Arrival, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Starověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Game's Up
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

V Časech dávno minulých a zapomenutých vládl ostrovu, který dnes nazýváme Irsko, mýtický a hrozivý národ, zvaný Fomori. Uctívali svého krále Balora, který jim vládl a jehož domovinou byl daleký sever za severním mořem. Nyní je ale čas nových kmenů, které se chtějí usadit na tomto zeleném ostrově a snaží se vybojovat si své trvalé misto na slunci. Komu bude ostrov nakonec patřit? Přetrvá nadvláda hrůzostrašných Fomori, nebo si statečné národy vybojují právo na svou trvalou přítomnost? Kdo bude vládnout ostrovu v dalším století?

Ve hře The Arrival představuje každý z hráčů vůdce jednoho z národů, snažících se zahnat hrozivé Fomori zpět na sever a vybojovat si prostor pro svůj národ. Zároveň hráči čelí dilematu - rozšiřovat se příliš rychle znamená růst rychle na stupnici korupce a posilovat tím moc Fomori na ostrově. Drží-li se ale zpátky, riskují, že se stanou pouze bezvýznamnými vůdci jednoho z kmenů a vládcem ostrova se stane silnější, odvážnéjší a možná i více zkorumpovaný vůdce jiného kmene.


Průběh hry:

V průběhu 4 -6 kol hráči rozhodují o svých zdrojích, které použijí v pozdějších částech hry. V první fázi kola hráči získají 4 karty, které určují jejich zdroje a volí optimální poměr zdrojů a korupce, které tyto karty přináší.

Poté přichází akční fáze a hráči se střídají vždy po dvou odehraných akcích. Akce, které mohou vykonat, záleží na kartách, které si zvolili v předchozí fázi. Akce je třeba volit rozvážně a snažit se získat maximální počet body slávy. Alternativní vítěznou podmínkou je minimum bodů korupce, ale to pouze v případě, že se vám nepodaří dostatečně zahnat Fomori z ostrova.


Konec hry:

Hra končí po odehrání předem stanoveného počtu kol, nebo na konci kola, kdy některý z hráčů překročí povolenout hranici korupce.

Autor: paladin91

Vybíráme z Bazaru

Last light Deluxe
Last light Deluxe
Akt. cena: 5000 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas