Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

neda se sehnat

Chtel jsem si poridit do zacatku core a alespon jeden cyklus, ale vypada to, ze mimo core boxu se neda sehnat skoro nic. Ani kdyz poskladam dostupne veci ze tri eshopu, nedam z tech cyklu dohromady ani jeden. Je to kvuli covidu, nebo je to politika hry, ze se uz starsi baliky nedaj sehnat?

Kdyby mel nekdo nahodou na prodej nejaky full-cycle, at mi napise do posty ;)
22.9.2020 10:42:33

Ahoj,

chodim kolem téhle hry už dlouho,ale LCG považuji trochu za zlodejnu,takže se mi daří odolávat (navíc tenhle lore není z mých nejoblíbenějších).Na druhou stranu hra má všechno,co bych si představoval u LCG Pana Prstenu, takže dřív nebo později si asi stejne core set a jeden cyklus zahrát zkusim. Zaregistroval jsem,ze se ale chystá nový formát vydávání - cely cyklus v jedny bedne a vyšetřovatele v druhy.Což dává na FFG až neuvěřitelný smysl.Takže žádné silenosti,co musíte předvádět tady,honit mythos packy po cele Evropě.Jsem vůči FFG fakt zaujatý a podezřívavy a stejne čekám i v novém formátu nějaký podraz-je moje informace správná?Nebo se podle vás vyplatí nečekat a koupit si starý základ a Dunwich třeba tady v bazaru.Díky.

16.6.2021 13:16:34

@Marabu Tak teď už se asi vyplatí počkat na revidovaný core set ten by snad měl být do konce roku a to nové vydávání taky dává větší smysl, zas i ty ostatní cykly jsou fajn,jen se opravdu hůř kompletují. 

16.6.2021 13:35:23

Marabu: skutečně bude vše v jedné krabici(vyšetřovatelé vyjdou někdy v září) a komplet kampaň vyjde říjen listopad. A cenově to vyjde levněji.

16.6.2021 13:37:27

@Marabu “ale LCG považuji trochu za zlodejnu” … to jsou opravdu zbytečné, až nesmyslné invektivy … :(

16.6.2021 13:38:10

@Marabu Jediný potenciální háček vidím v obtížnosti nové kampaně a hráčských kartách, kde by teoreticky mohla nastat situace, že při koupi pouze revidovaného coru a nové kampaně sice budeš mít cyklus instantně komplet, ale nebude to stačit, protože nepostavíš balíky, kterými bys ho rozumně prošel. Ale sám příliš nevěřím, že by to tak dopadlo. Jednak AH není Lotr, tam se to vždycky nějak dá a navíc poslední cykly byly svou obtížností spíš vstřícnější, vypadá to spíš že chtějí nabrat lidi, takže bych nečekal velký tlak na pilu. 

16.6.2021 13:57:00

@louza FFG uvádí, že v tom investigator boxu má být podle všechno kolem 250 player karet, což mi přijde samo o sobě dost (minimálně ekvivalent toho, co bys měl v deluxe kampani a šesti mythos packách). A pokud se poučí v tom, že by i v novém core boxu dávali už klíčové karty po dvou, nebojím se toho, že bys neměl z čeho vybírat.

16.6.2021 14:22:17

@TomL Jasně, ale počet karet ještě nic neřeší. Jde o to jaké jsou. FFG zatím v minulosti ukázali tři přístupy jak donutit hráče k nákupu. U Lotra na to šli přes klíčové karty roztažené napříč celou hrou, v případě AH ta kontinuita přirozeně plynula z epizodické příběhové celistvosti a u MC prostě ty postavy navrhly tak dobře, že se to nedá nekoupit :-) Tak doufám, že AH přechází na kvalitativní donucovací model.

16.6.2021 15:49:35

Arkham horror - Return to the Cicrle Undone skladem na svět-her

25.6.2021 13:00:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Ještě jeden kus Lair of Dagon na Ludopolis.

https://www.ludopolis.cz/cz/arkham-horror-lcg-the-lair-of-dagon-mythos-pack/

Plus několik kusů Into the Maelstrom tamtéž.

4.7.2021 10:51:00

Toml

Dakujem, majú tam aj horror in high gear. :)

4.7.2021 14:33:37

Zvažuji prodej své sbírky. Měl by tu někdo zájem o téměř komplet než to hodím do bazaru? Kdyžtak pište do zprávy a můžete rovnou nabídnout cenu, ať vím jestli to má smysl nebo ne. Skoro komplet znamená, že mám vše s výjimkou Barkhamu; knihy Deep Gate; Return to Circle Undone; někam se mi asi zatoulaly pravidla k Forgotten Age a také chybí krabice ke Core setu. Něco nebylo vůbec hráno a co bylo hráno bylo hráno vždy v obalech - obaly mám ještě navíc. Množství obalů je minimálně na všechny cykly a investigatory. a určitě zbyde i na player karty, ale nevím jestli na všechny. Navíc mám stojan na encounter deck a stojan na agendy a act karty i trayem na doom tokeny. Tzn. že k případnému prodeji je kromě zmíněných doplňků: Core 1x, všechny cykly vč. returnů (ty které vyšly minus CU) dividery v returnech jsou kromě Carcosy zalaminované. Všechny samostatné scénáře (minus Barkham), všechny Investigator decky, všechny knihy, jejichž součástí byli Investigatoři (minus Deep Gate) + Investigators of Arkham Horror.

7.7.2021 20:57:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Další kompletista ve výprodeji...tohle vážně nechápu. Proč to teda tak vášnivě nakupujete, když to po tom nehrajete... Nebo že bych to dělal špatně já, když ty hry otevírám a hraju? Většinou je dohráváme a někdy nedej bože i vícekrát?

7.7.2021 23:48:38

@louza Španělskou inkvizici jsem tady fakt nečekal.

8.7.2021 01:23:51

@louza : vidíš já prodal komplet kampaň Dream-Eater, která mě absolutně nebavila.

8.7.2021 12:52:59

Vybíráme z Bazaru

Talisman: Krvavý měsíc
Talisman: Krvavý měsíc
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas