Arkham Noir: Case #1 – The Witch Cult Murders

xxxxxxxxoo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Arkham Noir: Case #1 – The Witch Cult Murders - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 1
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Arclight
Asmodée Editions
Edge Entertainment
Ludonova
Raven Distribution
Autoři: Yves Tourigny
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Znovuhratelnost a vůbec dojmy

Jaká je znovuhratelnost? 

Je to jen na jedno zahrání jako detektivka typu #Podezřelí nebo to jde hrát opakovaně?

Nakolik je to při hraní náročné na angličtinu? Z dostupných fotek mi přijde, že na kartách jsou spíš jen názvy a že tam jde o ikony….

7.9.2022 12:38:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Taky bych prosil, pokud by byl někdo tak hodný, že by se podělil o dojmy, nebo to nějak blíže popsal. Když tak na to koukám, připomíná mi to #Dobrodružné výpravy: Lhasa, nebo další hry z této série. Pokud to je podobné, možná by to mohli Albi vydat lokalizované ??? :)

* * * * *
Board games klub, Trenčín

7.9.2022 21:27:38

Co jsem tak se svou bídnou angličtinou zkusila zjistit na BGG, tak ona by to spíš měla být víceméně abstraktní mechanika, jen “oblečená” do Arkhamu. Přirovnávali to tam tuším k Onirimu, ale díky tomu to prý má i znovuhratelnost. Nejde o textem podložený příběh, ale kombinování symbolů. Přijde mi že krom pravidel a referenčních karet tam toho k překládání ani moc není, ty názvy na kartách vypadají (podle obrázků) prostě jen jako názvy - tj. pro hru nepodstatné.

Nevím, jestli jsem to ale pochopila správně.

Strašně se mi líbí ty ilustrace.

Za přijatelnou cenu sólo karetka na půl hoďky - divím se že při všeobecné oblibě tématu tu je o té hře ticho po pěšině. K vygooglení je i PnP.

7.9.2022 21:45:28

Zde prima recenze i s popisem jak to funguje:

http://www.soloaza.cz/2021/11/arkham-noir-case-1-recenze-z-pohledu.html

7.9.2022 23:54:22

Hrál jsem první „případ“. Je to opravdu velmi abstraktní hra. Téma tvoří jen ty ilustrace a naše vlastní znalost Lovecraftova vesmíru. Ale myslím, že to stojí za to, už jen kvůli těm ilustracím. Nějaká strategie se tu dá vymyslet a náhody, která je daná pořadím karet, je tak akorát. Trochu problém je hru rozchodit. Pravidla nejsou úplně přívětivě napsaná a herní systém, ač poměrně jednoduchý, není moc intuitivní. Po překonání počátečních problémů jsem si ale hru užil a dá se určitě zahrát víckrát. Za tu cenu to stojí, už jen kvůli těm obrázkům, ale nečekejte, že vám tento herní systém vyrazí dech. Nicméně nehrál jsem další „případy“, které jsou prý trochu komplexnější.

8.9.2022 09:32:25

Vybíráme z Bazaru

Neuroshima Hex! ( EN / DE ) 2nd Edition - 2007
Neuroshima Hex! ( EN / DE ) 2nd Edition - 2007
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas