Arkham Horror (Third Edition): Dead of Night

xxxxxxxxxo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror (Third Edition): Dead of Night - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Arkham Horror (třetí edice)
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Galápagos Jogos
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

cz

Neviete náhodou niekto, či sa BF vyjadril k prekladu tohto rozšírenia?
Ďakujem
21.2.2020 09:02:21

@Drk 

Prima - dík za podrobné info - to si nějak doopravím.

8.7.2021 16:37:37

Předně opravdu moc děkuji za překlad a zkompletování, hru hraji s neangličtináři a oficiálního vydání rozšíření v Češtině se nedočkáme. Mám dotaz, jak to děláte s tisky, aby šlo rozšíření zkombinovat s originální hrou, protože třeba střetnutí musí být k nerozeznání od karet událostí, aby ve fázi střetnutí nešel člověk na jistotu do určitého sousedství, protože pozná kartu, kde se skrývá stopa. Dáte mi prosím tip, kde mi to kvalitně vytisknou, nebo musím vytisknout tyto karty, které nesmí být poznat i u základní hry?

15.10.2021 20:00:09

Drk

@Keta8 já si to vytisknu a hodím do obalu s origo kartou. Myslím si, že ti nikde nevytisknou karty tak, aby si je nerozeznal od originálu. Musel by jsi mít origo podklady a dost záleží ještě na tiskárně. U nás se karta zamíchá do balíčku a snažíme se nekoukat, zda je na vrchu balíčku karta v angličtině nebo češtině. Napadlo mě jedině si to dát do nějakého držáku ze kterého si budeš tahat karty. Tím by jsi neviděl, která karta je na vrchu.

15.10.2021 20:29:36

@Keta8 Já to rozšíření ještě nehrála, ale předpokládala jsem, že zrovna tyhle dva balíčky s původními míchat není potřeba.

Karty událostí jsou dané pro každý scénář zvlášť.

A střetnutí tu máš 72 karet - od každého sousedství 8 - to je stejný počet jako v základu. Přičemž v základu byl tento počet na 4 scénáře -a stačilo to- zde je tento počet na 2 scénáře.

Proto si myslím (jestli se nepletu…???), že toto rozšíření by mělo jít hrát i jen s událostmi a střetnutími pouze z tohoto rozšíření. 

Taky by to bylo dobré proto, že když má člověk už trochu nahráno, tak ta střetnutí ze základu už některá docela zná a takhle přijde k novým textům.

U ostatních balíčků by snad vadit nemělo, když člověk dopředu tuší, jestli je karta původní nebo dotištěná. A pokud by vadilo, tak bych to právě řešila tím, že mám na karty vyrobený stojánek, kde jsou karty nastojáka - a tahala bych třeba karty zezadu/zespodu, ne zepředu/zeshora. Na viditelnou stranu jde dát i nějakou nehrací označovací kartu s názvem daného sousedství.

 

EDIT: pletla jsem se. Pardon. Krom událostí se to (podle pravidel) smíchává. Takže leda vložit překlad do obalu k AJ kartě nebo nějaké ty šikovné stojánky.;-)

15.10.2021 22:25:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj, 

Nemáte někdo k tomuto rozšíření i záda karet? klidně v originále. 

Co jsem koukal tak toto rozšíření nemá mapu ani žetony a tak jde celé vytisknout a nemusí se počešťovat En verze jako u dalších dvou rozšíření.

Děkuji

 

25.11.2022 11:42:09

Vybíráme z Bazaru

John Company
John Company
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas