Armádní generál: Velitel zásobování

xxxxxxxxxo hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Armádní generál: Velitel zásobování - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Ghenos Games
Griggling Games, Inc.
Hobby Japan
Last Level
Autoři: Ian Brody
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Ahoj, 

může mi někdo napsat ve zkratce dojem z této hry? Na YT toho v CZ nic moc není a kluci z REXher mě vyděsili, že by to hráli jen v 6 lidech a to je pro mě dost obtížné :D 

 

Díky

20.2.2023 21:28:24

Opravdu nejlepsi v 6 lidech. Minimalne v 5. 

..DeskoHerky Teplice..

20.2.2023 22:36:27

@Cranline - Určitě bych to hrál v šesti, pokud nemáš šest lidí, tak bych kouknul po jiné hře. Důvod je, že ve hře méně hráčů musí někdo hrát za dvě země a obsluhovat dva balíčky karet. A vzhledem k tomu, že u téhle hry je naprosto ideální, když má hráč tah promyšlený dopředu a ve svém tahu jen zahraje kartu a pošle hru dál, což při hraní dvou balíčků bude obtížné. Není to sice super komplikované, ale zase je tam co vymýšlet, takže kromě nepraktické nutnosti obsluhovat dva balíčky si dokážu představit, že hraní v méně lidech i naruší plynulost hry, což je jedna z deviz.

20.2.2023 22:53:47

Me by zas zajmalo jak jste na tom s vitezenim. Za osu mi prijde vyhrat uz skoro nemozne. V nasi skupine osa vyhrala jen jednou a to hned poprve a to jeste kdyz nemec spatne pochopil pravidla a prvni ruku si proste vybral a to tak ze utekli o  30 bodu.

..DeskoHerky Teplice..

20.2.2023 23:58:13

@Miner  no asi 6 lidí bych občas sehnal, ale to málokdy. Takže si myslím, že by to byly vyhozené peníze a v případě 6 hráčů, což nastane tak 2 do roka, si tu hru někde půjčím. 
 

21.2.2023 12:00:42

Drn

Prozatím jsme hráli 6 her (z toho 4 hry v 5 hráčích, 1 hru v 6 hráčích a 1 hru ve 2 hráčích). Souhlasím s tím, že hra je ideální v 6 hráčích. Hratelná je i v 5 hráčích. Role hráče za 2 frakce by se však měl ujat hráč, který hru dobře zná a upřednostní “herní flow” před hledáním nejoptimálnější varianty tahu. Hratelná je hra i ve 2 hráčích. Herní pocit je však z ni jiný a bude to jen pro určitý typ hráčů. 2x u nás vyhrála Osa. Jednou se navíc přetahovala se Spojenci o vítězství až do 20 kola a prohrála pouze o 1 bod. Většinou v našich hrách Osa získá náskok a jde o to, zda iej spojenci dokážou do konce hry stáhnout.

21.2.2023 16:52:58

@horysimus  U nás teď v poslední hře vyhrála Osa poměrně jednoznačně (v 18. kole na rozdíl 30 bodů). Bez chyb v pravidlech, vše odehráno správně. Německu to přišlo dobře a za podpory Itálie obsadila ve 4. kole Moskvu. Protože Němci nechali jednotky na Ukrajině, v Rusku, i Východní Evropě, hráč SSSR se vrátil na mapu až hooodně pozdě a situaci nedokázal zvrátit.

@Cranline Já bohužel souhlasím s @Miner. V jiném počtu než 6 hráčů bych to nehrál. Her pro 5 máme mraky. Her pro 6 výrazně méně. Navíc segment na rozhraní malé a střední hry je přesně to, co potřebuješ ve větší skupině. V mojí sbírce krásně doplní 7 Divů, Mezi dvěma zámky a Ethnos, které taky v malých počtech hráčů skoro nikdy nevytahuju.

27.3.2023 08:59:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Horrified: American Monsters
Horrified: American Monsters
Akt. cena: 19 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas