Arrivée - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Tony Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

... Šlapu... šlapu a ten kopec snad nikdy neskončí... a ještě abych si pořád hlídal Alberta... šlapem takhle spolu už 10km a dalších 6 nás čeká... víc než 10% stoupání... ach jo... no... co to je?... Už do toho zase dupe a já už fakt nemůžu... nejdřív mně válcoval Lance a teď zas El Pistolero((bůhvíproč mu tak říkají)... tak zase sbohem vítězství na Tour... já si snad raději sednu a budu si házet kostičkama... to mám větší šanci, že Tour konečně vyhraju...

Pro všechny aktivní i pasivní milovníky cyklistických závodů je tady hra od českých Tony games. V ní si můžete simulovat závody všech 3 cyklistických nej - Giro, Tour a Vueltu. A nejen jich, ale mnoho dalších jedno- i víceetapových závodů. Hrací plán obsahuje silniční díly, které představují různé povrchy - rovinka, kopec, sjezd, jízda po kostkách. Z těch se následně sestavuje etapa. Při stavění etapy se může vycházet z reálných tratí tzn. že staví se podle 65 návrhů tratí, jež obsahuje hra (další zdarma ke stažení na webu).

Tyto předpřipravené etapy mají strukturu odpovídající skutečným etapám z velkých závodů (např. byly hned v době olympiády v Londýně k dispozici olympijské tratě pro časovku i závod jednotlivců). Anebo můžete stavět tratě vlastní.

Jednotlivé díly silnice mají uprostřed pruhovanou dělicí čáru a tyto úseky nahrazují klasické čtverečky či hexy. Pro pohyb se využívá kostek za využití karet a "cyklistických" specialit (jízda v háku ap.). Hráči tahnou vždy po jednotlivých kolech. Pořadí tahu v každém kole určuje pořadí na trati a pokud je více hráčů na témže políčku rozhodují další "podpravidla"(žlutý trikot, zelený ap.) Hází se dvěma hexa kostkami a jejich součet určuje o kolik by mohl hráč táhnout. K tomu se vyhodnocují podmínky (povrch, počasí atd.).

Následující hráč se také může rozhodnout pro jízdu v háku(nehází) pokud to situace umožňuje. Nebo pokus o uník...vše zaleží podobně jako v klasické cyklistice na terénu a situaci na trati. Každý hráč ovládá celý tým - 3 cyklisty s doprovodným vozidlem. Takže je možné využívat i další "finesy" - blokovaní jezdců, úniky, pády, zranění a jízda zraněného. Součástí etap jsou samozřejmě rychlostní a vrchařské prémie. To vše se pak uplatní při boji o jednotlivé trikoty - vedoucí jezdec, vrchař, sprinter, jezdec do 25let…

Po skončení etapy se výsledky převedou na časovou hodnotu, čímž se stanoví pořadí a časové odstupy jednotlivých cyklistů v průběhu etapového závodu (stejně jako např. ve velké Tour). K dispozici jsou i časovka a časovka družstev. Vítězem se stává cyklista hráče, který po projetí všech etap daného závodu má nejnižší celkový čas.

Součástí hry je i CD do PC, kde v programu můžete přehledně zaznamenávat výsledky etap. Takže za den můžete jet třeba 1-5 etapu a další den např. 6-11. CD také obsahuje program na simulování počasí, což do způsobu jízdy přináší další rozšiřující prvek.


P.S.: 
V roce 2010 byl El Pistolero (Alberto Contador) usvědčen z používání nedovoleného dopingu a dostal 2 letý zákaz startů v soutěžích. Zároveň mu byla odebrána výhra v Tour de France 2010.
V roce 2012 byl Lance (Armstrong) usvědčen z používání nedovoleného dopingu. Tomuto nejúspěšnějšímu jezdci Tour bylo následně odebráno všech 7 titulů z výher v Tour de France 1999-2005.

Autor: Block

Vybíráme z Bazaru

Prodám hru San Juan
Prodám hru San Juan
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas