Arkham Horror: The Black Goat of the Woods

xxxxxxxxoo hodnoceno 51x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Black Goat of the Woods - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Arkham Horror
Počet hráčů: 1–8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pozor na překlady od Froggeryho u všech rozšíření k AH (2) - chybné rozměry karet

Froggeryho překlady jsou super, ale rozměry karet mu dost nesedí :-/ Většinou menší o několik procent, což u velkých karet dělá cca 2mm na delší straně. Zatím to sedělo kompletně snad u jen Faraona (kde ale nejsou tuším všechny karty) a částečně u Miskatonic horror, kde jen jedna stránka velkých karet byla menší, zbytek (včetně v tomtéž souboru) byl ok. Já měl pech, že jsem si udělal zkušební výtisk právě namátkou u Miskatonicu a jelikož zrovna tahle testovací stránka seděla, poslal jsem si pak do tiskárny na kvalitní výtisk všechny jeho překlady pro všechna rozšíření.. 

Takže si pak asi umíte představit moje pocity, když jsem vyhodil litr a zjistil, že velkou část výtisků můžu vyhodit.. 

Plus blbý je, že jde většinou o pdf, kde si to před tiskem jen tak nezměříte. Takže pokud budete tisknout, doporučuju prověřit fakt soubor po souboru či kontrolovat stránku po stránce. Jak říkám, překlady super a jsem za ně fakt rád, ale ty rozměry se mu teda vůbec nepovedly :-( 

 

Podle mě si musel Froggery od začátku splést rozměr, protože i ve wordových souborech je vidět, že je tam ta velikost nastavena ručně špatně. Ačkoli je divné, že někde nesedí všechno, někde jen malé, jinde jen velké..

 

Zatím výsledky karet:

Miskatonic: 

  • vše sedí, jen 1. stránka 1. souboru velkých karet zvětšit na 102,3%, 2. stránka několik karet zvětšit, několik ok

Black goat

  • vše zvětšit na zvětšit na 102,3%
    Innsmouth 
  •   vše zvětšit na zvětšit na 102,3%

Lurker 

  • malé zvětšit na zvětšit na 102,3%, velké ok

Faraon - ten není od Froggeryho, ale také nesedí, takže: 

  • velké sedí ok, malé 2. strana exponaty-kouzla zvětšit o 16 procent, zbytek ok 
  • nejsou přeloženi Allies
  • nejsou přeložena setkání v Arkhamu

Dunwich 

  • vše zvětšit na zvětšit na 102,3%

Kingsport 

  • vše zvětšit na zvětšit na 102,3%

King in yellow 

  • vše zvětšit na zvětšit na 102,3%

 

12.12.2021 13:56:59 | Upraveno autorem (porovnej)

A nemůže být problém spíš v tiskovém procesu? Ty překlady jsou tady relativně dlouho a tohle je první stížnost... Druhá věc je, že tyhle homemade tisky byť třeba v kopy centru nikdy tak úplně nedosáhnou kvality z regulérní produkce. Tisknu občas nějaký PNP věci, ale 2mm na kartě fakt neřeším...

12.12.2021 14:27:21

Tisknul jsem of Frogerryho “milion“ věcí a všechny byly vždycky v naprostém pořádku a ve 100% kvalitě a to včetně tisku. Kdyby tady bylo xkrát víc takových dobrovolných překladatelů, tak tady na ZH máme 90% her ve špičkové češtině. 


Díky všem dobrovolným překladatelům za jakoukoliv snahu o pomoc pro všeceny neangličtináře milující deskovky….

12.12.2021 14:49:10

Ne, taky jsem si nejdřív myslel, že něco zpackali v tiskárně, ale dal jsem si doma pro kontrolu tisk na 100% a fakt je to menší. 

Tohle není PNP, ale jinak kvalitní překlad k regulérním rozšířením a záleží na každým milimetru, aby to právě nevypadalo jak humpolácký pnp. Takhle tam ty karty plavou, u krajů prosvítá původní grafika.. prostě kdybych to tam takhle nechal, tak je to jak pěst na oko. 

 

Teď ty soubory postupně prověřuju ve photoshopu a do původního postu budu přidávat výsledky pro ostatní.

12.12.2021 14:50:03 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jilut Nevidím souvislost problému s počtem dobrovolných překladatelů. I já jsem od Froggeryho tisknul už pár věcí a byly ok. To ale na původním příspěvku nic nemění - je to objektivně změřené a pokud nevěříš, zkus si otevřít některý z uvedených souborů a přesvědči se sám.

12.12.2021 15:04:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Tohle byly moje první překlady, učil jsem se postupně, takže je možné že mi tam ten rozměr ujel nebo jsem něco zvoral při vkládání do pdf. Je to už dost let, takže si to opravdu nevybavuji,jak jsem to dával dohromady. 

12.12.2021 17:06:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Lost Legends
Lost Legends
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas