023 21:37:35

Cena sa ale nestanovuje na základe toho, za koľko to vieš vyrobiť, ale za koľko si myslíš, že to vieš predať (keďže v tomto prípade nedodajú dvaja vydavatelia na trh ten istý produkt, aby si konkurovali). Časť záujemcov to za danú cenu kúpi. Podľa predajných čisiel potom zvážiš úpravu ceny pre neskorších záujemcov až následne poprípade finálny výpredaj, ak ti to už zavadzia v sklade…

24.11.2023 22:36:40

@cosmic No musíš vždycky porovnávat porovnatelné. 

  1. Jak jsem psal, nemůžeš porovnávat USA cenu s cenou EU. Když se podíváš jenom na ten Amazon, tak v USA stojí 80$ https://www.amazon.com/Assassins-Creed%C2%AE-Brotherhood-Miniatures-Players/dp/B0B59Z8D4Z/ (neberme prosím v potaz tu BF cenu), ale v EU, tzn. na německém Amazonu https://www.amazon.de/dp/B0BTPVM9LH/ stojí tu samou cenu co u nás, tzn. cca 2600 Kč = 110€. Možná, že tady je to o stovku dražší, ale našel jsem i nižší cenu.
  2. Z toho tedy vyplývá, že je asi stanovená jiná cena pro US a jiná pro EU, což je vcelku běžná věc. A vychází to z licenčních poplatků, nákladů, které jsou teď v EU výrazně vyšší než v USA, výšky DPH atd.
  3. Co na tom stojí ty peníze? No myslím, že největší část koláče spolkne licence za Assassin. Což je přesně rozdíl proti Massive Darkness. Prostě ať se nám to líbí nebo ne, Assassin bude známější/dražší/cennější atd. značka a Synapses Games a Ubisoft, o kterém je tak nenažranost celkem známá, si to nechali zaplatit. Kdo to zaplatí? Samozřejmě zákazník. Pokud bude chtít. A zatím prostě chce, protože kupodivu ta hra je dobrá a lidé ty peníze za to dají.
  4. Navíc @Michal-BF to x-krát komunikoval, že už prostě ta hra na vstupu má tu cenovku vyšší než se mu pomalu líbí. Ale nic s tím neudělá, je to prostě dané a Blackfire (a toto platí pro každé vydavatelství) se může rozhodnout, jestli půjde s kůží na trh a lokalizuje to anebo ne. A když ne, tak pak budeme číst tady v těch šílených diskusích, že je to vydavatelství divné, že si dovolilo nevydat/lokalizovat rozšíření, i když horko těžko dokázalo prodat základ.

Co mi ale už dost vadí je takový ten prapodivný prvoplánový hejt, že Blackfire je nenažraný a ostatní vydavatelé to dělají pomalu jako charitu. Ne nedělají. Žádný z vydavatelů to nedělá jako hobby, ale jsou to normální firmy, které musí vydělávat peníze. Ať vezmeme každého z nich, tak najdu x případů, kde bych venku (např. v Polsku) našel výrazně nižší ceny. Ale prostě tak to je, Polsko je, jak už jsem psal, větší trh, asi i ještě více konkurenční a tak prostě tam jsou ty ceny nižší. 
 

25.11.2023 09:19:11

Mne u těchto diskuzi ohledně ceny vždycky zajímá, jestli ti dotyční pracují zadarmo :D nebo zasadne jsou proti tomu, aby se jim zvedal zisk/mzda, aby se pro koncového zákazníka cena náhodou nezvedla :D 

Holt jsme malý trh, lokalizace je nákladná a vydavatelství si nemohou dovolit vytisknout několik desítek/set tisíc kusů jak je to u jiných jazykových  mutací, což by samozřejmě cenu snížilo. 

Já si myslím, že u nás už je ten trh tak moc horký (je to vidět na různých výprodejích, boxech, neustále 20 % - 30% slev, někdy i více jak 40 % 1+1 / 2+1 atd, které teď jsou každý týden) že ukazovat prstem na někoho, že je nenažraný je docela mimo.

A že vydavatelství na silnějších hrách potřebují vydělat mi přijde v pořádku, jelikož se zase ptám - kdo z nás tady pracuje zadarmo? 

Pokud na hru nemám, nebo nechci za ni dát peníze, tak si ji nekoupím. Od toho jsou bazary, kde se každá hra časem objeví za nižší cenu…

25.11.2023 09:35:41 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zuuuzan Dakujem za lekciu o trhovom hospodarstve. Amazon USA neni charita a asi toho Assasina nepredava za 44 USD so stratou. Tu niekde vidiet realne naklady na tu hru. Pre USA a EU trh to ide z rovnakej fabriky. Lahkym dopoctom k 135 eur mame vatu pre EU distribuciu. Ja v tom hladam tych 20% marze pre zdravo fungujucu firmu v trhovej ekonomike.

@Azifaral Ja BF nehejtujem, nemam k nim ziaden pocit. Popravde nemam od nich ziadnu hru doma. Preferujem hry v EN. Co ma skoro vzdy vyjde lacnejsie. Ale dakujem, ze si  sa snazil pisat aj meritorne. 

Mna by ako distributora zaujimalo preco je MSRP pre USA a EU tak diametralne odlisna? Ze to robia vsetci v EU nijak neospravedlnuje nezmyselnu cenu v porovnani s tym co je na trhu dostupne.

Ak ste s tou cenou spokojni ... dobre pre vas, bezte nakupovat. Ja za 135 eur ocakavam podstatne viac.

Este 1 vec. Ak by bola v predaji verzia s plastovymi figurkami namiesto standees, tak pri aktualnej cenotvorbe by bola za 200+ eur. Si to skuste porovnat s cimkolvek co je na trhu. Ja vas apologistov fakt nerozumiem. :)

25.11.2023 12:29:32

@Azifaral netýká se AC, ale jen k tomu 4. bodu - co to otočit - horko těžko firma prodá základ, když nevyjádří nebo nepřislíbí podporu hry? Hry, která stojí a padá na těch rozšířeních. A teď když by taková firma byla tímhle tím už známá (a špatnými překlady), tak co čeká od prodejů základu?

25.11.2023 12:55:35

@Azifaral A já bych skoro řekl, že nemálo vydavatelství to jako hobby dělá, byť vydělávat musí, nebo se o to alespoň všichni, věřím , snaží. Jen za poslední roky vzniklo nových vydavatelství několik a určitě ne s vidinou královského zisku. Ten rozdíl je pak vidět na přístupu k té hře, třeba zrovna k těm  překladům. Víš jaky “servis” má ke hrám třeba BoardBros? Kdo překládá hry Foxikum či Rexikum? Nějaká externí firma co je tak zapáleným fanouškem do her, že ani nesladí terminologii mezi dvěma následujícími díly? A že zadavatel onoho překladu je natolik zapálený pro věc, že ho to ani nezajímá?Ten hobby přístup se možná neprojeví v tom, kolik na hře vyděláš, ale jak k jejímu vydání pristupujes a že když se zpětně ohlednes, tak se za své dílo nemusíš stydět.

25.11.2023 13:18:05

@cosmic ja hlavně popravdě netuším, proč tady pořád točíš cenu 135 eur, když já reálne tu hru za 135 eur nikde nevidím. Nejdraž to vyjde v imagu za 3239 Kč přičemž průměrné to vidím v obchodě kolem 2800 Kc, což je rozdíl 400 Kč a v imagu bych si to taky nekoupila. 

Dívám se samozřejmě na český trh, ceny na Slovensku nevidím.

V Polsku neakci ceny vidím 599 zl (což je nějakých 3400Kc) a na německém Amazonu hru vidím za necelých 105 € což je mimochodem o nějakých 7 € vice než za nejnižší cenu u nás. Na xzone to máš za 105€ v akci.

Takže porad nerozumím o co ti jde. Jestli se chceš porovnávat s US trhem, s US cenami na Black Friday (mimochodem, viděla jsem na skupinách Ark nova třeba za 20$, to ti žíly netrha?) tak je to čiste bláznovství a asi to není víc než k pousmání :-)  

 

Edit: tak pardon, na německém Amazonu dokonce za 106,4 €)

25.11.2023 14:59:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Flamme Rouge
Flamme Rouge
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas